[2010] I saw the devil

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

[2010] I saw the devil

Postautor: Piżmak » 26 lip 2010

"Na co cię stać, by wejść w skórę seryjnego mordercy?..."

Obrazek

Trailer:

" onclick="window.open(this.href);return false;

Dane techniczne:

Tytuł: I saw the devil, Akmareul Boattda
Reżyseria: Kim Ji-Woon
Premiera: 11 sierpień 2010
Gatunek: thriller, czarny film (film noir), akcja
Występują:

Choi Min-sik jako Jang Keyong-cheol
Lee Byeong-Heon jako Kim Soo-hyeon
Oh San-ha jako Joo-yeon
Jeon Gook-hwan
Cheon Ho-jin
Choi Moo-seong

Opis:

Kyung-chul ( Choi Min-sik) jest niebezpiecznym psychopatą zabijającym z czystej przyjemności. Popełniał różne zbrodnie - jego ofiarami były zarówno kobiety jak i dzieci. Policja ścigała go bardzo długo, ale nieskutecznie. Pewnego dnia, Joo-yeon ( Oh San-ha), córka emerytowanego szefa policji i jednocześnie narzeczona Kim Soo-hyeon (Lee Byeong-Heon) zostaje odnaleziona martwa.
Kim Soo-hyeon jest agentem służb specjalnych i decyduje się odszukać zabójcę na własną rękę. Zaczyna się zabawa w kotka i myszkę, gdzie role mogą rychło ulec zmianie...

Ode mnie:

Jak ja lubię filmy o takiej fabule - ubóstwiam, ponieważ dochodzi w nich wątek psychologiczny postaci w większości filmów o podobnej tematyce - mocno rozwinięty. Zacieram łapki, bo czuję, że znalazłam coś dla siebie:)

Obrazek
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2010]I saw the devil

Postautor: Snake » 26 lip 2010

Będzie to film Kima Ji-woon, reżysera znanego choćby za: Opowieść o dwóch siostrach ( A tale of two sisters) czy Słodko-Gorzkie Życie (Bittersweet life)

Czytając jego zapowiedzi, to jeden z najbardziej wyczekiwanych azjatyckich filmów w "polskim internecie". Mnóstwo osób, w tym ja ostrzy sobie ząbki na ten film. W sieci pojawił się niedawno nowy zwiastun : http://www.youtube.com/watch?v=DsoMk6LBiF4 , ale nie oglądałem go, aby nie psuć sobie radości.

Po screenach i zapowiedziach wnioskuję, że to może być dobre lub bardzo dobre kino. Czekamy !
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2010]I saw the devil

Postautor: Snake » 31 paź 2010

Już jest "dostępny", lecz bez napisów (angielskich). Czekam z niecierpliwością (choć i tak obejrzę najszybciej za tydzień) na wersję 1080p oraz napisy, które powinny pojawić się na dniach, a może godzinach 8)

edit: przy okazji napiszę, że film wzbudził kontrowersje w Korei, bo trzeba było wyciąć kilka zbyt brutalnych scen. W sieci trochę zawrzało, pojawiały się różne spekulacje, hype na film rósł ... Ukazało się już kilka festiwalowych recenzji, film określany jako dobry, może nie rewelacyjny, ale na pewno solidny.
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Re: [2010] I saw the devil

Postautor: Piżmak » 04 lis 2010

Fakt - ja sama tez zaglądam dość często na różne strony w nadziei, że już się pokazały napisy, ale na razie czekamy... Jesli chodzi o wycięte sceny, to czytałam, że parę minut z filmu wyleciało, bo były zbyt drastyczne. Ciekawa rzecz... po obejrzeniu tylu horrorów koreańskich zastanawiam się co wzbudziło taki sprzeciw...Nic... czekamy.
Obrazek
Awatar użytkownika
caporal
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: caporal » 15 lis 2010

Napiszę tylko, że nie wytrzymałem czekając na napisy, i już tydzień jak jestem po seansie :)
Rewelka. Przez duże "R".

A muzyka ma klimacik. Oto Ost ;)

Obrazek

OST
01.Devil's Bossa
02.Jooyeon's Theme
03.River Of Death
04.Soohyun's Dialog 1 (By 이병헌)
05.Soohyun's Theme
06.잠 못 이루는 도시의 밤
07.Soohyun's Dialog 2 (By 이병헌)
08.Jooyeon's Theme (ver.2)
09.Police & Kyungchul
10.Catching Taxi
11.Soohyun's Dialog 3 (By 이병헌)
12.Killer
13.Murder
14.Pension
15.I Saw The Devil (Piano)
16.Kyungchul's Dialog 1 (By 최민식)
17.Kyungchul's Theme & Strikes Back
18.Soohyun's Dialog 4 (By 이병헌)
19.I Saw The Devil (Main Theme)
20.Kyungchul's Dialog 2 (By 최민식)
21.Revenge
22.Soohyun's Dialog 5 (By 이병헌)
23.I Saw The Devil 2
24.I Saw The Devil (Piano ver.2)
25.Soohyun's Theme (ver.2)
26.사랑하고 싶어
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 17 lis 2010

Nie wytrzymałem i nie zaczekałem na oficjalną premierę, zadowoliłem się wersją 720p z wyciętymi scenami.

Film jest bardzo brutalny (świetne efekty specjalne i perfekcyjna charakteryzacja), jeśli ktoś nie lubi przemocy albo uważał, że Oldboy był nazbyt brutalny niech nie ogląda (a już na pewno nie uncut version ;) ).

Od warstwy technicznej jest bardzo dobrze, muzyka chyba najbardziej się wybija, choć oczywiście ujęcia, praca kamery - wszystko najwyższa klasa.

Choi Min Sik (w Oldboyu główny bohater) zagrał chyba najlepszą rolę w karierze.

I Saw the Devil to efektowny, ociekający krwią, interesujący thriller, choć motyw ekstremalnie epickiej zemsty w Oldboyu jest nie do pobicia i chyba nigdy nie będzie. Parę błędów w stylu dubeltówka, z której strzela się 3 razy nie mają znaczenia, bo to solidne kino.
8+/10
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Asu » 27 gru 2010

Fantastyczna obsada (uwielbiam i Lee Byung-Huna i tego gościa od Oldboya) i świetnie zrealizowany kawałek kina. Od samego początku trzyma w napięciu, nie nudzi, wręcz wbija w fotel :D Bardzo podobał mi się sposób w jaki główny bohater mścił się na mordercy - to było takie.. intrygujące :D
Muzyka i stylistyka filmu też świetne - całość tworzy fantastyczny klimat :)
www.evieseo.blogspot.com
www.chomikuj.pl/EvieSeo
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 16 maja 2011

Właśnie skończyłam filmik i nie powiem mocny, wiele było scen brutalnych,ale z tego co mi się wydaje miałam wersje okrojoną,bo np nie było podanej wyżej przez Snake sceny w windzie. Ile trwa wersja bez cenzury? Bo moja miała 2:24h
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Miguel
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Miguel » 21 maja 2011

"I Saw The Devil" to niesamowite kino. Niezwykle depresyjny i mroczny klimat, który staje się jeszcze mroczniejszy gdy fabuła posuwa sie do przodu. Narracja bardzo niestabilna, ale to dobrze. Bo raz jest dość leniwa, a później atakuje niesamowitym dynamizmem i dzięki temu całość jest nieprzewidywalna. Kapitalna praca kamery, przede wszystkim w trakcie scen mordów, która idealnie odzwierciedla stan ducha antagonisty.

No i końcówka jest taka, że nie wiadomo komu tak naprawdę bardziej współczuć. Naprawdę niezwykłe kino. 8.5/10
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 21 maja 2011

ktoś napisał w wątku i przypomniało mi się, że i ja film widziałam :)
może zawierać śladowe ilości spoilerów
jak wiadomo, oldboy to film kultowy... bla bla, mi się i saw the devil bardziej podobał :) choć oldboy ma swoje zalety, fajne sceny, historię, klimat. tylko czemu ja je porównuje :D pewnie e względu na choi min shika... ale znowu, ta rola lepsza, to widać.
film ogólnie jest dość długi, ale to nie przeszkadza. pamiętam, że pare razy myślałam, że to już koniec, ale nie! jeszcze to, jeszcze tamto... szczególnie się zdziwiłam, gdy naszego złego udało się tak szybko "dorwać" i pomyślałam "to już?" a potem duuuże zaskoczenie!
no nie będę się rozwodzić nad fabułą, kto widział ten wie, film jest generalnie super, i jeśli jeszcze bardziej zagłębić się w moje osobiste odczucia, to przez ostatnie... pare, sporo, miesięcy mało co filmów widuję, a ten był jednym z najlepszych, a ostatnimi czasy trudno mnie zadowolić mając już kilkanaście ulubionych filmów ever (patrz black swan był super, dobry film, ale nadal na 3 miejscu z filmów aranofsky'ego ;p)... także ja bym się nawet pokusiła o 9/10, choć trudno mi wystawiać oceny ^^ w tym samym czasie widziałam też ahjussiego i bez porównania, ahjussi zdecydowanie przeciętny...
film super i godny polecenia, muzyka, aktorzy, historia - nic, tylko oglądać!
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Postautor: Lily » 30 cze 2011

Film jest brutalny, ale nie powiedziałabym, że bardziej niż wiele znanych amerykańskich produkcji w podobnym klimacie, na które jakoś nikt nie narzeka. Faktycznie jest długi, ale jak się człowiek wciągnie w historię to nawet się tego nie zauważa. Rola zabójcy zagrana świetnie, taki klasyczny zwyrol i psychol z obłędem w oczach. Mroczny i dołujący klimat, śnieżnie i mroźno, obięta głowa pływająca w rzece... ogólnie to jest grubo ;)
Jest oczywiście parę niedociągnięć, pomiając już tą słynną dubeltówkę z której strzelano 3 razy, to mnie jakoś najbardziej uderzyło to, że koleś tak szybko znalazł mordercę. Facet pozabijał już ileś tam kobiet, policja ponoć siedzi mu na ogonie od dawna i nic, a ten typ znalazła go niemalże od razu. Jakoś to się kupy nie trzyma. Ale mimo wszystko, film jest dobry. Ja oceniam na 7/10.
Po obejrzeniu nasunęła mi się taka myśl... Ciekawe ile razy na ulicy zdarzyło nam sie minąć jakichś takich psycholi, którzy zabliby nas bez mrugnięcia okiem, ile razy nieświadomie unikeliśmy niebezpieczeństwa przez zbiegi okoliczności, ile razy nie wsiedliśmy do samochodu z którego moglibyśmy już nie wysiąść, itp. Przerażające jest to, że tacy ludzie naprawdę istnieją. Oczywiście, nie ma co popadać w niczym nieuzasadnioną paranoję, ale pamiętajcie... licho nie śpi. :shake:

Wróć do „K-movie”