[2009] A Good Rain Knows

filmy z Korei
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

[2009] A Good Rain Knows

Postautor: evelinux » 15 kwie 2011

A Good Rain Knows

Obrazek

Tytuł alternatywny: Season Of Good Rain
Romanizacja: Howoosijeol
Hangul: 호우시절
Reżyseria: Heo Jin-Ho
Scenariusz: Heo Jin-Ho, Lee Han-Eol
Produkcja: Kim Chul-Soo, Kim Jin-A, Lim Hee-Chul
Kamera: Kim Byung-Seo
Premiera: 08.10.2009
Czas: 100 min.
Dystrybucja: Next Entertainment World

Występują: Jung Woo Sung (Dong Ha), Yuanyuan Gao (May), Kim Sang Ho (natarczywy typ)

Zwiastun:

O czym to: Dong Ha (koreańczyk) i May (chinka) poznali się kilka lat temu podczas studiów w Stanach. Teraz, po kilku latach od rozstania, los postanawia ponownie ich ze sobą połączyć. Czy tych dwoje będzie w stanie przypomnieć sobie dawno zapomniane uczucia?

Obrazek

Ode mnie: Film zassałam ze względu na Woo Sunga (wczoraj obejrzałam A Moment to Remember i odczuwam zapotrzebowanie an tego pana. Zawiodła mnie troszkę jego fryzura, bo wyglądał tu jakby go brzytwą obrzezali.. czy whatever.. Ale w zasadzie to była jedyna rzecz, która mnie w tym filmie zawiodła, wiec chyba nie jest tak źle. Zanim zacznę o filmie, to chciałam zwrócić uwagę na prześliczny soundtrack, który razem z filmem i wszechobecnym tytułowym deszczem stworzył niezapomnianą kreację drugoplanową (co można już w zwiastunie przyuważyć). Zaskoczyło mnie z początku, że główna para się porozumiewała po angielsku.. i stwierdziłam, że z biegiem czasu pewno zapomną o tym i zaczną gadać albo po chińsku albo koreańsku.. ale.. dziarsko rozmawiali po angielsku aż do końca filmu. Konsekwencja filmu mnie zadziwiła. Film... bardzo fajny.. nietuzinkowy, i oryginalny. Oczywiście, jak na mój gust. No i jeszcze raz pragnę podkreślić specyficzny klimat tego filmu <333

Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2009] A Good Rain Knows

Postautor: anna-banana » 15 kwie 2011

Hohoho,jak ja oczekiwałam na ten film jak tylko przeczytałam że on ma się pojawić i gdy tylko ukazał sie ten film z napisami to go zassałam, bo przecież Jung Woo Sung :smitten:
I co po oglądnięciu? Ano rozczarowanie,bo jak powiedziała evelinux, ost i atmosfera deszczu jest tu piękna,reszta,a w tym historia naszych kochanków mi sie nie podobała. Nie podobało mi sie że bohater był taki mimozowany, bo niby kochał May ale w przeszłości się z nią rozstał, a ona nie była lepsza, bo po tym jak sie spotkali po latach nie wyznała mu nawet że miała męża,miała bo ten umarł w trzęsieniu ziemi
Może szukam dziury w całym,może dla innych film jest świetny,ale ja czekałam baaardzo długo na ten film i to co w końcu dostałam mnie rozczarowało. Jest wiele innych filmów z Jung Woo Sung, które są o niebo lepsze.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: [2009] A Good Rain Knows

Postautor: evelinux » 15 kwie 2011

no tak, historia sama w sobie taka sobie.. oboje tacy jacyś powolni byli.. i on i ona.. mnie właśnie sam klimat filmu zauroczył strasnzie i od razu po obejrzeniu filmu ściągnęłam soundtracka.. myślę, że można by nawet uznać że klimat tego filmu gra większą rolę jak główne postaci.. bo film sie skończył a ja nadal myślę o tym deszczu <33 i w zasadzie nie ejst ważne jak potoczą się ich losy.. mnie żaden koniec filmu by nie unieszczęśliwił, bo tak naprawdę to mnie nie interesowało jak to sie skończy xD nie wiem czemu tka jest.. ale.. warto go obejrzeć dla deszczu i muzyki <33
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |

Wróć do „K-movie”