[2005] Sad Movie

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2005] Sad Movie

Postautor: Snake » 12 sie 2010

Obrazek

tytuły: Sad Movie (Sae-deu Moo-bi)
reżyseria: Jong-kwan Kwon
scenariusz: Jong-kwan Kwon
premiera: 21 października 2005 (Świat)
produkcja: Korea Południowa
gatunek: Melodramat
obsada: Min-a Shin, Ki-woo Lee ,Su-jeong Lim ,Woo-sung Jung ,Jung-ah Yum ,Tae-yeong Son ,Tae-hyun Cha ,Yeo Jin Goo ,Seung-cheol Kim

opis:
Miłość postrzega się z różnych perspektyw. Są to cztery historie, czterech różnych związków. Cztery fragmenty tworzą ze sobą całość związaną luźnymi wątkami. Każda z historii pokazuje trudność wyboru właściwej dla siebie i partnera drogi życiowej. Film pokazuje, że może powstać nowe uczucie jednak stare trzeba zakończyć.

linki:
http://www.filmweb.pl/film/Sad+Movie-2005-247708" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.imdb.com/title/tt0475711/" onclick="window.open(this.href);return false;

ode mnie
Obok "Lalek" Kitano, to najlepszy melodramat jaki widziałem. Kiedyś oglądałem również inny, znany i ceniony koreański melodramat : "A moment to remember" i nie zrobił na mnie wrażenia (poza Ye-jin ). Po prostu melodramat, a że ja się na nich za bardzo nie znam, to nawet nie wystawiłem mu nigdzie noty.

Wracając do Sad Movie - historyjki są świetne i przyjemnie się je ogląda, a zakończenia tak spektakularne jak tylko mogły być. Mój zdecydowany faworyt to opowieść o dziewczynie "maskotce", wszystkie sceny z nią są kapitalne. Oczywiście tytuł filmu jest nieprzypadkowy, emocji na ekranie co nie miara (i to różnych, to nie monotematyczne nudziarstwo).
Jeśli nie oczekujecie od melodramatu hiperrealizmu, nie pożałujecie prawie 2h spędzonych z tym filmem.

Jeśli ktoś nie oglądał, zachęcić może go również obsada : Min-a Shin (Słodko-gorzkie życie), Ki-woo Lee (Classic Love Story) Su-jeong Lim (Opowieść o dwóch siostrach ; Jestem cyborgiem i to jest ok) , Woo-sung Jung (A moment to remember) , Jung-ah Yum (Opowieść o dwóch siostrach), Tae-hyun Cha (My Sassy Girl)

Polecam i zachęcam do wyrażania opinii.

Moja ocena 8,5/10

PS. wybrałem plakat, który bardziej mi się podoba
PS2. co się stało z tym reżyserem i jednocześnie autorem scenariusza do tego filmu ? ; czemu nakręcił tylko dwa filmy, a ten był jego ostatnim ? - Sad Movie nie odniósł komercyjnego sukcesu ?

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Re: [2005] Sad Movie

Postautor: Maura » 12 sie 2010

Sad Movie hmmm właściwie to chyba czas obejrzeć ten film ponownie ; ) Kilka lat już minęło jak go oglądałam po raz pierwszy, pamiętam kiedyś go odświeżałam, ale też już nie pamiętam wszystkiego. Wiem, że zrobił na mnie spore wrażenie i wręcz zakochałam się w tym klimacie <3
Zdecydowanie jeden z piękniejszych i najulubieńszych filmów koreańskich (możliwe, że to ja reklamowałam go w innych tematach XPPP)
Podobały mi się chyba wszystkie historie (tzn tam była chyba taka dziwna ze strażakiem ^^) I też jestem entuzjastką historii z maskotką - przy tym chyba wzruszałam się najbardziej. Shin Min Ah po prostu przeurocza <333 No i w roli ulicznego malarza (tak?) Lee Ki Woo <333 Śliczna opowiastka :smitten:

No i muzyka, cudowna muzyka, która mam wrażenie będzie mi towarzyszyć już zawsze <3 Zwłaszcza piosenki magicznej Jang Pil Soon, a Goodbye to już w ogóle cuuudo <3333 Aż sobie włączę ; )

W podobnym odcieniu jest film My Love - kilka klimatycznych historii, których kulisy odkrywamy z każdą minutą filmu. Zresztą ja zawsze mówię, że gdyby nie różni reżyserzy to te filmy można by uznać za jakąś serię ; ) W każdym razie polecam obydwa filmy ; )

A co do plakatów to dorzucę ten główny bo jest naprawdę przepiękny - taki zapłakany <3
Spoiler! Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 12 sie 2010

Jak to możliwe że jeszcze nie było tu tematu o tym filmie?
Dziękuję za naprawienie tego błędu Snake :)
Film oglądałam jakiś czas temu,więc tak jak Maura będę musiała sobie go odświeżyć. Z tych wszystkich historii pamiętam tylko dwie,może dlatego że były to moje ulubione historie,a więc historia strażaka i z maskotką,przy czym nie potrafię powiedzieć nawet która była lepsza. Bardzo mi się podobało jak strażak próbował mówić w języku migowym,takie to było urocze,a może po trosze dlatego urocze bo uwielbiam tego aktora :smitten:
Dla mnie mimo tytułu nie był to wcale smutny film,ponieważ pozostawił takie ciepełko na sercu,które wywołać u mnie tylko potrafi dobry koreański film,nie żadne filmy made in usa,tylko właśnie koreańskie filmy potrafią takie tematy jakie są w tym filmie ująć w lekką oprawę by powstał film niebanalny i nie ckliwy,mimo iż wzruszający. Jeden z moich ulubionych filmów :victory:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 25 wrz 2011

muszę napisać, że ten film jest po prostu piękny *__* brakowało mi od dawna właśnie takiego filmu, na którym autentycznie płaczę, ale po zakończeniu jest mi i tak tak dobrze, naprawdę to właśnie idealnie tu znalazłam <3

pięknie przedstawione zostały te historie, i pięknie powiązane ze sobą... takie historie normalnych ludzi, nic jakoś bardzo wymyślnego przecież ani ekstrawaganckiego; niema dziewczyna-maskotka, w ogóle Shin Min Ah *__* jaka ona jest jednak śliczna <3 ale ogólnie, taka urocza była ta historia jej platonicznego uczucia do malarza, i jej sidemiu krasnoludków... jej siostra, która pragnie ponad życie pory deszczowej które ograniczą liczbę pożarów... tak, to byla taka śliczna, zwyczajna historia... no i ta z chłopcem i jego mamą, wszystkie te historie są takie kochane <3 i ten płaczący plakat <3 naprawdę bardzo to przemawia do mnie.

i jest to faktycznie sad movie, tylko że jednocześnie jest taki... taki... ciepły. kocham, kocham.

Wróć do „K-movie”