[2006] A Millionaire's First Love

filmy z Korei
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 18 kwie 2006

kinoji pisze:Ja osobiście nie wiem, czy chciałbym znać te wszystkie spoiler2y których tu się nasypało od groma przed obejrzeniem :P

Dużo bardziej podobny i fabularnie i nawet tytułem do 'A Walk to Remember' jest 'A Moment to Remember'. To praktycznie koreańska wersja tego filmu, gdyby nie pewien 'szczegół'. Polecam tym, którym spodobało się 'A Millionaire's First Love', chociaż między tymi dwoma filmami jest jednak spora różnica.

Aaa cieszę się bardzo, że jednak tu wstąpiłeś :)

Pewnie sama również nie chciałabym wiedzieć jak film się potoczy, a tym bardziej znać z góry końcówkę... Zakłócałoby mi to cały odbiór, gdyż od początku historii musiałabym nastawić się na takie czy inne zakończenie :( Lecz jeżeli ktoś ( w tym wypadku ^Shina^ ) bardzo chciał znać zakończenie...to czemu nie :]

Faktycznie 'A Walk to Remember' i 'Moment to Remember' są bardzo podobne, lecz ten 'szczegół'... :wink: A skoro jesteśmy przy skojarzeniach, moje skłaniałoby się również do Autumn Tale ... chociaż tam sytuacja jednak inaczej się przedstawia, to sam problem pozostaje podobny ^_^

Awatar użytkownika
Jurichi
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Jurichi » 18 kwie 2006

martulex pisze:Faktycznie 'A Walk to Remember' i 'Moment to Remember' są bardzo podobne

a co tam, jak wyjde z doła po 'A milionaire's first love' to wezme sie za 'moment to remember' :roll:
[img]http://img156.imageshack.us/img156/6379/a7ux.jpg[/img]
A Millionaire's 1st Love...
Awatar użytkownika
Yumi
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yumi » 19 kwie 2006

Jurichi pisze:Mogą być spoiler2y jakby co…

W dodatku chodzi mi po głowie ciągle piosenka lecąca pod koniec filmu (w środku filmu tez się pojawia xD) gdzie ktoś śpiewa o ile się nie mylę chyba ‘fly whole way aloneee’ przepieknie dobijający ten tekst (ale w sumie co w tym filmie nie jest dobijające?)… musze dorwać tę piosenkę.

Fakt "Insa" to śliczna acz bardzo dobijająca piosenka zwłaszcza gdy się wsłucha w tekst

Wczoraj obejrzałam film i to był chyba pierwszy film na którym tak ryczałam. Zwykle przestaje mi być smutno wraz z momentem rozpoczęcia napisów końcowych. No ale nie w tym przypadku. Zanosiłam się płaczem jeszcze pięć minut(jak nie dłużej) po zakończeniu filmu, no a jak już się uspokoiłam to dół i tak pozostał. No i jeszcze gdzieś w połowie skończyły się chusteczki więc mogłam liczyć tylko na rękaw piżamy i poduszkę. Warto dodać że przez cały czas mama przesiadywała u mnie w pokoju i doszła do wniosku że skoro mnie ilm tak wzruszył to ona też go musi obejrzeć bo musi być to genialny film.

Moim zdaniem lepsze od "ING" i "Moment to Remember" . W zasadzie to nie wiem czego ja się spodziewałam bo w sumie od początku wiedziałam że ona umrze no ale przez cały czas miałam jeszcze nadzieje. Uczucie dołu dodatkowo jeszcze pogłębiała wspomniana wcześniej muzyka.

No to teraz *snif snif* idę do szkoły *chlip chlip"
*LJ* Last*
Awatar użytkownika
Gość

Postautor: Gość » 19 kwie 2006

Łah, ale przyjęcie dostałem ;]

Mam w związku z własnie tym utworkiem, który leci podczas filmu i napisów pytanie - może ktoś wrzucić na rapidshare czy inny megaupload? Byłbym mocno wdzięczny.

Lecz jeżeli ktoś ( w tym wypadku ^Shina^ ) bardzo chciał znać zakończenie...to czemu nie :]

ano, ja ostatnio na przykład po kilkuminutowych namowach zdradziłem mamie zakończenie Man on Fire zaraz na początku filmu

Dalej spoiler2y związane z A Millionaire's First Love i A Moment to Remember, czytajcie na swoją odpowiedzialność.
Szczerze mówiąc to bardziej płakałem na tym drugim. Po prostu w AMTR wszystko było podane w sposób bardziej dołujący. No i brakowało tych pięknych, niesamowitych i pozytywnych scen z AMFL. Za to jeśli chodzi o to, po którym filmie byłem smutniejszy, bardziej zdołowany to nie mam wątpliwości. Ostatnio rzadko kiedy zostawiam napisy końcowe na full screenie. Przy tym filmie jeszcze jakiś czas po ich zakończeniu siedziałem przed monitorem z rękoma złożonymi przy twarzy. Czułem się tak, jakby prawie mi osobiście ktoś odebrał Eun-whan. Lipne uczucie... Pewnie to można po części zrzucić na karb tego, że jestem facetem. Można się w tej postaci zakochać normalnie. Jak ja się świetnie czułem podczas tej sceny z piosenką w tle. Mega pozytywne po prostu, a taniec Eun-whan będę sobie puszczał chyba w przy okazji złego humoru. Dla kontrastu - scena, kiedy dziewczyna 'przedawkowała' wiadome lekarstwa już mi nie pozwoliła się powstrzymywać od płaczu. Heh, jak mam teraz przed oczami jej obraz, kiedy mówi, że 'bała się, że nie zdąrzy wszystkich kartek przeczytać przed śmiercią' to znowu mi się ryczeć chce ;/
Powtórzę to jeszcze raz i będę pewnie jeszcze powtarzał nie raz - ten film jest genialny i w moim prywatnym rankingu produkcji z Korei zastąpił na pierwszym miejscu Il Mare.
Awatar użytkownika
Yumi
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yumi » 19 kwie 2006

Żeby mnie nikt nie ubiegł właśnie wrzucam wszystkie wykonania Insy

no a tu jest tłumaczenie tekstu

Even that time, when the wind stopped
Was not enough for me

A single smile, the last bow
I love you...you..

Even if I became weary from the time
Even if I became hurt by love
Even that time was a memory for me
You're taking your last bow

I love you
I love you

Fly away, fly away love...

The one true love of my life
Goodbye...

EDIT

http://download.yousendit.com/1E5366C32D423102 Insa performed by Lee YounHee

http://s39.yousendit.com/d.aspx?id=040509CNTI22V0XTBM5RFYTC8H Insa performed by dong Bang Shin Ki

http://s39.yousendit.com/d.aspx?id=383QT1LF6AANT3HP00NWMW27DR Insa wersja instrumentalna

p.s. CZEMU GOŚCIE MOGĄ PISAĆ POSTY??? :shock: sory za ten pod spodem ale mnie wylogowało
*LJ* Last*
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 20 kwie 2006

Pierwsza sprawa...ślicznie Ci dziękuję za linki :]

Secundo...Ależ jesteście uprzedzeni :P Czemu goście nie mogliby udzielać się na forum :?: Jeżeli post nie wykracza poza określoną sferę, czyli pozbawiony jest wulgaryzmów a tym samym może wnieść jakąś konstruktywną krytykę tudzież przydatną uwagę...w takim wypadku każda wypowiedź nabiera na znaczeniu...Można by było jeszcze się przyczepić, gdyby jakiś nierozważny ludek 'zabrał' się za flodowanie, a taka sytuacja również nie miała miejsca :] Więc jeżeli ktoś chce pozostać anonimowy lub z takich czy też innych względów nie ma ochoty się zarejestrować nie ma potrzeby go tak 'karać' :P Chyba, że Allia zdecyduje inaczej ^_^
Awatar użytkownika
kinoji
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: kinoji » 20 kwie 2006

Yumi - łah no wdzięczny jestem nieskończenie, wersji Lee Yeon-Hee pewnie bede słuchał na mp3 godzinami leżac sobie w łóżku z zamkniętymi oczami. No i jeszcze jedno - masz cały OST? Jeśli tak zapodaj jakieś namiary, cokowliek, to normalnie kwiaty ci do domu poślę :P

Martulex - my nie jesteśmy (ja przynajmniej, ale pewnie Yumi chodzi o to samo) uprzedzeni do pisania przez róznych ludzi spoza forum ale właśnie do takich akcji, kiedy zapomnisz, tudzież forum cię wyloguje a potem patrzysz na swój taki niezalogowany post ;]
Awatar użytkownika
kinoji
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: kinoji » 20 kwie 2006

Jeszcze pytanie - która wersja Insa jest tą lecącą podczas filmu? Dong Bang Shin Ki czy Kim Jae Joong'a?
Awatar użytkownika
Yumi
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yumi » 20 kwie 2006

kinoji pisze:Jeszcze pytanie - która wersja Insa jest tą lecącą podczas filmu? Dong Bang Shin Ki czy Kim Jae Joong'a?

według mnie w trakcie filmu scena z tym jak sobie razem jadą na jej skuterze(czy co to tam było) leci insa w wykonaniu JaeJoong'a

no a podczas napisów końcowych chyba w wykonaniu całego DBSK

ale ręki sobie uciąć nie dam
*LJ* Last*
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 21 kwie 2006

Kinoji pisze:Martulex - my nie jesteśmy (ja przynajmniej, ale pewnie Yumi chodzi o to samo) uprzedzeni do pisania przez róznych ludzi spoza forum ale właśnie do takich akcji, kiedy zapomnisz, tudzież forum cię wyloguje a potem patrzysz na swój taki niezalogowany post ;]

Yumi pisze:co do gości to nie jestem uprzedzona tylko podobnie jak kinoji wolałabym uniknąć oglądania swoich niezalogowanych postów

Tak... to niestety przykra sparawa :( Ale gdyby zablokować tą opcję to wszyscy goście automatycznie również nie mogliby korzystać ze swobodnego pisania postów :)

Yumi jestem naprawdę wdzięczna za albumik, podobnie jak kinoji, wrzuciłam go sobie do swojego odtwarzaczyka mp3 i miodzio :)

Co do samego AMFL to też uważam, że wersja KJJ przewija się przez ową scenę...natomiast zagadkę stanowi końcówka, tutaj już pewności nie mam :confused:
Awatar użytkownika
kinoji
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: kinoji » 21 kwie 2006

ta z napisów jest chyba ciut dłuzsza, takze stawiam na Dong Ban Shin KI
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 19 maja 2006

Właśnie przed chwilą obejrzałam ten filmik... i muszę powiedziec, że dawno się tak nie spłakałam... jej... sama nie wiem czemu się katuje takimi filmami... to jest silniejsze odemnie... a to, że wiedziałam jak to się skonczy... wcale nie złagodziło mojej reakcji...
Coś mi jednak w tym filmie nie grało... nie wiem... za szybki przeskok... transformacja bohatera... ale z drugiej strony to film, a nie serial... wiec czas trwania jest tez o wiele krótszy... eh... nie wiem... ide poszukac jeszcze husteczek haha ;)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Buaha
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Buaha » 11 lut 2007

Ostatnio oglądałem ten film. Piękny był :) Miałem pecha tylko że przed nim obejrzałem My girl and I, który też był super,wienc miałem 2 flimy pod rząd gdzie ginie głowna bohaterka :( . Oczywiście godne polecenia bo naprawdę boski film :D
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 11 lut 2007

Haha... no ja My Girl and I nie ogladalam wiec mi zafundowałeś pewnego spojlera ^^'''
Polecam ukrywać takie rzeczy xP
Tak czy inaczej film faktycznie super.... mimo ze scenariusz nie byl jakis super oryginalny bo juz kilka filmow bardzo podobnych bylo to na prawde swietnie mi sie ten film ogladalo (zza paczki chusteczek... xP).
No i oczywiscie spietna muzyka... kocham "Inse" *-*
zarowno w wykonaniu DBSK jak i samego Jae :P (to byla pierwsza piosenka DBSK ktora uslyszalam... ale nie mialam pojecia ze to ich... po pierwsze jeszcze ich nie znalam a po drugie bylam przekonana ze "Insa" to wykonawca a tytul piosneki to "Fly away" xP).
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 11 lut 2007

Devi, co do Insy to miałam podobnie xD
zaciągnęłam cały ost bez jakich kolwiek napisów 'po naszemu' ;D i też byłam pewna, ze piosenka zwie sie 'fly away' potem gdzieś w necie znalazłam inny tytuł do tego utworu, mianowicie 'farewell' O.o'
na szczescie teraz jestem już uświadomiona ;D

a co do My Girl and I, to o śmierci dziewczyny dowiadujesz się w pierwszych minutach filmu.... ^^'
Więc nie martw się zbytnio, ze spokojem możesz obejrzeć film ;D

Wróć do „K-movie”