[2011] Pyongyang Castle

filmy z Korei
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2011] Pyongyang Castle

Postautor: margot. » 06 sty 2011

Obrazek

Tytuł: Pyongyang Castle (literal title)
Tytuł oryginalny: 평양성
Reżyseria: Lee Jun-Ik
Premiera: Styczeń 27, 2011

Obsada:
Jeong Jin-Yeong - Kim Yoo-Shin
Lee Mun-Shik - Geoshigi
Ryoo Seung-Ryong
Sun Woo-Sun - żona Geoshigi

Opis:
Lee Jun-ik lubi produkcje kostiumowe. Stanowią ponad połowę jego liczącej siedem tytułów filmografii. Ostatni przykład to opowieść o niewidomym mistrzu miecza Blades of Blood, która pojawiła się w koreańskich kinach w kwietniu. Najsłynniejszym filmem Lee jest jednak King and the Clown, dzierżący niegdyś tytuł najbardziej kasowej koreańskiej produkcji, a przy tym naprawdę dobry film.
Obecnie na premierę czeka jeszcze jeden obraz Lee, Pyongyang Castle, który, jak podają źródła, ma być sequelem do reżyserskiego debiutu Koreańczyka, Once Upon a Time in a Battlefield z 2003 roku. To komedia rozgrywająca się w VII wieku naszej ery, gdy na Półwyspie Koreańskim istniały trzy królestwa: Silla, Paekche i Koguryŏ, zaś tematem filmu były zmagania Paekche z sojuszem królestwa Silla z Chińczykami. Akcja Pyongyang Castle rozgrywa się osiem lat później.

Trailer:

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Re: [2011] Pyongyang Castle [z]

Postautor: wiktor » 23 mar 2013

dość zabawnie pokazana historia Ktośka (Lee Mun-Shik), zwykłego chłopaka zaciągniętego na wojnę .... który tę wojnę przeżył - choć było to ciężkie doświadczenie, bo jak się je za dużo orzechów... to spędza się długie rozmowy z kolegami w wychodku :rolly: Pino ... były gołe tyłki :aww: - i wrócił do swojej mamusi :mrgreen:
życie zwykłego/niezwykłego "szeregowego" starożytnej Korei wplątane w wielkie posunięcia polityczne tych co mają ostatnie zdanie :smoke2:

podobno Pino porzuciła po 10 minutach :victory: ale jak dla mnie taka se wesoła historyjka o wojnie /bo się troszkę chłopaki bili/, o tym co wojna ze sobą niesie :smoke2: co cię może na niej spotkać :mrgreen: zaskoczyć :smitten: i jak najlepiej ją wygrać :rolly:

z miłości do Lee Mun-Shika :victory:
Obrazek
Awatar użytkownika
Akemi
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2011] Pyongyang Castle [z]

Postautor: Akemi » 23 mar 2013

Ja kochałam ich wszystkich, a już szczególnie 'małpy z Silla" :rolly: Nie jest to jakiś mega wybitny film, humor jest ewidentnie kibelkowy, ale całość mi się bardzo podobała i na pewno nie był to czas zmarnowany. Zarówno Ktosiek, jak i reszta obsady, świetnie się spisali i dostarczyli potężną dawkę humoru spragnionemu odmóżdżającego filmu Wombatowi (wtedy jeszcze Pandzie).
Ja to nie wiem, gdziekolwiek pojawia się Lee Mun-Sik, od razu poprawia mi się humor. Ten aktor potrafi rozbawić do łez i wyciągnąć człowieka z największego dołka :mrgreen: Nie wiem, czy jest na świecie ktoś, kto by go nie lubił ^^ Ale laska też grała całkiem nieźle. Niby taka chłodna i skupiona na swojej 'misji', a pod koniec jednak Ktosiek dopiął swego :giggle:
Muszę obejrzeć jeszcze raz, bo nie pamiętam, czy w filmie pojawiała się kura (a jeśli tak to ją upolować i uwiecznić na screenie). Ciekawe, czy Kitsun da się nakłonić na rewatch :confuse:
Wombat na chorobowym, jego funkcję przejął Baran.
Baran przyjmuje pacjentów na psychologicznym pastwisku od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:30 do 22:00. Pacjenci proszeni są o przyniesienie oscypków BIAŁYCH, NIE WĘDZONYCH w ramach opłaty za konsultację lekarską.

Wróć do „K-movie”