[2010] Blades of Blood

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

[2010] Blades of Blood

Postautor: Piżmak » 12 lip 2010

Pojedynek na śmierć i życie...

Na film zwróciłam uwagę tylko dlatego, że historia w nim zawarta oparta jest na komiksie Park Heung-yonga i została wyreżyserowana przez słynnego z takich produkcji jak: "The King and the Clown" and "Hwangsanbul" - Lee Joon-ika

Obrazek

Dane:

Alternatywny tytuł: "Like the Moon Escaping from the Clouds", Goo-reu-meul Beo-eo-nan Dal-cheo-reom
Wystepują : Hwang Jeong-min, Cha Seung-won, Han Ji-hye, Baek Seong-hyeon, Kim Chang-wan, Song Yeong-chang
Gatunek : historyczny, wojenny, akcja
Pojawił sie na dużych ekranach w Korei : 2010/02/18
Reżyser: Lee Joon-ik
Scenariusz : Choi Seok-hwan, Jo Cheol-hyeon, Oh Seung-hyeon-I

Trailer:

Opis:

Akcja filmu toczy się w 16 wieku podczas panowania dynastii Chosun. HWANG Jung-hak i LEE Mong-hak tworzą " Wielkie Przymierze" będące odzwierciedleniem wizji lepszego świata. Podczas gdy nowy lider stowarzyszenia LEE marzy o wytępieniu wszelakiej korupcji i sam staje się królem jego tropem podąża legendarny niewidomy szermierz HWANG. Hwang niegdyś był przyjacielem króla, ale ale ich drogi się rozeszły po tym, jak z rąk LEE zginął znajomy Hwanga. Po niedługim czasie ma miejsce japońska inwazja , zamek pustoszeje, a jedynymi osobami jakie pozostały i zamierzają stoczyć ostateczną walkę są Hwang i jego stary przyjaciel LEE.

Ode mnie słów kilka:

Bardzo lubię filmy historyczne, szaty, pokazy walk, eksponaty i te wysokie kapelusze:) A tak bardziej serio - zaintrygowała mnie wiadomość, że jest to film oparty na komiksie i chciałabym z czystej ciekawości sprawdzić jak został zekranizowany:) Oczywiście napisów nie ma na razie, więc uzbroicie się w cierpliwość!!!

Obrazek

Wróć do „K-movie”