[2005] Green Chair

filmy z Korei
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

[2005] Green Chair

Postautor: evelinux » 12 cze 2010

Green Chair

Obrazek Obrazek

koreański tytuł: 녹색의자 (Nok-saek-eui-ja)
reżyseria Park Chul-soo
scenariusz: Kim Jeon-han
rok wydania: 2005
czas trwania: 98 minut
rodzaj: romans/melodramat
linki zwiastun, wikipedia, do pobrania,hancinema

występują:
Seo Jung jako Moon-hee
Shim Ji-ho jako Hyun
Oh Yun-hong jako Jean

o czym to:
Motyw przewodni to romans starszej kobiety z nieletnim. W korei osoba staje się pełnoletnia w chwili ukończenia 20 roku życia. 32 letnia Moon-hee wdaje się w romans z 19 letnim Hyunem. Trafia do więzienia za odbycie stosunku seksualnego z nieletnim. Jednak wypuszczają ją w niedługim czasie - zamiast odsiadki ma pracować społecznie w domu opieki dla starszych kobiet. Przed więzieniem czeka na nią stado reporterów i... Hyun. Kobieta na początku jest przekonana że chłopak ją tylko wykorzystał. Jednak jadą razem do dobrej przyjaciółki Moon-hee, Jean, gdzie spędzają jakiś czas. W pobliskim miasteczku mieści się również zakład opieki w którym ma do odpracowania karę. Za parą podąża również jeden rządny ciekawego materiału do publikacji reporter. Moon-hee i Huyn razem próbują pokonać dzielącą ich barierę wieku... a do 20-tych urodzin Hyuna zostało już niewiele czasu. Czy będą wtedy jeszcze razem? Przekonajcie się :)

Obrazek

ode mnie:
Noo.. pierwszy raz napisałam sama streszczenie :) Na pewno nie jest to film dla nieletnich.. Jest parę sugestywnych scen, ze się tak wyrażę, w których można podziwiać uroczy tyłeczek Ji-ho :) A jest na co popatrzeć moje drogie panie :) ale odchodząc od kwestii golizny. Tak ściągnęłam ten film bo mi się jakoś napatoczył. Generalnie to jest to fajnie przedstawiona historia zakazanej miłości. Jest parę zabawnych momentów jak na przykład ten reporter co ich śledzi i to jak Hyun sobie z nim za każdym razem radzi xD albo jak Hyun gotował dla dziewcząt xD albo scena jak Hyun pił soju w knajpie pod namiotem i jego zmowa z panią zza kasy xD sweet. Do tego jeszcze zaraz będę szukała normalnie OST bo piosenki tam były po prostu tak stylowe i klimatyczne ze nie wytrzymam jak nie znajdę go. Tak idealnie się wtapiały w tło.. noo co was będę przekonywać.. myślę, że to co do tej pory napisałam jest wystarczająco zachęcające xD jedyny minus to to przyjęcie pod koniec.. tkaie to z dupy było.. myślałam, że to też jakaś wizualizacja Moon-hee.. bo jakoś mi się nie chciało wierzyć w przybycie tych wszystkich osób tam.. i to co one mówiły.. no ale.. whatever.. ale to taki szczególik.

moja ocena filmu: 9/10

[edit]
znalazłam niestety tlyko jedną piosenkę: Tender Heart

Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2005] Green Chair

Postautor: Reira » 09 kwie 2011

evelinux pisze: jedyny minus to to przyjęcie pod koniec.. tkaie to z dupy było..
A mnie się właśnie przyjęcie podobało. Ogólnie fajny film. Na początku wydawało się, że to starsza kobieta uwiodła młodego chłopaka, a później okazało się, że to on miał najwięcej oleju w głowie ze wszystkich. Nic dziwnego, że wszystkie kobiety chciały go mieć dla siebie, nawet babcia :-)
Awatar użytkownika
yotem
Co to jest dorama? o_O

Re: [2005] Green Chair

Postautor: yotem » 11 lip 2011

Dawno nie widziałem romansu (koreańskiego zwłaszcza), w którym związek bohaterów przedstawiono by w tak naturalny, bezpruderyjny sposób. Bardzo fajny film. Nie przynudza, mimo że fabuła prosta, bez żadnych właściwie zwrotów (i sprawiająca wrażenie, jakby można upchnąć to wszystko w niecałej godzinie).

Wróć do „K-movie”