[2002] Saving My Hubby

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2002] Saving My Hubby

Postautor: Snake » 08 wrz 2010

Obrazek

inne tytuły Gudseura Geum-suna, Be Strong,
reżyseria:Nam-seob Hyeon
premiera: 11 października 2002 (Świat)
produkcja: Korea Południowa
gatunek: Dramat, Komedia, Akcja
obsada: Bae Doona Kim Tae-Woo , Lee Chan-Min , Ju Hyeon

opis
Geum-Soon to dawna mistrzyni siatkówki. Jednak przez pewien wypadek musiała się wycofać z gry. Wyszła za mąż, za Han Joon-Tae. Tak rozpoczęło się jej zwyczajne, normalne życie i zajmowanie się dzieckiem. Pewnego dnia Joon-Tae, po pierwszym dniu w pracy, wybrał się na małą popijawę. Jednak niestety trafił na dość pechowy lokal. Najpierw właściciele specjalnie go upili, aby potem od niego wymusić pieniądze za rzekome usługi i picie. Kiedy się dowiedzieli, że niestety ich nie ma i nie chce płacić, zadzwonili po żonę Geum-Soon aby dostarczyła pieniądze. Wkrótce potem Soon, wkłada do nosidełka swoje dziecko i wyrusza w miasto na poszukiwanie męża. Jednak miasto nocą, nie jest zbyt sympatycznym miejscem dla samotnej kobiety.

linki:
http://www.imdb.com/title/tt0333526/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.filmweb.pl/film/Gudseura+Geu ... 002-204796" onclick="window.open(this.href);return false;
http://asianmediawiki.com/Saving_My_Hubby" onclick="window.open(this.href);return false;
tu można obejrzeć film

ciekawy trailer, który został dodatkowo nakręcony, nie zawiera scen filmu, a jedynie symbolizuje jego treść :

ode mnie
Nawet niezła kombinacja dramatu, komedii i filmu akcji. Bae Doona gra po mistrzowsku, uwielbiam tę aktorkę. Świetnie odnajduje się w scenach komediowych, ale chyba jeszcze lepiej w dramatycznych/smutnych, bowiem główna bohaterka niejednokrotnie jest przygnębiona lub płacze - wszystko wypada bardzo zgrabnie pod względem gry aktorskiej.
W filmie jest trochę innych wątków, m.in przyjeżdżający rano teściowie (a syn gdzieś schlany leży na mieście ;) ) wojna gangów, czy tajemniczy osobnik. Jest sporo niedociągnięć, film nie jest arcydziełem, ale ogląda się nawet przyjemnie. Na plus, że film nie jest przesłodzony, jest sporo dramatu, ale dla równowagi również skrajnie zakręconych komediowo scen (niektóre śmieszne, choć ja niezbyt preferuję taki humor) Powyżej w linkach zamieściłem odnośnik do filmu zamieszczonego na alternatywie YouTuba, gdzie można zobaczyć ten film w całkiem przyzwoitej jakości, za darmo.

Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: [2002] Saving My Hubby

Postautor: evelinux » 09 wrz 2010

noo wchodze w temat.. widze plakat i myślę "Baby and I"... ale czytam opis i jednak widze ze to co innego będzie..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |

Wróć do „K-movie”