[2010] Death Bell 2

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

[2010] Death Bell 2

Postautor: Piżmak » 07 lip 2010

Zła odpowiedź - UMIERASZ!!!

Horror "Death Bell" z 2008 r. obejrzało ponad półtora miliona Koreańczyków, więc czemu nie stworzyć kolejnej części? Przecież to jest w modzie od bardzo dawna:) I tak się też stało. Twórcy filmu z 2008 roku nacieszyli się sukcesem i zabrali się do roboty.

W internecie pojawił się oficjalny trailler do sequela "Death Bell" - "Death Bell 2: Bloody Camp":

Obrazek

Parę technicznych info:

Tytuł: Death Bell 2: Bloody Camp aka Gosa 2 / Gosa Du Beonjjae Yiyagi: Gyosaengsilseop
Reżyser: Yu Seun-Dong
Data emisji: 28 lipiec 2010
Występują:
- Hwang Jeong-Eum ("Wish")
- Ji Yeon ("Master of Study")
- Yoon Si-Yoon
- Kim Su-Ro ("Bang Bang", "Vampire Cop Ricky"), w death bellu wystapi w roli nauczyciela
- Park Eun-Bin ("The Legend")
- Ji Chang-Wook
- Nam Bo-Ra

O czym mowa:

Bohaterką "Death Bell 2: Bloody Camp" jest See-hee, którą prześladuje wspomnienie przyrodniej siostry Tae-yeon. Dziewczyna zapowiadała się na niezwykle uzdolnioną pływaczkę, lecz dwa lata temu w niewyjaśnionych okolicznościach popełniła samobójstwo. Podczas wakacji See-hee udaje się na obóz przygotowujący do wstępnego egzaminu na prestiżową uczelnię. Pierwszej nocy dochodzi do serii okrutnych zabójstw na uczniach, którzy udzieli złej odpowiedzi w próbnym teście. W międzyczasie stopniowo na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące tajemniczej śmierci Tae-yeon. Grupa ocalałych uczniów musi rozwiązać zagadkę Tae-yeon, jeśli chcą zachować życie.
Fabułę drugiej części łączy z pierwszą jedynie pomysł na tajemniczego mordercę zadającego zamkniętym w szkole uczniom skomplikowane pytania, na które zła odpowiedź oznacza śmierć dla jednego z nich.

Ode mnie:

Lubię horrory, zarówno niskich jak i wyższych lotów, dzięki temu, że oglądam ich tak dużo mam pewne porównanie, jest mi łatwiej ocenić pewne powtarzające się w wielu produkcjach elementy. Pierwsza część była krwista i nie pięciogwiazdkowa, ale oglądałam z zapartym tchem do samego końca, więc pokładam spore nadzieje w sequelu. Już niedługo okaże się czy zawioda mnie twórcy bądź przeciwnie:)

Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 07 lip 2010

Sama nie wiem do końca czemu, ale Death Bell bardzo mi się podobał (nie przez Ki Buma, ale był miłym dla oka dodatkiem... choć nie wiem, czy można przy takiej ilości krwi mówić o czymś 'miłym dla oka' ? hahah)

Czekam na ten film od kiedy doszły do mnie o nim słuchy :)
Mam nadzieję, że nie zawiodę się i że nie będę musiała wieki czekać na napisy xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: Death Bell 2 2010

Postautor: Eggie » 08 lip 2010

Mogę tylko LOL powiedzieć, bo pierwsza część była kompletnie odmóżdżająca i w ogóle to nie wiem, po co ją obejrzałam ^^ A jak Kim Buma nie bedzie to już w ogóle...
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 08 lip 2010

Eggie ty zawsze tak pesymistycznie:) Druga częśc zobaczysz będzie o niebo lepsza - nie będzie litrów tylko hektolitry krwi:) oczywiście będzie mi brakowało motywu z praleczką ( o ile nie pomyliłam filmów), ale damy rade:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 08 lip 2010

Piżmak pisze:Eggie ty zawsze tak pesymistycznie:) Druga częśc zobaczysz będzie o niebo lepsza - nie będzie litrów tylko hektolitry krwi:) oczywiście będzie mi brakowało motywu z praleczką ( o ile nie pomyliłam filmów), ale damy rade:)

Cóż mogę powiedzieć, taki mój urok ^^
Ale na serio, horrory robią sie coraz głupsze... czekam na jakis który mnie tak powali jak Ring czy Dark water kiedyś...
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
caporal
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: caporal » 08 lip 2010

Jako fan horrorów, z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie przemówił do mnie ten filmik.
Nie zostało nic w pamięci (no prawie). Obejrzany, zapomniany.
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Mnie tez nie powalił, szczególnie koncówka głupawa, ale jak szłam do wypozyczalni to zawsze prosiłam o film: Poniżej pięciu trupów nawet prosze mi nie podawać. I tak zostało do dziś:)
Obrazek
Awatar użytkownika
caporal
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: caporal » 08 lip 2010

Trup musi być podany w sosie słodko-kwaśnym, inaczej "tyjesz" lub się krzywiszObrazek.
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Oby w nastepnej części było duzo trupa i jeszcze więcej sosu...Jak to brzmi w ogóle:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Domek
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2010] Death Bell 2

Postautor: Domek » 20 lip 2010

A ja się nie mogę doczekać * v *
Pierwsza część bardzo mi się podobała, i to nie tylko ze względu na Bumisia, on był tylko dodatkiem jak ktoś już wspomniał (no może ta końcówka była trochę nieteges...), a przy oglądaniu trailera do dwójki miałam niezłe ciarki, więc... Chcę to już zobaczyć *3*
Awatar użytkownika
shiwana
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2010] Death Bell 2

Postautor: shiwana » 29 mar 2011

Death Bell 1 był o wiele lepszy od kontynuacji, przynajmniej takie jest moje zdanie.
Aktorzy, sceny, fabuła były ogólnie ciekawsze.

Wróć do „K-movie”