[2001] Volcano High

filmy z Korei
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak
Posty: 5185
Rejestracja: 03 maja 2009
Lokalizacja: zapupie

[2001] Volcano High

Post autor: evelinux » 30 mar 2011

Volcano High

Obrazek


Romanizacja: WaSanGo
Hangul: 화산고
Reżyseria: Kim Tae-Gyun
Scenariusz: Kim Tae-Gyun, Dong-heon Seo
Premiera: 5 grudnia 2001
Czas trwania: 121 min.

O czym to: Cóż... to w zasadzie mało ważne.. jakaś wojna o starożytny manuskrypt.. ale kto tu z kim walczy.. dlaczego, co to za skrypt i na co on komu? Ciężko to ogarnąć.. W zasadzie fabuła filmu sprowadza się do tego, że w szkole dla uczniów z mocami prosto z "Naruto" zjawia się nowy uczeń. Mniej więcej w tym samym czasie dyrektor szkoły zamienia się w żyjący głaz (obrasta w jakieś zielone bąble i nie można z nim nawiązać kontaktu), a w szkole zjawiają się nowi wykładowcy, których jedynym celem jest odnalezienie manuskryptu, w którego posiadaniu jest dyrektor szkoły. Oczywiście do tego dochodzi nastoletnia burza hormonów. Kto wygra?
[youtube]yj5DFiJ6vfY[/youtube]
Występują:
Jang Hyuk jako Kim Kyeong-su (Daegil)
Shin Min Ah jako Yu Chae-i (Gumiho)
Kim Su Ro jako Jang Ryang (kolorowy włos)
Kwon Sang Woo jako Song Hak-Rim (My Tutor Friend)

Coś ode mnie: Jak już wyżej napomknęłam, nie ważne o czym jest ten film. Fabuła to tylko szczegół. Mało ważny w dodatku. Film ten zadowala nas natomiast niesamowitą mimiką twarzy Jang Hyuka, postacią panienki, która grała Gumiho i faceta z kolorowymi włosami. W skrócie to Harry Potter spotyka Matrixa, Naruto i Gokusena. Iście koreańska wybuchowa mieszanka filmowa z niesamowitą postacią Hyuka. Po prostu Jang Hyuk jest tutaj niesamowity! Jeśli nie dla niego samego, to chociaż dla jego min ,obejrzyjcie ten film.Nigdy wcześniej nie spotkałam siew filmie z tak rozbudowaną mimiką twarzy głównego bohatera :rolly: :rolly:

i parę screenów dla udowodnienia moich racji o twarzy Jang Hyuka :rolly: :
Spoiler! Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak
Posty: 1016
Rejestracja: 13 paź 2008

Re: [2001] Volcano High

Post autor: Piżmak » 30 mar 2011

Pozytywnie spędzony wieczór w iście animowanym stylu.

Główny bohater, nie mogę się oprzeć pokusie porównania,stroi miny, których brak niejednej animowanej postaci w serii. Facet z Chuno wymiata po całości, z jego twarzy można wygniatać jak z plasteliny a mimika przeraża wręcz...bo wreszcie się doczekałam...Tyle serii animowanych zostało przekształconych w live action tudzież w filmy i postaci nawet połową stopy nie stały obok oryginału...Jang Hyuk opracował perfekcyjnie minę na "przychlasta", ogarnął technikę tkania z wody, wykradł kocie ruchy z Matrixa i powietrzne eskapady rodem z chińskich produkcji...Aż głowa boli w ile ten film obfituje nawiązań...oczywiście przy Psychicu na razie tyłuje, ale najprawdopodobniej o wiele lepiej nakreśla rozpiętość wieku widza - początek przeznaczony dla dzieci (kogut na dachu..Teleranek), młodzieży (Henryk Portier), potem troszkę trzaskania po glacach i tarmoszenia piór (Gokusen - zbuntowana młodzież)...i odrobinę wilgotnych przygód w kabinie ( cenzura...dla starszych widzów). Babcie znajdą w "Volcano" to co lubią najbardziej - dziadków (w wersji "fartowej", "oszukistów", wersja po terminie), dziadkowie także zobaczą spod zmarszczek ulubiony obrazek - czyli stadko całkiem sympatycznych "łań". Czyli wniosek nasuwa się sam - Volcano - to film dla całej Polski tudzież innych krajów...

Zabawa, bójki, szturchańce, magii ciapkę ....mieszamy...kilka ciastek z jasną i ciemną polewą i przede wszystkim duuuuuuuuuużo wody - to jest gotowy przepis na Volcano.
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak
Posty: 5185
Rejestracja: 03 maja 2009
Lokalizacja: zapupie

Re: [2001] Volcano High

Post autor: evelinux » 31 mar 2011

Piżmak pisze:ale najprawdopodobniej o wiele lepiej nakreśla rozpiętość wieku widza - początek przeznaczony dla dzieci (kogut na dachu..Teleranek), młodzieży (Henryk Portier), potem troszkę trzaskania po glacach i tarmoszenia piór (Gokusen - zbuntowana młodzież)...i odrobinę wilgotnych przygód w kabinie ( cenzura...dla starszych widzów). Babcie znajdą w "Volcano" to co lubią najbardziej - dziadków (w wersji "fartowej", "oszukistów", wersja po terminie), dziadkowie także zobaczą spod zmarszczek ulubiony obrazek - czyli stadko całkiem sympatycznych "łań". Czyli wniosek nasuwa się sam - Volcano - to film dla całej Polski tudzież innych krajów...
skonałam na tym opisie xD Piżm.. świetnie to podsumowałaś :)
ODPOWIEDZ