[2003] Save the Green Planet

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2003] Save the Green Planet

Postautor: Eggie » 28 maja 2010

Obrazek

reżyseria: Jun-hwan Jeong
scenariusz: Jun-hwan Jeong
premiera: 4 kwietnia 2003 (Świat)
produkcja: Korea Południowa
gatunek: Dramat, Horror, Komedia, Sci-Fi

obsada:
Ha-kyun Shin ,Ju-bong Gi ,Ju-hyeon Lee ,Jae-yong Lee , Jeong-min Hwang , Yun-shik Baek

http://www.filmweb.pl/film/Jigureul+jik ... 003-141911" onclick="window.open(this.href);return false;
http://en.wikipedia.org/wiki/Save_the_Green_Planet" onclick="window.open(this.href);return false;!

Pewien facet wierzy, że kosmici zamierzają podbić ziemię. W związku z tym, tropi podejrzanych i stara sie z nich wyciągnąć informacje - czasem niezbyt humanitarnymi metodami. Gdy porywa dyrektora dużej firmy, sprawą zaczyna interesować się policja...

Ciężko ten film zaszyfladkować, a nawet opisać. Raczej trzeba zobaczyć, jeśli już. Zaczyna sie komediowo, potem przechodzi w thriller, następnie horror po czym robi sie egzystencjonalnie.
W życiu bym tego nie obejrzała, gdyby nie nasz miniaturowy klubik filmowy, który pokazuje różne dziwadła. Znaleźli ten film w bibliotece szkolenej o.O Osobiście mi sie niezbyt podobał, ale może i warto zobaczyć, zależy kto co lubi. Miałą byc komedia, na to byłam przygotowana, ale na obrzydliwe sceny już nie. Nagle zaczęła robić sie z tego hisotria cierpiącego chłopaka mszczącego sie na świecie a końcówka, choć nieprzewidywalna, właśnie dlatego była przewidywalna - oczekiwałam nieoczekiwanego.
Aktorzy Shin Ha Kyun i Baek Yoon sik byli dobrzy ale raczej nie w moim guście jest to seans...

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2003] Save the Green Planet

Postautor: Snake » 30 sie 2012

Zdecydowanie jeden z lepszych koreańskich filmów w ostatniej dekadzie. Jedyne co złe to ... plakaty, mylące i infantylne - polecam nie zwracać na nie uwagi ;)

Film fajnie balansuje między thrillerem psychologicznym, a czarną komedią. Jeśli ktoś oczekuje zwykłej komedii, to niech lepiej nie włącza ;). Marzyło mi się zakończenie <takie jakie było>, więc końcówka jak najbardziej na plus.

Wróć do „K-movie”