[2007] Big Bang

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2007] Big Bang

Postautor: Snake » 16 kwie 2011

Obrazek

inny tytuł: Ssonda
reżyseria: Jeong-woo Park
scenariusz: Jeong-woo Park
premiera: 14 marca 2007 (Świat)
produkcja: Korea Południowa
gatunek: Komedia, Przygodowy, Akcja
obsada: Su-ro Kim , Seong-jin Kang , Hang-Seon Jang , Woo-seong Kam , Yeong-ok Kim , Jung-Hee Moon

opis:
Park Man Su, nerwowy pracownik biurowy, spędza swój żywot na sumiennym przestrzeganiu wszelkich zasad, nauczywszy się tego od swojego ojca. Nigdy nie przechodzi na czerwonym świetle, nie przekracza dozwolonej prędkości jadąc samochodem, nigdy też nie spóźnia się, lecz w zamian za to spotyka się jedynie z pogardą i dostaje etykietkę sztywnego nudziarza. Kiedy w jednej chwili Man Su traci zarówno pracę jak i rodzinę, zrywa ze swoją pokornością i kończy na komisariacie policyjnym, aresztowany za załatwianie potrzeb fizjologicznych na ulicy. Na komisariacie poznaje beztroskiego mężczyznę o imieniu Chul Gun, który żyje z popełniania drobnych przestępstw. Zdesperowany Man Su postanawia uciec wraz ze swoim nowym wspólnikiem, kradnąc po drodze radiowóz i broń. Ucieczka szybko przeradza się w szaleńczą batalię z prawem i siłami policji [za filmweb]

trailer:

linki:
http://www.filmweb.pl/film/Ssonda-2007-414620" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.imdb.com/title/tt1135774/" onclick="window.open(this.href);return false;

Film w ramach doki-seansów.
Dobry film akcji utrzymany w komediowej konwencji. Główny bohater na skutek nawarstwionych życiowych niepowodzeń zmienia się z pokornego konserwatysty w agresywnego, pijanego anarchistę ;) .

Warto zobaczyć, mi się podobało
6,5/10

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2007] Big Bang

Postautor: Azzel » 21 kwie 2011

Mi chyba zabrakło do oglądania doki towarzystwa bo w sumie bardzo nijaki był ten film. Z jednej strony fajnie oglądało się jak z grzecznego poukładanego pana zrobił się kryminalista, ale w sumie - chyba nie bardzo mi przypadło do gustu zakończenie. W ogóle film mi się skojarzył strasznie z Monday. Hm, w sumie ciężko mi cokolwiek więcej powiedzieć o filmie. Momentami fajna muzyka, a chyba prawdziwym najbardziej nienormalnym świrem tego filmu był policjant :crazy:
5(max 6)/10
Obrazek

Wróć do „K-movie”