[2009] Paju

filmy z Korei
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2009] Paju

Postautor: margot. » 02 mar 2010

파주

Obrazek

tytuł: Paju
tytuł oryginalny: 파주
rok produkcji: 2009
gatunek: dramat
reżyseria: Chan-ok Park

obsada:
Lee Seon-Gyun - Jong-sik Kim
Seo Woo - Eun-mo Choi
Shim Lee-Yeong - Eun-su Choi
Kim Bo-Kyeong - Ja-yeong Jeong

opis:
Piętnastoletnia Eun-so Choi jest zakochana w chłopaku swojej starszej siostry. Kiedy kilka lat później siostra wychodzi za niego za mąż, uczucie dziewczyny z miłości zmienia się w nienawiść. Po śmierci siostry w wypadku, Eun-so zamieszkuje ze swoim szwagrem. Zaczyna się jednak zastanawiać, czy na pewno nie miał on nic wspólnego ze śmiercią jej siostry...

nagrody:
NETPAC Award - 14th (2009) Pusan International Film Festival October 8th-16th

strona oficjalna: http://www.paju2009.co.kr/" onclick="window.open(this.href);return false;

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 02 mar 2010

Plakat od razu kojarzy mi się z moim cudownym Last Life in Universe...

Chociaż nie jestem z tego faktu zbyt zadowolona ale przyciągneło mnie to do tego filmu. Ktoś oglądał? Jak wrażenia?
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Ja się zabieram za ten film jak dobrze pójdzie dziś wieczorem. No mi też ten plakat się skojarzył z Last Life. Aczkolwiek film zapowiada się ciekawe (znaczy się gatunek jaki ja lubię) No i pan Voice tu gra <3
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 02 mar 2010

W weekend oglądałam. Przyznam, że nie do takich filmów jestem przyzwyczajona spod ręki Park Chan Wooka. Był poprawny, ale jakoś tak to nie to. Żadnego szoku, zaskoczenia, właściwie wszystko podane na talerzu.

Niemniej jednak podobało mi się to tło społeczne. Jest miasto, nie ma miasta. Trzeba je wyburzyć by powstało nowe centrum handlowe. Co z mieszkańcami? A kogo to obchodzi? Ciężki los, ale z drugiej strony widzimy też tą upierdliwość Koreańczyków. Jak już się czegoś zaprą to już nie popuszczą...

Z jednej strony nie było fajerek, z drugiej mamy cichą i niewypowiedzianą niemal do końca historię o miłości.
Seo Woo, ona jest urocza, po prostu uwielbiam ją! <3Najpierw hardcore w Crush and Blush (wpółprodukcji PCW), teraz tutaj zupełnie nowa dojrzała i opanowana. Czyżby Park znalazł nową muzę? ^^I w ogóle... kto uwierzy, że ona ma 25 lat? :D

Postać Lee Seon Gyun'a byłą naprawdę dziwna. Kurczę życiowy pechowiec i ofiara losu... Nic, ale to nic do tej pory mu nie wychodziło i do tego jeszcze małżeństwo by... być bliżej ukochanej. No co za $#%^%& Serio, już bardziej bym go zrozumiała, gdyby zaczął flirtować z młodszą siostrą niż żenił sie dla niej ze starszą... Niby taki 'daddy long legs', ale szczerze to ja naprawdę nie zrozumiałam tej postaci...
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Maura pisze:
Seo Woo, ona jest urocza, po prostu uwielbiam ją! <3Najpierw hardcore w Crush and Blush (wpółprodukcji PCW), teraz tutaj zupełnie nowa dojrzała i opanowana. Czyżby Park znalazł nową muzę? ^^I w ogóle... kto uwierzy, że ona ma 25 lat? :D

ona jest z 88 rocznika więc nie ma jeszcze 25 lat. No chyba, że ci chodziło że w filmie ma 25 lat. To fakt, nie wygląda na tyle XD
Oki to idę się zabrać za film, pomimo, że Maura trochę mnie zniechęciłaś XD

Swoją drogą reżyserka z tego co widzę na AsiaMediaWiki tylko 2 filmy wyreżyserowała w tym Paju jeden. Chyba że ta stronka nie ma wszystkich aktualizacji. Chociaż ja jej tam ufam... XD
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

ona jest z 88 rocznika więc nie ma jeszcze 25 lat. No chyba, że ci chodziło że w filmie ma 25 lat. To fakt, nie wygląda na tyle xd2

No właśnie nie. Ostatnio wyznała, że jest z 85 ^^"

http://www.dramabeans.com/2009/09/seo-w ... t-her-age/

Oki to idę się zabrać za film, pomimo, że Maura trochę mnie zniechęciłaś xd2

Ej no nie było źle. Było ok. Po prostu nie w klimacie w jakim się spodziewałam. (chociaż Thirst to była przesada xD)

OMFG, lol i wstyd na wieki! Ja cały caaaaalutki czas odkąd usłyszałam o tym filmie byłam święcie przekonana , zę to Park Chan Wook, tylko w innej romanizacji xD LOL, a tu kwestia jednego 'O' XD Sorrry za wprowadzenie w błąd kogokolwiek i w ogóle....chyba muszę spojrzeć na film w innym świetle. No LOL XD
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Ale Thrist był filmem Park Chan-Wook'a (no zgadzam się Thirst było mega przesadzone XD) , a ten jest Chan-ok Park'a (do tego kobitka) XD -> http://www.hancinema.net/korean_movie_Paju.php

Maura pisze:
No właśnie nie. Ostatnio wyznała, że jest z 85 ^^"
http://www.dramabeans.com/2009/09/seo-w ... t-her-age/

oo no to rzeczywiście nie wygląda na swój prawdziwy wiek. Bardziej pasowało do niej rocznik 88 XD
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

OMFG, lol i wstyd na wieki! Ja cały caaaaalutki czas odkąd usłyszałam o tym filmie byłam święcie przekonana , zę to Park Chan Wook, tylko w innej romanizacji xD LOL, a tu kwestia jednego 'O' XD Sorrry za wprowadzenie w błąd kogokolwiek i w ogóle....chyba muszę spojrzeć na film w innym świetle. No LOL XD
Obrazek
Awatar użytkownika
Panna_S
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Re: [2009] Paju

Postautor: Panna_S » 26 lis 2010

W Paju zaopatrzyłam się jakiś czas temu - właściwie to jakoś chwilę po jego wyjściu, ale jeszcze wtedy gdy nie mogłam nigdzie znaleść napisów. Ściągnęłam głownie ze względu na mr voice'a :D W każdym razie film 'przeleżał' tak do wczoraj, kiedy to ściagnęłam nastęony film, do którego nie mam napisów i musiałam sobie czymś zajać wieczór.

No i wlasnie nie wiem czy to był dobry pomysł. Po 20 minutach miałam zamiar wyłaczyć i nie oglądać, bo jakoś nie zachwyciło mnie to wszystko. Potem trochę wciągnęłam się w fabułę i już jakoś poszło do końca.
Film był z serii 'tych dziwnych'. Co prawda są dziwniejsze, ale jednak...
W jakimś stopniu mnie przytłoczył i przygnębił. Zwłaszcza jeśli chodzi o wyjaśnienie śmierci siostry Eun-Mo - już do końca filmu dręczył mnie tragizm całej tej sytuacji.
Ogólnie nie był zły, ale raczej ciężki jeśli chodzi o odbiór i przeżywanie. Ale taki miał chyba być, więc raczej spełnił swoje zadanie.

Wróć do „K-movie”