[2009] Hello my love

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2009] Hello my love

Postautor: Eggie » 26 lip 2010

Obrazek

Reżyseria: Kim Aaron (김아론)
Scenariusz: Kim Aaron (김아론), Kim Eun-joo-I (김은주), Kim Ji-eun (김지은)
Gatunek: Drama •Melodrama •Romance
Czas: 95min
Data wydania: 2009/10/08

Obsada:
Jo An
Min Seok
Ryoo Sang Wook
Kim Min Gyo

Opis:
Ho-jung nie może doczekać się momentu, gdy wreszcie jej chłopak Won-jae wróci z Paryża i tak jak obiecał, pobiorą się. Niestety, wraz z jego przyjazdem wydarza się niespodziewane: Won-jae przywozi ze sobą Dong-hwa, kogoś więcej niż tylko przyjaciela, jak go przedstawia rodzinie i przyjaciołom. Ho-jung, która czekała na Won-jae całe swoje dorosłe życie, nie zamierza się poddawać i zaczyna walczyć o swojego ukochanego z... rywalem.
Po początkowym rozczarowaniu i złości odkrywa jednak, że kryje się za tym coś wiecej niż tylko fizyczność i troje stają się paczką bliskich przyjaciół...

Ode mnie:
Historia jest specyficzna, to prawda. Ale urzeka. Wbrew pozorom, nie mamy tu żadnych trójkątów, w ogóle film skupia się na czymś innym. Uczuciowości, co sie dzieje z każdą ze stron zaplątanych w tę sytuację, każda ma swoje oczekiwania, prawa i pretensje. Film określiłabym jako obyczajową komedię romantyczną. Film nie jest aż tak przerażający czy dramatyczny, jak mógłby być - trochę się śmiałam, było kilka chwil na rozważania. Czym jest prawdziwa miłość. Czy powinniśmy jej szukać wszędzie, czy tam gdzie się po nas tego spodziewają. Czy związki naprawdę trzeba definiować gdy można po prostu cieszyć sie chwilami spędzonymi z najbliższymi. Spodobało mi się to, filozofia była nienachalna, sam film nie za długi, akurat.
Dobrzy aktorzy, Jo An, Min Soek jako rozdarty między dwie płcie, dwie miłości i dwójkę przyjaciół Won-jae.
Ale powodem, dla którego obejrzałabym to jeszcze raz (jeśli w ogóle) był genialny montaż. Świeże to było, eksperymentalne dosyć, ale ostatnio szukam po tym względem tzw "adrenaliny" :D Cięcia są naż nadto widoczne, dawało mi to wrażenie zbliżenia z rzeczywistością. Dużo monologów do kamery, przemyśleń na głos. Eksperymentowanie ze slow motion, wycinaniem poklatkowym, nawet muzyką. Super. Wspaniale się oglądało, sam obraz nie dawał wytchnienia, bardzo interesująca konstrukcja.

8.5/10

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: [2009] Hello my love

Postautor: Cherry » 26 lip 2010

hmmm.. zainteresowałaś mnie ;D (tak naprawdę to ta noga na zdjęciu mnie zainteresowała xD)
historia wydaje się ciekawa, montaż mówisz, że też.. hmm.. lubię nowatorskie rozwiązania.
jak znajdę czas to obejrzę na pewno ;)
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: [2009] Hello my love

Postautor: evelinux » 02 mar 2011

melduję, iż obejrzałam. Film bardzo fajnie się ogląda, i szybko zlatuje. nie dłuży się ani nic. szczególnie podobało mi sie to o czym już Eggie wspomniała - to eksperymentowanie z filmem, monologi głównej bohaterki do kamery, czy jak siedziała w kinie i oglądała na ekranie scenki z jej życia. albo jak pokazali jak gada na msnie z tym swoim chłopakiem. Na koniec trochę mi namieszali tym przyjazdem tego francuza. I w ogóle ta główna bohaterka.. ona się rozwodziła z jakimś tam innym facetem, nie z tym głównym bohaterem, tak? bo tego nie zakapowałam.. ale nie pokazywali twarzy tego faceta to stąd se pomyślałam że chyba za kogoś innego wyszła... Ale bardzo fajnie przestawiona historia i miło się oglądało. szkoda tylko że jakość nagrania nie cieszyła oka. miałam wrażenie jakbym oglądała jakiś film z 2001 roku a nie 2009. Głowna bohaterka się fajnie ubierała.. przez co miałam wrażenie jakby akcja filmu się działa w latach 60tych czy 70tych. te sukienki.. i do tego ta krótka fryzurka.

Eggie, nie wiem czy wiesz, ale w tym filmie tego kochanka głównego bohatera grał koleś z Creating Destiny (na tym plakacie lepiej widać, poznajesz?):
Obrazek
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |

Wróć do „K-movie”