[2010] Petty Romance

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

[2010] Petty Romance

Postautor: Ai_tanu » 15 kwie 2011

PETTY ROMANCE

Obrazek

Tytuł: Petty Romance/ Cheap Romance
Hangul: 째째한 로맨스 / 쩨쩨한 로맨스
Reżyser: Kim Jung-Hoon
Scenariusz: Kim Jung-Hoon
Premiera: 2 grudnia 2010
Gatunek: komedia romantyczna
Obsada: Lee Seon-gyoon, Choi Kang-hee, Oh Jeong-se, Ryoo Hyeon-kyeong, Song Yoo-ha, Baek Do-bin

OPIS
Jeong-bae jest rysownikiem komiksów, którego prace za każdym razem zostają odrzucone i nie jest w stanie sprzedać żadnego ze swoich komiksów. Gdy dowiaduje się się o nagrodzie, którą można zdobyć w konkursie na najlepszy komiks dla dorosłych, postanawia znaleźć kogoś, kto stworzyłby odpowiedni scenariusz do jego pracy. Osobą tą zostaje Da-ram, która właśnie została wyrzucona z pracy - gdzie zajmowała się tworzeniem kolumny o seksie w magazynie dla kobiet... Tak zaczyna się ich współpraca i tytułowy "romans"...

ODE MNIE
Chyba dawno mi się tak dobrze, lekko i przyjemnie nie oglądało komedii romantycznej, jakoś odpowiada mi to poczucie humoru, lekki klimat i dowcipy. A przynajmniej dziś taki miałam nastrój. W drugiej połowie trochę się zepsuł film moim zdaniem, bo musieli podramatyzować, ale w całości wychodzi na plus. Choć zakończenie mnie o dziwo <:rolly:> nie zaskoczyło. Podobały mi się też te animowane fragmenty <3 i wycięte jak z komiksu, bardzo fajne to było, no i poza tym rozmówki i seksie, wypróbowywanie pozycji... :rolly: nie no, bardzo fajny, lekki film, generalnie polecam.

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2010] Petty Romance

Postautor: Azzel » 25 kwie 2011

Były fajne motywy w filmie owszem, poza tym ajussi jak zwykle był taki, że chciało się na niego patrzeć. Zakończenie - jak wyżej, typowe, niezaskakujące. Za to para głównych bohaterów średnio mi podchodziła, jakoś chemia tak... nie bardzo. Choć widząc śmiech ajussiego byłabym pewnie w stanie uwierzyć we wszystko.
Lekko, fajnie, na odstresowanie, ale nic więcej <oprócz uśmiechu ajussiego i jego samożyjących włosów>, film do szybkiego zapomnienia <czego jestem przykładem bo w sumie już nie pamiętam za bardzo nawet tych najśmieszniejszych motywów>.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Re: [2010] Petty Romance

Postautor: Piżmak » 27 kwie 2011

Ja także dołączam się do grona wielbicielek (być może z czasem wielbicieli) tego filmu.
Ogląda się go na jednym oddechu, bardzo miło i szybko zlatuje czas przed monitorem, telewizorem etc:)
Animacja zastosowana w filmie dość sprytnie odzwierciedla nastrój i pragnienia głównego bohatera, poza tym kto nie chciałby być choć raz bohaterem:)
W zasadzie jest to film o relacjach damsko-męskich, o odwiecznej walce płci, która zamyka się w stwierdzeniu : "Kto się czubi - ten się lubi".
Miło jest siedzieć w głowie i czytać myśli głównych bohaterów przez te półtorej godziny. Najczęściej wiadomo jaka będzie puenta danej sytuacji, co jednak nie umniejsza humorystycznym dialogom potarganego rysownika i"zielonej" w temacie seksu bezrobotnej dziewczynie:) Dialogi są śmiałe, świeże i momentami nawet zaskakujące.Poza tym kumpel pana rysownika także odgrywa w filmie kluczowa rolę - bez bezrobotnego kłamczucha losy głównej dwójki mogły potoczyć się zupełnie w innym kierunku:)
To, co siedzi w głowie kobiety - nieogarnięte, pełne wewnętrznego focha i jakże romantyczne...
To, co znajduje się w umyśle potarganego rysownika - na pozór ułożone, gburowate, mocno związane z przeszłością.
To, co powstanie z połączenia obu umysłów - przypomina bombę z wciąż tykającym włącznikiem czasowym

Polecam wszystkim ten film, ponieważ jest wart każdej minuty i w sumie na takie kino z odrobiną pikantnego humoru - liczyłam:)Pomimo oklepanych motywów i lekko przedramatyzowanego kawałka końcowego - sceny mieszkaniowo-łazienkowe po prostu robią ten film:)
Obrazek

Wróć do „K-movie”