[2007] Shadows in the Palace

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Athaya
Co to jest dorama? o_O

[2007] Shadows in the Palace

Postautor: Athaya » 14 lis 2010

Obrazek

Shadows in the Palace

Data produkcji: 2007
Inny tytuł: Kungnyeo (궁녀)
Reżyseria: Kim Mee-Jeung
Scenariusz: Kim Mee-Jeung

Obsada:
Park Jin-hie
Yeong-hie Seo
Lim Jeong-eun
Jeon Hye-jin
Yun Se-ah
Kim Sung-ryeong
Kim Nam-jin

Opis: Akcja rozgrywa się wśród kobiet gungneyo (coś jak wewnętrzna kobieca policja pałacowa ukrywająca wszelkie grzeszki ) w Korei za czasów panowania dynastii Joseon. Film opowiada o całkowitym "oficjalnym" poświęceniu się owych kobiet dla rodziny królewskiej. Obecnie królestwo nie ma tronu i właśnie w tym czasie nałożnica Hee-bin urodziła syna. Królowa matka chce sama zaadoptować dziecko, ale konkubina sprzeciwia się temu obawiając się o własne życie.
Pewnego ranka na terenie pałacu została znaleziona jedna z pokojówek Wol-Ryung zwisająca z krokwi na dachu pałacu. Królewski medyk (kobieta) Chun-Ryung drogą autopsji,orientuje się, że nie było to samobójstwo lecz celowe uduszenie. W trakcie śledztwa okazuje się, że Wol-Ryung miała dziecko, co było surowo zakazane. Od tego czasu rozpoczyna się drobiazgowe śledztwo, które odkrywa prawdę.

Ode mnie: :shock: Świetny film. Dla ludzi o mocnych nerwach ponieważ kary tamtych czasów były bardzo okrutne. Kobiety także miały swoje sposoby jak wydobyć od winnej prawdę. Spisek i chęć powiedzenia prawdy zaskakiwały mnie raz po raz. Wszystko na plus! A do tego element "ducha zemsty" Naprawdę warto!

Shadows in the Palace - Trailer

Shadows in the Palace - Film - Napisy angielskie. Veoh na tej stronie spokojnie idzie do końca nie trzeba go instalować ;) Przynajmniej jeśli chodzi o ten film.

Polecam!

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2007] Shadows in the Palace

Postautor: Azzel » 09 paź 2011

Wybrałam film na wieczorek randomowo bardzo i jak się zdziwiłam w trakcie, że wybrałam thriller xD Nie przepadam za takim gatunkiem w sumie, ale muszę przyznać, że chyba nawet niezły był to film. Będzie krótko:
Po pół godziny miałam mętlik kto kogo z kim i dlaczego, zwłaszcza że większości służących twarze strasznie były dla mnie nierozpoznawalne :confuse: chyba tylko tą "główną" bohaterkę jako tako kojarzyłam <jakby nie patrzeć aktorkę znam xD> Po połowie filmu coś tam zaczęło się w końcu rysować w głowie, by ładnie wszystko zebrać do kupy na koniec. Chyba to właśnie główny plus filmu - plot trzymał się kupy... i chyba można powiedzieć, że był ciekawy xD

Zdaje mi się, że spodoba się tym co lubią takie gatunki, nie polecam ludziom, którzy nie przepadają za dużą ilością krwi, drastycznych scen i trupów.

Ode mnie, chyba 7,5/10
Obrazek
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Re: [2007] Shadows in the Palace

Postautor: wiktor » 15 sty 2012

pewnie gdybym doczytała coś więcej... nie obejrzałabym, bo ja kobitka o słabych nerwach jestem ....
ale jak już zaczęłam, to zaciekawiło... tylko jakoś często była spacja, bo mnie czasami wszystko bolało, a najbardziej to już paznokcie .... :paranoid: bo ja nie pomyślała i zaczęła oglądać w nocy :paranoid:
ja tam ciągle miałam :confused: i zaskoczyło mnie zakończenie :wow: /bo albo ja za bystra nie jestem, albo mnie za bardzo już wszystko bolało, by myśleć/ - te wszystkie tajemnice, metody by ukryć, zamknąć co i komu trzeba, albo odkryć, choć powinno być zakryte ... :victory:
i te kobiety o kamiennych twarzach... ja wiem, że życie na pewnych stanowiskach zobowiązuje, ale ... jakiś smutny, wykrzywiony w bólu lub pogardzie był ten "ukryty świat" ... :puppy: taki se o :puppy:
... a czasami, chciałoby się powiedzieć, ach te kobiety: "liga rządzi, liga radzi, liga nigdy was nie zdradzi" - gdyby nie trzymały wszystkiego w swoich rękach, czy ten świat kręciłby się w dobrą stronę :confuse: ?
przychylam się do oceny Azz, albo nawet dam mu 8/10 :victory:
Obrazek

Wróć do „K-movie”