[2011] Only you

filmy z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2011] Only you

Postautor: anna-banana » 05 wrz 2011

Tytuł: 오직 그대만 (O-jik Geu-dae-man), Always
Reżyseria: Song Il-gon
Premiera: 20 Październik 2011

Obsada:
So Ji-sub jako Cheol-min
Han Hyo-joo jako Jeong-hwa
Kang Shin-il jako trener Choi
Park Cheol-min jako trener Bang

Opis :
Cheol-Min to były bokser który z powodu blizny zamyka się na świat. Jung-Hwa pracuje jako telemarketerka. Pomału traci wzrok, ale jest wesołą osobą. Cheol-Min pracuje sprzedając bilety parkingowe. Pewnego dnia pojawia się przed nim Jung-Hwa .

Pojawiły się pikne plakaty,które zwiastują dużo melodramatu,więc postanowiłam założyć temat,ale jest So Ji-sub,więc nie powinno być tak źle :rolly:

i na dodatek MV do pięknej piosenki “Blooming Flowers“ Alexa i Horan :fav:

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [z] [2011] Only you

Postautor: Snake » 05 wrz 2011

Teaser oraz kilka screenów tutaj : http://asianmediawiki.com/Always_(Korean_Movie) .

Na pewno obejrzę z dwóch powodów. 1 Han Hyo Joo po dłuższej przerwie znowu zagości na dużym ekranie. 2. Reżyser Song Il-gon, absolwent Łódzkiej wyższej szkoły filmowej, autor m.in. świetnego Spider Forest : viewtopic.php?f=2&t=949

Mimo wszystko, oglądając teaser, mam wrażenie, że to będzie crap, obym się mylił :]
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [z] [2011] Only you

Postautor: Pino » 09 wrz 2011

Teaser z linka snakea mi się jakiś dziwny wydaje, LOL jakby zlepek Subka z sorry, ale nie o tym chciałam.
Znalazłam taki filmik

szkoda ,że nie ma napisów i nie wiem o czym aktorzy rozmawiają, ale jest kilka ujęć z filmu :wink:
Po 17 sekundzie mam krwotok z nosa aaaaaaaaaa...... ratunkuuuuu!
Nie mogę się już doczekać :rolly:
EDIT
znalazłam nowy plakat :
Spoiler! Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2011] Only you

Postautor: Chie » 24 paź 2011

Zapowiada się dobry film.Lubię płaczliwe dramaty plus do tego romans.Nie znam pary głównych bohaterów więc zbytnio nie mogę się na ich temat wypowiedziec.O podobnej tematyce filmów i dram jest pełno a mimo to nadal mi się nie znudziły.Przeważnie ten sam schemat ona on któreś chore i przeważnie umiera na końcu.Tutaj chyba to nie grozi a przynajmniej mam taką nadzieję.
Czekam z niecierpliwością n napisy i daję trochę screenów.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 24 paź 2011

Byłam wczoraj w kinie i.....no.... Zaczynam się zastanawiać czy to ze mną jest coś nie tak.... bo wszystkich których pytam, mówią że pięknie, a ja hm no cóż..

No... nie było źle, tzn nie było okropnie przynajmniej. Było ok. Początek bardzo fajny. Jak na format koreańskich dramatów powiedziałabym, że akurat wpisało się w kanon. Osobiście trochę się rozczarowałam treścią, może właśnie dlatego, że przy takich pięknych zapowiedziach, obsadzie spodziewałam się jakiegoś odejścia od reguły?

Subek..... Subek.... ja chyba już na niego nie potrafię normalnie patrzeć :rolly: W najbardziej dramatycznych chwilach bohatera siedzę i myślę o Pino :rolly: No fajny tu był, może nieco za pomarańczowy, ale jaaaakieeee on ma ciałoooooooooo :fav: ____________ :fav:
Subek Subkiem, ale chyba zdecydowanie przysłoniła go Han Hyo Joo... Jest taka śliczna, że naprawdę przesłaniała mi cały obraz <3 Ja nie wiem jak ona to robi, wystarczy że się uśmiechnie i już jest po wszystkim ;)
Ładna parka z nich była, chociaż moim zdaniem zdecydowanie brakowało tu chemii. Niby wszystko toczyło się jak należy, pocałunki jak należy, ale jakoś no.. brak napięcia?

Pogadałabym o zakończeniu, ale nooo :rolly: :rolly: :rolly: ja nie wiem czy jest sens to roztrząsać :rolly:

Generalnie było ok, ale chyba spodziewałam się czegoś bardziej zapadającego w pamięć. Tzn pamiętam piękne plakaty i muzykę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 04 lut 2012

Maura pisze: zdecydowanie przysłoniła go Han Hyo Joo... Jest taka śliczna, że naprawdę przesłaniała mi cały obraz <3 Ja nie wiem jak ona to robi, wystarczy że się uśmiechnie i już jest po wszystkim ;)

To prawda, HHJ jest super śliczna, w ramach ciekawostek aktor Ryan Gosling zachwalał jej grę, ale ja myślę, że po prostu zauroczyła go ładna buzia aktorki ;) . Nie zagrała jakoś przesadnie interesująco, ale z drugiej strony postacie w tym filmie były tak puste, że wcale się nie dziwię. Subek dostał upokarzająco nudną i schematyczną aktorską rolę, nawet mi go trochę żal. Jeszcze wysmarowali go pomarańczowymi kremami :rolly:

Początek filmu jest interesujący, tu się zgodzę. Wydawało się, że niewidoma dziewczyna będzie interesującą postacią - taka lekko zawadiacka, lekko nieporadna, robiąca sobie bekę z Subka. Później jest jednak prosto, szablonowo, nudno i mało uczuciowo. I do bólu pretensjonalnie.

Ja nie przepadam za mało ambitnymi romansami, ale bez wahania takie My Sassy Girl było kilka razy lepsze. Nie rozumiem dlaczego taki film otwierał Festiwal w Busan, nie rozumiem ;)
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 05 lut 2012

Oglądnęłam i dochodzę do wniosku,że albo to jakaś jestem nieczuła albo z tym filmem jest coś nie tak, bo naczytałam się że to niby podobne do Sad movie czy A moment to remember,na tym ostatnim zwłaszcza ryczałam jak bóbr,a Always/Only you nie zrobiło na mnie wrażenia, jedynie muzyka godna zapamiętania i święcący dres Subka. Tak poza tym to bez szału.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 08 lut 2012

A mi się film bardzo podobał.Do tego strasznie szybko czas mi przy nim zleciał.Postacie, zachowanie praktycznie wszystko szablonowo a mimo to ciężko mi było się oderwac.Mnie osobiście ten film nie wzruszał jedynie ukazał całkiem fajną historię no i obyło się bez śmierci a zakończenie było szczęśliwe.Podobało mi się że nie przesadzali w niektórymi scenami np opercja.Nie było czegoś w stylu strasznie się boję , nie ma pieniędzy itp .Znalazły się pieniądze i byla operacja.Został pobity i koniec.Operacja się udała i koniec.Żadnego wielkiego dramatyzmu
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 10 lut 2012

Obejrzałam( chyba trochę dla Pino) w większości dla HHJoo, po którejś jakoś nigdy się nie zawiodłam. Dziewczyna ciśnie do przodu, jak błyskawica. Dla mnie ona będzie wiecznie DongYi, no ale do rzeczy.
Próżno tu się doszukiwać wielkich lotów scenariusza, kolejne motywy z serii ale to już było, niemniej film ogląda się przyjemnie, momentami ziewając :P niestety. Ja nie jestem wielką fanką miłosnych historii zawiesistych typu - nie wiadomo, o czym oni teraz myślą i czemu idą ulicą z tym wyrazem twarzy, ale każdy ma inne spojrzenie na dramat. Momentami jakbym się irytowała dłużyznami, mającymi na celu ukazanie dramatyzmu( jak masażyk i kamyczek - uderzająca scena) :confuse: Podejrzewam, że część na tym płakała ze wzruszenia. Ja miałam wielkie LOL na twarzy, bo mnie zawsze zastanawia, jak można nie poznać kogoś kogo tak się kocha :P Niby go tykała i inne, ech...no dla mnie to naciągane.

Ładna parka z nich była, chociaż moim zdaniem zdecydowanie brakowało tu chemii. Niby wszystko toczyło się jak należy, pocałunki jak należy, ale jakoś no.. brak napięcia?

Czegoś faktycznie brakowało, momentami faktycznie było dziwnie, jakby się mocno starali. Może się starali?

W ogóle ostatnio, jakiego kmovie bym nie oglądała jest pies( i jakby wciąż ten sam). Czy tylko ja mam takie wrażenie? :confused:
Podsumowując, polecam fanom SJS, bo się spisał. Nie wiem, jak on to robi, że wciąż wygląda tak dobrze, nawet w starych łachach, co mnie utwierdza w przekonaniu, ze inni nie dorastają mu do pięt - nadal. Po drugie piękna historia o pięknej miłości, idealna do kubka lodów czy jak kto woli miski popcornu :D I są polskie suby :rolly:
Awatar użytkownika
kitsune
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: kitsune » 29 maja 2012

Późno, bo późno, ale obejrzałam. Dla Subka, dla HHJ i dla ładnych plakatów. Wybitnie nie było, nie chwytało za serce, do łez nie doprowadziło, a chwilami nawet się dłużyło. A mimo to jestem zadowolona, bo było magicznie. Światło, scenografia i muzyka były po prostu magiczne, a w połączeniu z urodą HHJ już zupełnie wszystko było takie... śliczne. Nie wiem, może ja po prostu lubię, kiedy film mi czaruje? Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to nieszczęsne odwrócenie ról i kuśtykający Subek, którego nikt nie poznaje. Jestem pewna, że takich mięśni nie można pomylić, jak się już je raz porządnie zmaca.
[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-movie”