[2009] 4th Period Mystery

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2009] 4th Period Mystery

Postautor: Eggie » 15 lip 2010

Obrazek

Reżyser: Lee Sang-yong
Scenariusz: Sin Dong-yeop

Występują:
Yoo Seung-ho (z God of Study)
Kang So-ra
Jeon Joong-hong

Opis:
Jeong hoon ma wyjątkowo zły dzień. Jako szkolny as, wszyscy pokładają w nim nadzieje. Zawsze musi byc przykładem dla innych. W jego charakterze leż ratowanie słabych i uciśnionych. Właśnie pomoc koleżance "molestowanej" przez Tae gyoo, kolegę z klasy, pakuje go w kłopoty. Chłopcy bowiem wdają się w bójkę i w wyniku pwnego splotu okoliczności pewna uczennica robi mu zdjęcie, gdy pochyla się z nożem nad drugich chłopakiem.
Gdy Joeng hoon wkurzony wraca do klasy w czasie 4 lekcji, podczas gdy pozostali mają wf, odkrywa że ktoś zadźgał Tae gyoo tymże nożem.
Teraz Joeng hoon, z pomocą Da-jung, pewnej outsiderki lubującej się w kryminałach, musi znaleźć mordercę w przeciągu 40 min, zanim reszta klasy wróci do sali i zanim inspekcja z dyrektorem na czele dotrze do tego skrzydłą szkoły.

Ode mnie:
Miło sie obejrzało na odmóżdżenie. W teorii jest to thriller, napięcie pojawia się dopiero na koniec, niemniej wraz z koleżanką zaczełysmy podstakiwać na łóżku i kibicowac głównemu bohaterowi, żeby udało mu się uciec od prawdziwego zabójcy ^^ Taki somie plot, choć jak na taki krótki film (1h 30 min) to i tak nieżle skonstruowany. No i dla fanów God of Study którego osobiście nie widziałam, jest Yoo Seung-ho, który jest dzieciakowaty, ale ma sceny kissów no i daje radę!

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
buska
Kiedy bedę spać? @_@

Re: [2009] 4th Period Mystery

Postautor: buska » 12 paź 2010

Powiem tak.
Film dobry, motyw z zegarem i cała akcja trwająca na jednej godzinie lekcyjnej- bomba.
Już sobie myślę- jej, fajnie było obejrzeć coś koreańskiego całkowicie w innym stylu... ale ostatnie kilka minut zepsuło to wszystko.
Ostatnia scena jak najbardziej zbędna i czuję się zniesmaczona tym, że koreańczycy nie dali radę się powstrzymać przed tym. A szkoda.
No ale to tylko kilka minut końcowych, także nie będę robiła z tego nie wiadomo jakiej tragedii.
+Bieganie po szkole strasznie mi się przeciągało, mogliby zrobić coś innego xD
Za dużo biegania, za mało rozstrzygania. :P

No i muzyka też całkiem całkiem ;)
Główna bohaterka nie jest jakąś wybitną pięknością, ale podobała mi się jej uroda. Za to główny bohater wygląda jak 15latek xD
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 21 kwie 2011

buska pisze:Za to główny bohater wygląda jak 15latek xD

miał wtedy dokładnie 16 lat ^^ więc wiesz..

film dziś obejrzałam, oczywiście ze względu na młodego Subka..fajnie się ogląda nawet.. ale dobrze że w miarę krótki. w ogóle śmiać mi się chciało, bo każdy chyba co wlazł do tej klasy i zobaczył trupa to musiał centralnie wziąć do ręki ten zakrwawiony nóż i mu się z każdej strony przyjrzeć.. -_-'' czy to jest normalna reakcja normalnego człowieka?? helloł! poza tym podobał mi się mini zestaw detektywa godny Sherlocka Holmesa w którego posiadaniu była główna bohaterka ^^ oto zalążki koreańskiej wersji CSI! CSI - zagadki Seulu! :rolly: :rolly:
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 02 lis 2011

Ten film strasznie mnie wciągnął.Nie mogłam się oderwac od niego.Główni bohaterowie byli fajnie i ta dziewczyna "firankowa" oraz jej super zestaw detektywistyczny.Ogólnie fabuła była bardzo udana.Znaleźc mordercę w ciągu 40 minut to hmm.. no ale im się udało.Końcówka była bardzo fajna.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 19 kwie 2012

Oczywiście film oglądany dla Una bo pewnie bym się nigdy czymś takim nie zainteresowała, ale w zasadzie - nawet dobrze się oglądało. Miałam film zacząć i potem doobejrzeć, a skończyło się na tym że nie mogłam przerwać w połowie. To chyba na plus ( nie wiem, może to przez te synchroniczne brwi Una i Kang SoRy <jak to brzmi xD>), na plus oczywiście to młodociane Uniątko, oh, jak on wyrósł ładnie teraz :fav: No a w sumie z minusów - jaki ten plot właściwie był bez sensu, no i ta intryga była tak grubymi nićmi szyta, do tego to bieganie, eh :rolly: mogliby nakręcić - jak przebiec maraton w 40min chyba...

By nie przedłużać powiem - był film w porządku, dobrze się nawet oglądało <był Un>, ale w sumie nic specjalnego. Na rozrywkę jakąś się nadaje <i jest Un>.
Obrazek
Awatar użytkownika
Panda
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Panda » 15 sie 2013

Film jest wciągający. Ujęcia, napięcie sprawiają, że sama wciągnęłam się w sprawę.
Lubie kryminały, jednak sam pomysł, żeby licealiści prowadzili dochodzenie jest dla mnie przegięciem. Tak czy inaczej sami bohaterowie są kumaci i na swój sposób ciekawi, że mogłam przełknąć te 'ale'.
Na pewno obejrzę jeszcze raz ten film.
Obrazek

Wróć do „K-movie”