[2006] A Millionaire's First Love

filmy z Korei
Awatar użytkownika
vs
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: vs » 11 lut 2007

To chyba jeden z moich ulubionych filmow z tego gatunku... Nie placze na filmach, ale tu nie wytrzymalam i siedzialam z gilami do pasa ;) Film widzialam kilka razy... i dzieki niemu zarazilam kilka moich kolezanek koreanskim kinem i przy okazji muzyka ;]
POLECAM :)

" I work like a slave to become a master"
[url=http://imageshack.us][img]http://img204.imageshack.us/img204/2566/jpegtoppr0.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Wolin
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Wolin » 18 lut 2007

martulex pisze:Lecz jeżeli ktoś ( w tym wypadku ^Shina^ ) bardzo chciał znać zakończenie...to czemu nie :]

No jak to, czemu nie? Bo to niszczy całą magiczność filmu? Za takie coś powinien być instantban bez żadnych ostrzeżeń. Jak che je koniecznie znać to niech obejrzy. :wink:

kinoji pisze:ten film jest genialny i w moim prywatnym rankingu produkcji z Korei zastąpił na pierwszym miejscu Il Mare.

Wydawało mi się, że na pierwszym masz "My Sassy Girl".
Szkoda tylko, że AMFL jest trochę przewidywalnym filmem. Prawie od początku wiadomo, co się stanie na końcu. Według mnie "Il Mare" miał o wiele lepsze zakończenie.

Z całego OST'a godny polecenia jest jeszcze "Gray Noise" - nieskończenie fantastyczny utworek. 8)
Awatar użytkownika
ayako
Przyklejony do ekranu

Postautor: ayako » 19 lut 2007

uwielbiam AMFL ^^ na mojej liscie filmów jest na pierwszym miejscu.. zarówno Ham Yoo-seon jak i Hyun Bin zagrali świetnie i stworzyli śliczną parę ^^
no a ścieżka dźwiękowa jest po prostu przepiękna ^^ Gray Noise i Insa to moje ulubione utwory :P a Insę lubię najbardziej w wykonaniu JaeJoonga, no ale wiele osób mogło się tego po mnie spodziewać :P
[url=http://ayako_in_love.livejournal.com]LJ[/url] [url=http://www.last.fm/user/ayako/]last.fm[/url]
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 13 maja 2007

Właśnie obejrzałam ten film. Jestem cała zapłakana i smutna. Film był genialny - dla mnie najlepszy koreański film jaki widziałam.
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 13 maja 2007

Martuś, reakcja jak najbardziej poprawna :hug:
Dla wszystkich jest to naj naj naj lepszy film.. aw..^^'
To był mój pierwszy film koreański.. i cieszę się strasznie, że własnie ten wybrałam na ten 'pierwszy'
Był przepiękny.. ;)
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 11 lis 2008

Ten film, to chyba prawie każdy fan kinematografii azjatyckiej oglądał ^^ Film łączy dwa gatunki, melodramat z komedią. Śmieszny a zarazem wzruszający. Bardzo dobre połączenie. Do tego świetna obsada :)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 24 kwie 2009

Ja bym się nie zgodziła, na zaledwie dwóch czy trzech momentach się usmiechnełam ( no ioczywiście parsknęłam smiechem, gdy główny bohater został "pokojówką" :D).

Ja nic o tym nie czytałam ani nic nie wiedizałam, ale oczywiście zakończenie było przewidywalne do bólu. Niemniej, obejrzałam i nie załuję. Mam ostatnio jakoś szczęście do filmów, wk ótrych ktoś umiera, bo wybieram na slepo i tak wychodzi. ostatnio widziałam Koizora, więc...

Mi się film podobał. Płakać nie płakałam, bo na razie nie mogę się jeszcze przekonać do tych wszystkich patetycznych dialogów i przewydiwalnych zakończeń, ale z czasem przyjdzie :) Więm o tym, bo przerabiałam to już z bollywoodem :)
Abstrahując od tego, faktycznie było mi smutno i fabuła mi sie dosyć podobała (choć trochę chyba nielogiczna, albo coś mi umknęło... Ona do niego przyszła, ale w jakim celu? Znaczy na samym poczatku... Kiedy on jej nie poznał... A ta akcja z porzuconym dzieckiem i matką? tego tez nie zrozumiałam...) oraz oczywiście główny bohater był genialny :) Za to bohaterka nie za bardzo wyjściowa była, kiedy odsłaniała zęby, wygladała jak wiewiór i to i psuło cały efekt, bo nie mogłam się na emocjach pokazywanych skupić...
Dałabym 7/10 nie wnosi może nic nowego, ale to porzadne kino :)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 12 mar 2010

wczoraj naszła mnie ochota żeby obejrzeć to po długim jednak czasie. współlokatorka przyszła i powiedziała że chce zobaczyć ze mną, tłumaczyłam jej, że to nie jest komedia [ona nie cierpi dramatów], ale nie słuchała. efekt jest taki że zbierałam ją z ziemi i nie poszła dziś do pracy bo ma doła... cóż...
ja na tym filmie pierwszy raz oczywiście nieźle się poryczałam... takie historie są chyba najbardziej dołujące. ale ja mimo wszystko je uwielbiam.
a Insa to jednak z najładniejszych piosenek chyba jakie słyszałam w filmach <3
Awatar użytkownika
Eter
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Eter » 12 mar 2010

oj, Insa <3 zawsze jak tego słucham, nawet jak mi tylko wpadnie przypadkiem na playliście, widze sceny z filmu przed oczami i praktycznie zamieram... siedze i patrze się w sciane, taka melancholia bierze Q__Q
Obrazek
Awatar użytkownika
cookie_nut
Oglądam regularnie xD

Postautor: cookie_nut » 13 mar 2010

Ai_tanu dzięki za przypomnienie o tym filmie, bo od roku czeka na mnie, bo jakoś nigdy nie miałam ochoty się za niego wziąść... dzisiaj go obejrzałam chyba z nudów, ale muszę powiedzieć, że to było piękne... Piękny film, piękny ost i piękna obsada *____* już na samym początku łzy zaczeły mi lecieć, bo było wiadomo jak się skończy film T_T

I jeszcze Insa...zakochałam się w tej piosence...

Trochę to było pogmatwane, nadal nie rozumiem niektórych fragmentów filmu, więc jest pretekst żeby obejrzeć go jeszcze raz :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksandra
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: Aleksandra » 04 kwie 2010

Ten film wyjątkowo pięknie i obrazowo pokazuje kruchość życia. Oglądając to zaczynamy się zastanawiać nad życiem i śmiercią.
Film wpadał niekiedy z skrajności w skrajność, komedia-dramat, śmiech-łzy, ale właśnie to było dla mnie najurokliwsze.
Wspaniała para głównych bohaterów. I chociaż nie mam pojęcia kiedy i w jaki sposób on zakochał się w tej dziewczynie, co na swój sposób mnie irytowało, to z pewnością nie popsuło to filmu pod względem estetycznym.
Świetnie wyważone emocje, nastrój i oczywiście muzyka...
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 18 kwie 2010

mhmm.. obejrzalysmy go wlasnie.. i tak w zasadzie to na tym komentarzy moglabym skonczyc.. historia ciekawa.. wszystko fajnie.. tylko w paru momentach po prostu obydwie zgupłyśmy.. szlo sie pogubic i to z pare razy spokojnie..

sam motyw tego miasteczka mnie rozwalil.. wies zabita dechami w ktorej dyrektor szkoly jest jednoczesnie dyrektorem sierocinca, ogrodnikiem i zlota raczka.. gdzie jest jedna klasa zlozona z niecalych 10 uczniow.. gdzie przewijaja sie moze ze 4 osoby dorosle a jest multum dzieciakow i mlodziezy.. i gdzie do tego jest pelen sierociniec dzieciakow i szpital! we wsi zabitej dechami..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
muha
Co to jest dorama? o_O

Postautor: muha » 23 maja 2010

Ja wzięłam się za ten film jak zobaczyłam OST z piosenką 'One' Shinków i muszę przyznać, że bardzo mi się podobał :) Melodramaty to akurat jeden z moich ulubionych gatunków...
Faktycznie chwyta za serce, ale przy takich scenach jak kiedy Jae-kyung bawił się jajkiem w tym różowym fartuszku nie da się nie uśmiechać :)
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: [2006] A Millionaire's First Love

Postautor: Cherry » 02 sie 2010

jakos tak mnie dziś nabrało żeby jakis film obejrzeć
a że gdzieś tam obił mi się o uszy ten tytuł to obejrzałam
nie spodziewałam się niczego nadzwyczajnego. a tu miła niespodzianka
bardzo fajny film, niby nie różni się od innych ale wg mnie ma w sobie cos specyficznego ;)

najśmieszniejsza scena to ta, kiedy naszemu milionerowi skoczyła żaba na twarz xDD hahaha (pewnie nikt tego nie pamięta ;p)
Spoiler! Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2006] A Millionaire's First Love

Postautor: Volli » 02 sie 2010

A ja pamiętam - bo też odświeżałam go sobie niedawno na fali odnowionej miłości do Hyun Bina :D Dla mnie to jest największym atutem tego filmu, ale fakt, że ogląda się miło, na końcu człowiek się wzrusza, chlipnie w rękaw, poduma i podniesiony na duchu seans zakończy. Po bożemu. :D I Hyun Bin :D

A żaba fajna :D
:volli:

Wróć do „K-movie”