[2009] Jeon Woo Chi: The Taoist Wizard

filmy z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2009] Jeon Woo Chi: The Taoist Wizard

Postautor: anna-banana » 07 maja 2010

Sprawdzałam i chyba jeszcze nie ma tematu o tym filmie,aż się zdziwiłam,bo to w sumie jeden z nowszych z Kang Dong Wonem :D

Obrazek

Podstawowe info o filmie:
Tytuł: Jeon Woo Chi: The Taoist Wizard/Story of Jeon Woo-chi/Jeon Woo-chi
Produkcja: Korea Południowa
Reżyseria: Choi Dong-Hun
Czas trwania: 136 min.
data premiery: 2009-12-23 (Świat)
Występują:
Kang Dong-Won jako Jeon Woo-Chi
Im Su-Jeong jako In-kyung Seo
Kim Yun-Seok jako Hwadam
Baek Yun-Shik jako Mistrz
Yu Hae-Jin jako Chorangyi

Opis:
Woochi jest czarodziejem żyjącym w czasach Dynastii Chosun, który zostaje oskarżony o zbrodnię, której nie popełnił. W ramach kary mężczyzna zostaje wysłany do innej epoki i pozbawiony swoich magicznych mocy.

Moje odczucia:
Film jest pomieszaniem filmu historycznego i trochę akcji (hmm,może z tym filmem akcji to przesada -_-'). Akcja jest wartka, film zabawny, główna bohaterka śliczniutka (swoja drogą jedna z moich ulubionych aktorek od czasu gdy obejrzałam z nią "...ing"). Ale mam wrażenie że mi czegoś w tym filmie brakowało i film mi sie podobał ze względu na Kang Don Wona,bo ja przecież ubóstwiam tego aktora i oglądam z nim cokolwiek tylko wyjdzie,ale no cóż takie moje skrzywienie. Ogólnie film wart polecenia,można się przy nim odprężyć i pośmiać :)

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 07 maja 2010

a to już są napisy?! o.O
czekałem na ten film jak szalony !!
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 07 maja 2010

a dla mnie się film podobał ,niezłe efekty specjalne, trochę wątków komediowych ,romantycznych no i te gobliny to jak żywe moje odbicie :)
No i pieso-konio -człowieczek -świetny w swojej roli
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Re: Jeon Woo Chi: The Taoist Wizard

Postautor: margot. » 07 maja 2010

anna-banana pisze:Sprawdzałam i chyba jeszcze nie ma tematu o tym filmie,aż się zdziwiłam,bo to w sumie jeden z nowszych z Kang Dong Wonem :D

no bo już dość dawno napisy wyszły i wtedy rozmowę prowadziło się na Shoutcie i jakoś temat nie powstał XD a potem się zapomniało o tym filmie ^^

co do samego filmu to był fajny, elementy komedie pomieszane z historycznymi całkiem zgrabnie połączone. Ale za długi był ten film jak na komedię tego typu i w pewnych momentach strasznie się rozwlekał. Dong-Won jak zwykle popisał się aktorsko no i Su-Jeong też fajnie wyszła. No i można zapominać tria mędrców (?) i faceta w sułtanie XD
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 07 maja 2010

Wiem że rozmowa była na shoucie,stamtąd dowiedzialam sie że finally są napisy. A że wczoraj obejrzałam więc temat założyłam.
Dong Won Kang pasuje do takich filmów,wypada w niech równie dobrze jak w melodramatach,chociaż najbardziej lubiłam go w Duelist,wiem że film był zachwycający pod względem scenariusza,ale on był nam zja-wi-sko-wy :)
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 07 maja 2010

Wiem że rozmowa była na shoucie,stamtąd dowiedzialam sie że finally są napisy. A że wczoraj obejrzałam więc temat założyłam.
Dong Won Kang pasuje do takich filmów,wypada w niech równie dobrze jak w melodramatach,chociaż najbardziej lubiłam go w Duelist,wiem że film był zachwycający pod względem scenariusza,ale on był nam zja-wi-sko-wy Smile

I fajnie, że założyłas :D Ja jako pierwsza maniaczka oczekiwałam tego filmu :shock:

Film jak dla mnie wymiata. Trzeba wspomnieć, że więcej ludzi na niego poszła niz na Avatar. :shock:
Ale ja się nie dziwię, brakowało mi takiego kina w tym stylu.Dawniej kręcili więcej takich filmów - teraz coś cienko.

No i ja nie jestem do końca obiektywna bo jestem maniaczką takiego kina - polecam chocolate - jak ktoś lubi szalone autytsyczki

:shock:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 12 maja 2010

Świeżo po seansie. Ten film to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie. Z trójki ciapowatych "mędrców" śmiałam się jak szalona. Cudny motyw. Świetne są poza tym momenty kiedy następuje zmiana lokacji bohaterów. Czasem trudno się w tym połapać, ale daje radę. No i zakończenie. Naprawdę, naprawdę miłe i pięknie "spinające" wydarzenia z przeszłości i teraźniejszości.
:volli:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Re: [2009] Jeon Woo Chi: The Taoist Wizard

Postautor: Maura » 30 sie 2010

A teraz . . . spazmy radości bo... historia doczeka się wersji dramowej~!
Tak przynajmniej donosi dramabeans ;D
http://www.dramabeans.com/2010/08/actio ... ma-series/

Film był świetny świetny świeeeetny , ale nie wiem czy już wspominałam - czułam niedosyt, ojj tak. Bo takie rzeczy można by oglądać godzinami ^^
Ciekawe jak to będzie z dramą - raczej zagra ktoś inny, przez tą długość i dramowatość może nie być już tak magiczna co film, ale co tam - wydaje mi się że JEST na co czekać ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 30 sie 2010

to szykuje się nastepna pozycja która będzie na liście wyczekiwanych przeze mnie,podejrzewam że tak z rok jeszcze poczekamy na dramę, oby tylko miała klimat filmu - dobrej akcji,komedii i teraz najważniejszy aspekt -obsada
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 30 sie 2010

Bez KDW to nie będzie to samo,bo dla mnie on był trzonem tego filmu,przecież to jak on tam grał to było mistrzostwo :)
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 27 gru 2010

Kiedyś miałem wielką ochotę obejrzeć ten film no i nawet zacząłem, ale chyba miałem zły dzień i po 20 minutach wyłączyłem stwierdzając, że to jednak nie to.

Ostatnio nadrabiam zaległości filmowe i przyrzekłem sobie, że tym razem obejrzę Woochi do samego końca ^^ No i przyznam się, że nie było to takie bolesne jak mi się wydawało ostatnim razem.
Kang Dong Won naprawdę rośnie nam na nową legendę koreańskiego kina. Jego ostatnie trzy filmy: Woochi, Secret Reunion, a teraz Haunters biją rekordy popularności :) W sumie przyznam się, że to właśnie dla niego i panny Im Soo-jeong oglądałem ten film.

Jak dla mnie "Woochi" oprócz fajnych efektów specjalnych i pokazania tego, że Korea potrafi kręcić filmy na światowym poziomie dużo nie znajdziemy. Było kilka śmiesznych, ciekawych momentów, ale cały pomysł, obsada i kasa wg. mnie została źle wykorzystana. Przeleciało o dziwo 40 minut wstępu do filmu, a tak naprawdę ani nie zżyłem się z bohaterami, ani nie pokazali większego romansu pomiędzy główną dwójką, ani nie nakreślili porządnie fabuły. Wszystko było takie bezpłciowe: wydarzyło się bo miało wydarzyć. Niektóre obrazy potrafią zżyć widza z bohaterem po 15 minutach, a już po 40 wzruszać i trzymać kciuki... tutaj takiego czegoś nie było. Nie potrafię nazwać tego słowami... Po prostu czegoś brakowało !
"Woochi" ze swoim potencjałem mógł stać się naprawdę większym hitem, a nawet filmem ostatnich kilku lat... A tutaj "Haeundae" i "Take Off" wzięło górę.

Tak szybko podsumowując:
- wyśmienita obsada aktorska, która w pełni nie została wykorzystana
- cudowne efekty specjalne, które udowodniły, że nie tylko kasiasta Ameryka może kręcić takie filmy no, ale w sumie wyżej wymienione zeszłoroczne tytuły udowodniły to samo
- dobry pomysł, gorzej z wykonaniem... w sumie myślę, że nie tylko ja tak uważam bo anna, która założyła posta też stwierdziła, że czegoś tu brakuje.
Trudno ubrać to w słowa, ale mam nadzieję, że mnie ktoś zrozumie.

Mało, mało się wczułem, ale przyjemnie mi się oglądało... choćby dla samych efektów i aktorów :)
6,5/10
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG

Wróć do „K-movie”