[2003] Spring Bears Love

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2003] Spring Bears Love

Postautor: Snake » 06 paź 2010

Obrazek

inne tytuły Bomnalui gomeul johahaseyo , Do You Like Bear Of Spring Day? , Do You Like a Spring Bear?
reżyseria: Yi Yong
scenariusz: Jo-yun Hwang
premiera: 16 lipca 2003 (Świat) 2003-07-16
produkcja: Korea Południowa
gatunek: Komedia rom.
obsada : Bae Doona , Ji-hye Yun, Nam-jin Kim, Kwang-rok Oh,

alternatywne okładki :
Spoiler! Obrazek
Obrazek

screeny :
Autorskie, więc nie chowam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

linki :
http://www.filmweb.pl/film/Bomnalui+gom ... 003-170107" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.imdb.com/title/tt0370360/" onclick="window.open(this.href);return false;

opis:
Hyeon-jae , która zawsze marzyła, aby zostać stewardessą, pracuje w supermakrecie Carrefour. Marzy o znalezieniu idealnego partnera. W wypożyczanych książkach zauważa odręczne pismo mężczyzny otwarcie deklarującego swoją miłość. W każdej kolejnej książce pojawiają się opisy bezsprzecznie pasujące do głównej bohaterki. Hyeon próbuje dowiedzieć się kim jest ów tajemniczny mężczyzna. Zdecydowanie poza podejrzeniami znajduje się jej dawny znajomy, obecnie maszynista metra, zakochany w niej bez odwzajemnienia ...

ode mnie :
Główna rolę zagrała Bae Doona - i to jest największa zaleta tego dość średniego filmu. 2003 rok nie był zbyt dobry dla tej aktorki. Zagrała w dwóch średnich produkcjach (jedna to oczywiście Spring Bears Love) i postanowiła odpocząć dłużej od aktorstwa.

Bear Spring Love początkowo wygląda na komedię romantyczną naszpikowaną tandetnymi wstawkami w postaci "scenek z teatru", czy ujęć stylizowanych na kino początku XXw. Później jest jednak trochę z melodramatu/dramatu, o czym świadczy ekstremalny przykład miłości, rodem z "Lalek" Kitano (choć trochę niekonsekwentny i bezsprzecznie nie tak ujmujący jak w Lalkach). Film podzielony na akty, jest ich chyba dziesięć. Nie uchroniło to jednak przed pewną nudą zwłaszcza na początku opowieści.
Historia nie jest zła jak na tego typu niezbyt wymagającą produkcję, soundtrack jak najbardziej na plus. Główni aktorzy poza Bae Dooną umiarkowanie znani : - Nam-jin Kim- pan policjant z Fantastic Parasuicides - podobała mi się gra/rola; Ji-hye Yun- pani z No Mercy For The Rude - ja też lubię ; Kwang-rok Oh- mniejsze role w Panu i Pani Zemście, Eol Lee Samarytanka. Poza Bae Dooną, która jest kapitalna (niektóre dialogi, scenki, minki - ekstra) reszta wypadła również dobrze.

Z wad, niespójność scenariusza, brak większych emocji na początku, przewidywalność i raczej tyle, bo wiele nie oczekiwałem po tym filmie. Oceny filmu dość średnie, choć jedyna profesjonalna recenzja wychwala film. Moim zdaniem , dzięki Bae, Spring Bears Love jest ok.

5/10

Wróć do „K-movie”