[2010] Secret Reunion

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2010] Secret Reunion

Postautor: Snake » 15 cze 2010

Obrazek

Secret Reunion
reżyser : Jang Hun
premiera : 4 lutego 2010
kraj : Korea Pd.
gatunek : dramat, kryminał, sensacyjny
obsada : Song Kang-Ho, Kang Dong-Won, Jeon Gook-hwan, Park Hyeok-kwon, Yoon Hee-seok, Choi Jeong-woo

http://www.filmweb.pl/film/Ui-hyeong-je-2010-555250
http://www.imdb.com/title/tt1535491/

ciekawostka :
najlepszy koreański film 2010 roku - nagroda na Blue Dragon Film Awards

Świeży film, dopiero co pobił rekordy w koreańskim kinie (top 1 dochodu w jakiejś jednostce czasu i najlepiej z koreańskich filmów)

Miła, przyjemna opowieść. Kryminał traktujący o szpiegach (szpieg z Korei Pn., jest też "upadły" policjant) i trochę dramat, z silnie zaznaczonym wątkiem rodzinnym.

Secret Reunion nie jest jednak filmem bardzo skomplikowanym, zaskakującym, czy robiącym duże wrażenie, ale trzyma poziom (choć może początek zapowiada zupełnie inny film) i przez prawie całe 2 godziny nie ma nudnych momentów (mimo, że jest różne tempo w zależności od zmieniających się wydarzeń). Sposób w jaki toczy się fabuła, jak najbardziej na plus.

Zatem fabularnie jest bardzo ciekawie, szkoda jednak, że to nie był cięższy film, jak np. The Chaser czy Memories of Murder (z notabene tym samym głównym aktorem) . Momentami jest chyba aż zbyt słodko (nieumyślnie przerysowanie) i zbyt płytko, ale przynajmniej z dodatkowego wątku nie wyszedł banał "na odczep".

Aktor Kang-ho Song to jakby gwarant jakości, ale i ogólnie widać, że to nie jest produkcja klasy B, tylko film gdzie kasy nie żałowano.

Może i zbyt nastawiony pod publiczkę, ale zabawa jest przednia.

Jeżeli komuś się spodobał The Chaser, czy Memories of Murder, czy Infernal Affairs może spróbować obejrzeć ten film, choć ostrzegam, że z ww. produkcjami ta nie może się równać.

Pewnie mimo to, będzie to jeden z nabardziej kasowych filmów tego roku w Korei.

Solidny film 7/10

Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 15 cze 2010

Na ten film czekam bardzo,bo to drugi z najnowszych filmów z mym kochanym Dong Kang Wonem. I tak jak na Woochi sie nie zawiodłam,tak mam nadzieję że ten będzie również dobry. Teraz trzeba tylko go sciągnąć i znaleźć czas na obejrzenie go :)
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 23 cze 2010

anna-banana pisze:z mym kochanym Dong Kang Wonem.

Po tym filmie faktycznie mnie urzekł, tylko ja z nim niczego wcześniej nie widziałam, ale to się da naprawić ;)

Jest coś magicznego w tego typu filmach. Szpieg, zdrajca, nieposłoszny, niepokorny. Każdy myśli, że jest cwany. Każdy myśli, że owija sobie ofiarę wg planu. Rzeczywistość jest jednak inna. Nagle zaczynają się tworzyć więzy, otwierają się oczy, fanatyzm przeradza się w humanizm, ale i w myślenie o sobie i "swoich" ludziach.
Od strony technicznej nie ma czego zarzucić. Ładne ujęcia (wzrok Kang Dong Wona spod czapki, ach, piorunujący!), akcja w dość równym tempie, brak przesady w scenach pościgów, pogoni, poszukiwań.
Może nie ma wielkiego napięcia, ale jest ciekawy.

Ciekawa byłam, jak zrealizują to tytułowe "Reunion"...

Końcówka (scena w samolocie) była urzekająca, o, tyle powiem. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 23 cze 2010

boom_boom pisze:Po tym filmie faktycznie mnie urzekł, tylko ja z nim niczego wcześniej nie widziałam, ale to się da naprawić ;)

Jaaaaaaa,jak można nie widzieć żadnego filmu z tym cudnym osobnikiem? Polecam Duelist,co prawda fabuła może trochę kuleje,ale jest to uczta dla oczu i ten głos Kang Dong Wona,mniodzie.
Taki mały offtop to był,ale by nie był całkowity to powiem że ciągle nie mogę się wziąć za ten filmik,ale jak tylko napięcie egzaminowe zelżeje to zaras go biorę w me spragnione łapki :)

Edit
Obejrzałam. Oczywiście się podobało,bo mój kochany aktor tam gra :)
Mimo tego stwierdzam że to dobre kino. Tylko nie wiem jak zaklasyfikować,bo to niby dramat,niby sensacja. Chwilami drażniły mnie te wtręty komediowe->taniec w kiblu to jedno wielkie wtf.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2010] Secret Reunion

Postautor: Snake » 28 lis 2010

Najlepszym obrazem 2010 roku w Korei uznano właśnie "Secret Reunion". (31 edycja Blue Dragon Film Awards)

za http://azjamania.pl/news.php?Id=837
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 26 gru 2010

Szczerze to nie wiem co mam napisać o tym filmie oprócz tego, że... kocham ?! xD
Po pierwszych 20 minutach myślałem, że to kolejny film akcji... dużo krwi, popisów kaskaderskich, efektów specjalnych i pościgów. Jakże się myliłem i pozytywnie zawiodłem bo Secret Reunion to zdecydowanie historia z większą fabułą i przesłaniem.
Podobał mi się cały wątek i przyjaźń pomiędzy byłym policjantem i byłym tajnym agentem. Mimo kilku scen rozlewu krwi zrobiło mi się cieplutko na serduszku przy ostatnich scenach. Naprawdę pozytywny film, który może roześmiać, potrzymać w napięciu, a także wzruszyć... Wzruszyć fałszywie o dziwo bo potem nieoczekiwany bananek na twarzy się ukazuje :)

Kang Dong Won spisał się jak zawsze ^^ Niesamowity aktor ! Nie wspomnę już o weteranie koreańskiego kina Song Kang Ho, który na chwilę obecną obojętnie w czym by zagrał... ja i tak bym uważał, że jego gra aktorska jest znakomita ^^

Świetne kino. Polecam wszystkim nawet tym, którzy nie lubią filmów akcji bo pozytywnie się zawiodą ^^
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Miguel
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Miguel » 25 kwie 2011

Podobnie jak Snake trochę się zawiodłem na filmie. Spodziewałem się też cięższej atmosfery i bardziej rozbudowanej relacji między głównymi bohaterami i podkreślenie różnicy kulturowej. Natomiast po chwilowym rozczarowaniu całkowicie wszedłem w klimat. Lekkość produkcji, która objawiła się w luźniej i zabawnej relacji między protagonistami, niezbyt skomplikowanym wątku głównym, przez co nawet ci nieznający podłoża politycznego i historycznego mogą wskoczyć w fabułę. Narracja i praca kamery o wiele lepsze niż w hollywoodzkich produkcjach, które Secret Reunion poniekąd imituje. Porządne kino i dobrze się je ogląda. 7/10
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 21 lut 2013

świetny film chyba to wystarczy powiedziec.
aktorzy na plus, co do fabuły to wyobrażałam sobie coś innego
te ich relacje cudo i zakończenie :)
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-movie”