[2004] Flying Boys

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

[2004] Flying Boys

Postautor: Volli » 20 lis 2010

... o przyjaźni, trudnych wyborach, dorastaniu i ... wolności

FLYING BOYS

Obrazek

Alternatywne plakaty:
Spoiler! Obrazek
Obrazek

Tytuł: 발레 교습소 / Flying Boys
Rodzaj: Obyczajowy / Komedia / Dramat
Reżyseria: Byeon Yeong-joo (변영주)
Scenariusz: Byeon Yeong-joo (변영주)
Czas trwania: 109 min
Premiera: 3 grudnia 2004

Obsada:
Obrazek

Yoon Kye-sang jako Kang Min-jae
Kim Min-jeong jako Hwangbo Su-jin
On Joo-wan jako Chang-seob
Lee Joon-ki jako Dong-wan

Opis:
Kang Min-jae kończy właśnie wraz z przyjaciółmi szkołę średnią. Mieszka w malutkim mieszkaniu z ciągle nieobecnym ojcem - pilotem znanych linii lotniczych i po cichu podkochuje się w swojej sąsiadce - dość bezczelnej, choć inteligentnej dziewczynie. W jego planach na przyszłość - jasno określonej przez okoliczności i rodzica - nie ma miejsca na własne pragnienia. Kang Min-jae brakuje i siły i odwagi oraz - przede wszystkim - woli, aby jakiekolwiek mieć, nie potrafi nawet porozmawiać z podziwianą przez siebie Su-jin. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia. Chłopcy zostają zmuszeni do zapisania się do szkoły baletowej, do tej samej szkoły trafia również Su-jin.

Ode mnie:
Film widziałam dość dawno temu, ale cały czas do niego w ten czy inny sposób wracam. Nie jest to dzieło wybitne. Ot - solidnie nakręcony [i zagrany!] film obyczajowy o problemach związanych z wkraczaniem w dorosłe życie, poszukiwaniu celu i odkrywaniu samego siebie. O przyjaźni i pierwszej miłości, o obowiązkach i marzeniach... A jednak ten obraz ma w sobie coś takiego, co nie pozwala mi o nim zapomnieć... Może delikatny humor, może taką jakąś prawdziwość małych i dużych dramatów których świadkami i uczestnikami są bohaterowie filmu... Odkrywanie okrucieństwa, ale też urody świata, poszukiwanie własnej drogi i poznawanie swoich pragnień ... Naprawdę dobry film, wart obejrzenia nie tylko ze względu na rolę Yoon Kye-sanga i Junkiego [choć spisali się na medal, jak z resztą cała obsada].

:volli:

Wróć do „K-movie”