[2009] Thirst

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2009] Thirst

Postautor: Snake » 21 maja 2011

Obrazek

alternatywne tytuły : Pragnienie, Bakjwi
reżyseria: Chan-wook Park
scenariusz: Seo-Gyeong Jeong, Chan-wook Park
premiera: 30 kwietnia 2009 (Świat)
produkcja: Korea Południowa
gatunek: Dramat, Horror
ograniczenia wiekowe: od 18 lat

obsada:
Song Kang-Ho, Ha-kyun Shin, Ok-bin Kim , Hae-suk Kim, Eriq Ebouaney, Mercedes Cabral , Dal-su Oh , In-hwan Park

opis:
Sang-hyun jest kapelanem w miejscowym szpitalu. Pomimo tego, że jest znany ze swojej silnej wiary i bezinteresownej pomocy ludziom, dręczy go wszechogarniające uczucie wątpliwości co do życia w świecie, który wydaje się pogrążać w cierpieniu i śmierci. Mając nadzieję na ocalenie chociaż jednego istnienia zgłasza się do uczestnictwa w eksperymencie, by znaleźć szczepionkę na zabójczy wirus F.I.V. i w tym celu udaje się do Afryki. Ale eksperyment kończy się niepowodzeniem i Sang-hyun zaraża się śmiertelną chorobą. Jednakże, ku zdziwieniu wszystkich, powraca do zdrowia. (...) Niespodziewanie stan Sang-hyuna się pogarsza. Kaszle krwią i umiera, by następnego dnia otworzyć oczy, które potrzebują ochrony przed słońcem - bohater zostaje wampirem za filmweb

screeny
dostępne tutaj

nagrody
6 zwycięstw i 7 nominacji, w tym Jury Prize na festiwalu w Cannes

trailer

linki:
http://www.filmweb.pl/film/Pragnienie-2009-305127" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.imdb.com/title/tt0762073/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://asianmediawiki.com/Thirst" onclick="window.open(this.href);return false;

Film reżysera Oldboya i I'm a Cyborg, But That's OK

Prawdopodobnie dość znana, jak i różnie oceniana ostatnia praca Chan-wook Parka. Reżyser serwuje obraz dość ciężki do skategoryzowania. Dramat, trochę opowieść miłosna, w szalonym, co nie znaczy dynamicznym stylu, ze sporą ilością horrorowych wstawek. Z elementów komediowych co najwyżej czarny humor, na dodatek niemało krwi, seksu i religii. Jeśli dodać to tego, że główny bohater jest księdzem - wampirem to chyba można domyślić się "co się święci".

Zdjęcia są naprawdę świetne, poziom prawie jak w Pani Zemście, a obsada to znane twarze.

Film z gatunku lekko chorych, dewiacyjnych i imponujących szaleństwem (dla mnie).

Patrząc na oceny "środowiskowe" średnia rozkłada się w miarę równomiernie od 4 do 10/10, co znaczy, że to nie jest uniwersalnie przyjemna opowieść.

ode mnie 8/10

Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2009] Thirst

Postautor: Eggie » 21 maja 2011

Nie mieliśmy już tematu o tym filmie? Wypowiadaliśmy się już...

Mi się ten film wybitnie nie podobał. Nie dość, że nudny to i miejscami obrzydliwy. Plus Song Kangho się nie spisał.... Nie pamiętam już za dobrze, co o tym pisałam, bądź sądziłam (za dużo czasu minęło) ale jakoś tak wbiła mi się muzyka w pamięć.
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 21 maja 2011

szukam szukam i tematu nie widze, coś musiało przepaść, albo się pisało w wątku czegoś innego? whatevs

no film nie jest jakiś, hm, wybitny... jest dziwny, ale akurat nie w pozytywnym sensie. pomysłu możnaby coś wyciągnąć, ale najwyraźniej się o to reżyser jednak nie postarał... a przynajmniej nie tak jakbym chciała, hehe. nie wiem czemu tyle nagród, już dzisiaj komentowałam i saw the devil, które było o wiele lepsze, tudzież mi podobało się o wieeeleee bardziej... tutaj, hm, kilka scen było ok, na początku jakoś niepotrzebnie nudził. główna bohaterka... postać nie przypadła mi do gustu za bardzo. motyw z matką w fotelu (o ile dobrze pamiętam) creepy i np. mi się podobał, w sumie ostatnia scena też bardo fajna, ale jako całość, no nie bardzo... fakt swego rodzaju poświęcenia tego przyjaciela-księdza, który oddawał swoją krew i w ogóle akcja jak tam się główny bohater udawał też na plus. no ale reszta, reszta jakaś kulawa. widze wspomniany film pani zemsta - no jak dla mnie różnica i pani zemsta też wypada znacznie lepiej przy tym... choć chyba dużo krytyki w tym moim komentarzu to zły ten film nie był też znowu, żeby nie było, że przesadzam. dla mnie w granicach, nie wiem, 6-7/10?
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 21 maja 2011

Spoiler! Obejrzałam nie dawno i oceniam podobnie jak rikli takie 6,5/10 ta polowa punktu to taki dzisiejszy kaprys, jestem głodna i mam pragnienie!...nie wytrzymam.....na ciąg dalszy komentarza musicie jeszcze poczekać..GŁÓD MNIE DOPADŁ.
tup tup tup...po schodach do kuchni .. aaaaa już widzę lodówkę!...otwieram...chwila... pierwsze co się rzuciło w oczy, to jogurt truskawkowy...zaatakowałam lodówkę...nie znalazłam w niej butelki z krwią, jak w serialu Czysta Krew...mam tylko jogurt i muszę zagłuszyć pragnienie...szkoda, że moja kuchnia nie jest taka klimatyczna jak w filmie rozgląda się wokoło i szuka podobieństw :grumble: .....gmeram sobie dalej łyżeczka w jogurcie... pragnienie i głód w dalszym ciągu jest!....myśli co by tu napisać o filmie....gmeram dalej.... am am am... nie mam śliniącego się męża z termoforem, który w trakcie jedzenia pierdzi, za to mam psa, który się ślini, merda ogonem i zagazowuje mieszkanie... w środku tygodnia nie organizuje wieczorków hazardzistów , a oglądam filmy w wieczorkach filmowych.....domu nie nachodzą duchowni....ale jak będzie łazić ksiądz po kolędzie i zapyta się czy go wpuścić, to się zastanowię :wink: .....wampiry tylko czekają na zgodę aby wejść!
..jogurt wchłonęłam,a ciarek niestety jak Halama w reklamie jogurtu nie miałam :grumble: ..podobnie miałam z filmem, było nieźle....ciarek brak!

Jest klimat, niektóre sceny genialne, szczególnie pięknie wyglądały, sceny po przemalowaniu strychu na biało, teściowa na wózku, miga na ekranie przez sekundę szafa zablokowana kamiorem, z której wylewa się woda.... znowu biały stryszek i czerwona plama na środku....Kobieta nie bawiła się jogurtem, to na pewno!..a cieszyła się romantyczna kolacją, którą przygotował ksiądz wampir...końcówka tez niezła...ale ja jestem nienasycona..nie od dziś wiadomo, człowiek jogurtem głodu nie ubije..
Jest humor, a tego się w sumie nie spodziewałam, chyba jeden z lepszych filmów o wampirach,bo nie ma w nim Pattisona,a występuje klimatyczna rodzinka! przyznam się, że znudził mnie już motyw wampirów, ale The Thirts jest inny( idzie sprawdzić czy oceniałam jakieś filmy wyżej, jeśli tak to obniżę im ocenę) momentami się nudziłam...może dlatego, że przed seansem, chciałam dostać horror, a była to trochę zakręcona thrillerowata komedia o pragnieniu i miłości ..tak miłość też jest i to jaka!
Czy obejrzę jeszcze raz .? ...pewnie tak,ale następnym razem nastawie się na komedie! :wink:
Obrazek

Wróć do „K-movie”