[2010] Cyrano Agency

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2010] Cyrano Agency

Postautor: Snake » 15 sty 2011

Obrazek

inny tytuł : Shirano; Yeonaejojakdan
reżyseria: Hyeon-seok Kim
premiera: 16 września 2010 (Świat)
produkcja: Korea Południowa
gatunek: Dramat, Komedia, Romans
obsada: Uhm Tae-Woong , Lee Min-Jung , Park Shin-Hye , Daniel Choi, Jun A-Min ,Park Cheol-Min ,Song Sae-Byeok ,Kim Ji-Yeong

nagroda na DOKI DOKI ASIAN AWARDS 2010 KPOP EDITION za najlepszy soundtrack
nominacja na DOKI DOKI ASIAN AWARDS 2010 KPOP EDITION dla Park Shin-Hye za debiut roku

opis (własny i koślawy): Cyrano Agency to założona przez czwórkę aktorów tajna agencja pomagająca klientom w zdobyciu upragnionej miłości. Poza pisaniem skryptów przemówień, manipulują też środowiskiem "ustawiając" rozmaite sytuacje. Pewnego dnia do Cyrano Agency przychodzi mężyczna, który pragnie zdobyć kobietę - ex jednego z członków nieformalnej firmy randkowej. Cyrano Agancy podejmuje wyzwanie, choć nie wszyscy jego członkowie wiedzą o przeszłości dziewczyny ...

linki:
http://asianmediawiki.com/Cyrano_Agency
http://www.imdb.com/title/tt1786668/
http://www.filmweb.pl/film/Si-ra-no+Yeo ... 010-586888

Myślę, że dość ciekawy film z dobrze obsadzonymi rolami żeńskimi (obie aktorki mi się podobały :victory: ) i nieźle zagranymi rolami męskimi. Opowieść jest długa i z początku przypomina romantyczną komedię, a dopiero potem serwuje coś z pogranicza dramatu i romansu.
Ogólnie film jest celowo durny, ale łatwo to zaakceptować, niektóre sceny były śmieszne. Historia jest całkiem rozbudowana, dowiadujemy się o skomplikowanej przeszłości bohaterów, ale aktualne wydarzenia (dość dynamicznie się zmieniające) są na pierwszym planie.
To co było dla mnie największą wadą, to dziwne wnioski z seansu, które płyną dlatego, że w ogóle nie skupiono się na moralności programowania miłości i zmieniania ludzkich biografii, niczym skryptu w teatralnej sztuce (a główni bohaterowie inspirowali się starszą sztuką). Zamiast tego postawiono na relację 4-ki bohaterów, opowiadanie o ich przeszłości i romansach. Widać, że film nie chce być zbyt skomplikowany i poważny, ale jak dla mnie w ciągu tych 2 godzin mogły pojawić się jakieś melodramatyczne wątki.

Co do soundtracku, to film obejrzałem jakąś godzinę temu, ale kompletnie nie mogę sobie przypomnieć, jaki on był :P

Mimo wszystko sądzę, że może się spodobać, historia jest ciekawa.

5+/10

Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Re: [2010] Cyrano Agency

Postautor: Ai_tanu » 26 sty 2011

racja, film nie próbował być ambitny ale też nie spodziewałam się takiego filmu i celowo chciałam obejrzeć odmóżdżającą komedię, nawet muszę powiedzieć że była mniej odmóżdżająca niż myślałam, w zasadzie to tylko momentami było śmiesznie.

sama historia dość prosta, odniesienia do Cyrano do Bergaraca, pamiętam ten film, i pamiętam że mi się podobał ;D ale przedstawili dość fajnie.

ale przyznać muszę że Park Shin Hye pozostanie dla mnie zawsze Go Mi Nam a Lee Min Jung - Jung In, więc trochę się dziwnie oglądało :confuse:

no więc nic wielkiego bym powiedziała, ale dla rozrywki można obejrzeć.
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 26 sty 2011

Ai_tanu pisze:ale przyznać muszę że Park Shin Hye pozostanie dla mnie zawsze Go Mi Nam a Lee Min Jung - Jung In, więc trochę się dziwnie oglądało :confuse:
no więc nic wielkiego bym powiedziała, ale dla rozrywki można obejrzeć.

podpisuję się obiema rękoma ,nawet zmieniona fryzura LMJ nie przeszkadzała mi szukać czy gdzieś za moment nie pokaże się Hyun Su :D .A film cóż pierwsza część bardziej mi się podobała - metody jak zdobyć wymarzoną dziewczynę były całkiem pomysłowe.W sumie nic rewelacyjnego ,obejrzeć jak ma się wolny czas ,ale nastawiać się na film który zostawi jakiś ślad w pamięci - tego nie oczekujcie.5/10
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 09 lut 2011

"Cyrano Agency" obejrzałam już jakiś czas temu i zdążyłam o nim zapomnieć. W sumie lekki, przyjemny, miejscami wzruszający filmik. Agencja zamieniająca się w Kupidyna z głową pełna niebanalnych pomysłów - to mocny punkt tej produkcji. Pamiętam, że szukałam znanych i lubianych przeze mnie buziaków i w "Cyrano Agency" dostałam ich więcej niż chciałam.
Ciekawy pomysł, dowcipne akcje i dialogi a także urocze stworzenia zwane Go MI Nam i pan Kuśtyk z Dr. Champa.
Film idealnie nadaje się na niedzielne popołudnia z rodziną:)
Obrazek

Wróć do „K-movie”