[2009] Secret

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

[2009] Secret

Postautor: Lily » 04 kwie 2011

Secret (2009)

Reżyseria: Je-gu Yun
Obsada: Cha Seung Won, Yun-ah Song, Seung-Ryong Ryu
Produkcja: Korea Południowa
Gatunek: thriller, kryminał
Czas trwania: 110 min
Język: koreański

Opis:
Sung-ryeol pracuje w policji, jest detektywem z wydziału zabójstw. W życiu osobistym nie układa mu się za dobrze, od czasu śmierci jego dziecka w wypadku samochodowym jego małżeństwo jest w kryzysie. Żona wciąż rozpacza i obwinia go za ten wypadek. Prawie ze sobą nie rozmawiają.
Któregoś dnia podczas oględzin miejsca zbrodni Sung-ryeol znajduje dowody, które mogłyby świadczyć o tym, że to właśnie jego żona zamordowała. Stara się to ukryć na wszelkie sposoby, zabierając lub niszcząc dowody, aby uchronić ją przed zdemaskowaniem. Z czasem staje się to tym bardziej trudne, gdyż o mordercę upomina się nie tylko policja, ale również brat zamordowanego, który jest znanym członkiem mafii. Zaczyna się gra, która ma doprowadzić do odkrycia prawdy.

Od siebie:
Nie jestem jakimś wielkim fanem thrillerów czy filmów kryminalnych, a co za tym idzie nie jestem też znawcą tych gatunków, dlatego moja opinia będzie pewnie mocno subiektywna. Film zdecydowanie mi się podobał. Dużo wątków, historia nieźle zamotana i w zasadzie do ostatniej chwili nie znamy odpowiedzi na klasyczne pytanie "kto zabił?" (i wiele innych pytań które rodzą się w trakcie filmu). A nawet wyjaśnienie jednego z wątków następuje dopiero po napisach ;) wyraziste postacie, idealny "tajemniczy" klimat (sceny w deszczu rewelacyjne) i dużo emocji.
Jak na ten gatunek film spisuje się bardzo dobrze. Warto obejrzeć, ode mnie 7/10.

Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2009] Secret

Postautor: anna-banana » 05 kwie 2011

Lily pisze:idealny "tajemniczy" klimat (sceny w deszczu rewelacyjne)

Mmm,uwielbiam taki klimat w filmach,jak jest mrocznie,dużo deszczu i ciągle w głowie pytanie:'ale kto zabił',zdecydowanie będzie to film dla mnie,już ostrzę sobie pazurki,tylko dlaczego w tym filmie gra 'ten zły' z Atheny,jak ja go nie lubię :wall:

Edit:
Oglądnęłam film i powiem że był bardzo dobry. Czym bardzo się zdziwiłam kołeś,nie pamiętam nazwiska aktora,a Atheny kiedy straci ten dziwny przyczes i tę brodę nie jest taki zły,śmiem twierdzić że w tym filmie był bardzo dobry. Oczywiście klimat filmu był taki jak powinien w tego typu filmach,czyli mroczno,ciągle bohater gdzieś gonił,a to by ukryć dowód,a to by ratować damę z opresji. Na duży plus że zabójca to zaskoczenie,bo czasem potrafią z tym spaprać,a tu zonk,bo nie podejrzewałabym kolesia,co zrobiła żona można było przewidzieć,ale kto był zabójca,jak i całą intrygę już trochę trudniej. Jeszcze raz na plus główny bohater,bardzo podobała mi się jego postać i to jak aktor ja stworzył,postać bohatera w potrzasku,gdzie jego małżeństwo jest od jakiegoś czasu w rozkładzie,a mimo to chce ratować żonę,bardzo ładnie to było pokazane :)
[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-movie”