[2010] Midnight FM

filmy z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2010] Midnight FM

Postautor: anna-banana » 13 maja 2011

Obrazek

Hangul:심야의 FM
Reżyseria: Kim Sang-Man
Data premiery 14 październik 2010
Czas: 106 min.

Obsada:
Soo-Ae - Ko Sun-Young
Yoo Ji-Tae - Han Dong-Su

Opis:
Seon-yeong przygotowuje się do ostatniego programu, ponieważ wyjeżdża do Nowego Yorku, gdyż nadarza się okazja na zoperowanie jej chorej córki. Bohaterka prowadzi popularny radiowy program nocny w którym puszcza muzykę filmową, jednocześnie dzieląc się swoimi przemyśleniami na temat filmów z których pochodzi puszczana muzyka.
Podczas swojej ostatniej audycji chce pożegnać się ze swoimi słuchaczami. Wszystko przebiega jak powinno do czasu gdy odbiera ona telefon.
Podczas nieobecności Seon-yeong dzieckiem opiekuje się jej siostra, jednak kiedy dzwoni telefon, a Seon-yeong odbiera myśląc że to siostra okazuje się że to nie ona, a mężczyzna który wtargnął do jej domu i wziął rodzinę bohaterki jako zakładników. Od tej pory Seon-yeong musi postępować jak każe oprawca, ponieważ stawką jest życie jej bliskich.

Ode mnie:
Właśnie jestem świeżo po seansie i jestem pod dużym wrażeniem oglądniętego filmu. To zastanawiające że gatunek tego filmu czyli thriller ma korzenie w amerykańskim kinie, a od jakiegoś czasu to Korea jest królowa thrillerów, bo o ile w kinie amerykańskim nie pojawił się żaden interesujący thriller po Siedem, tak Korea raz po raz serwuje nam wspaniałe thrillery. Tak samo jest z tym filmem, który już od początku trzyma nas w napięciu i nie puszcza do ostatnich minut.
Nie mam za bardzo nic konstruktywnego do powiedzenia by ten film zareklamować, kocham thrillery a ten jest kwintesencją tego gatunku, na którym fani tego typu filmów się nie zawiodą. Kto lubi wspomniane Siedem czy chociażby koreańskie Secret, kto podczas seansu tych filmów obgryza paznokcie z napięcia na pewno nie zawiedzie się tą pozycją.

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Re: [2010] Midnight FM

Postautor: Piżmak » 13 maja 2011

Oczy odpoczęły od patrzenia w ekran - można pisać:)
Film - faktycznie wart każdej minuty, miejscami potrafi zaskoczyć i przerazić, nawet bym powiedziała, że niektóre akcje są bardzo brutalne. Nie jest to film, w którym mamy czas na zastanawianie się, lecimy razem z główna bohaterką i praktycznie czujemy bicie własnego serca w obawie, czy jej odpowiedzi są poprawne. W końcu na szali położone jest to co najważniejsze dla niej jak i każdego innego przeciętnego człowieka. A główna bohaterka gra całkiem zacnie - szamocze się, stara jak może, jest w ciągłym ruchu, buduje swoimi akcjami dynamizm w filmie. Film jest na tyle dobrze skonstruowany, ze oszukuje widza - do końca nie mamy pewności - czy ten, który nam pomaga jest dobrym czy złym człowiekiem.
Pan psychopata i jego kapitalny głos też zapadają w pamięć:) Końcówka dość ciekawa , natomiast powiązanie psychopata i jego ofiara dość nietypowe.
I oczywiście głos prezenterki radiowej - taki łagodny, spokojny, ciepły...typowo radiowy:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 13 maja 2011

Solidny thriller i przede wszystkim trzymający w napięciu. Korea ma patent na takie historie, choć w końcówce (w zasadzie to nawet większość drugiej połowy filmu) jest po amerykańsku, czyli bezsensownie :mrgreen: .

Z opowieści z cyklu "porwali mi dziecko",polecam koreański Voice Of Murderer / Geu nom moksori z 2007r, oparty na prawdziwej historii i zdecydowanie lepszy od Midnight F.M., mimo, że to bardziej dramat niż thriller.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 18 sie 2011

Zabierałam się do filmu i w końcu z nudy postanowiłam popatrzeć.
Główna rola psychopaty genialna jak dla mnie.
Nie odeszłam od seansu ani na minutę :lol: serio. Polecam, świetny thiller, trzyma w napięciu, dobrze zagrany, zaskakuje, a to już coś jeśli chodzi o ten typ korean seansu. Efekty specjalne ładnie i na poziomie, nie przerysowane, a ja tak lubię.
I uważajmy na to, co czasem mówimy. :lol:
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 24 lut 2014

świetny film. Nie mogłam oderwac oczu od ekranu tak trzymał w napięciu.
Najlepsza sceny kiedy główna bohaterka strzeliła porywaczowi w głowę
Strasznie wkurzający był dyrektor stacji.
Zabraniał im takiej audycji wiedząc że toczy się walka o życie ale wyglądało to tak jakby to go w ogóle nie obchodziło.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-movie”