[2007] Rainbow Eyes

filmy z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2007] Rainbow Eyes

Postautor: anna-banana » 19 wrz 2011

Miłość nie jest czymś wstydliwym....

Rainbow eyes

Obrazek

Hangeul: 가면
Reżyseria: Yang Yoon-ho
Scenariusz: Han Jeung-ae
Światowa Premiera: 07-12-27
Gatunek: Thriller/ Romans
Czas Trwania: 99 min.

Obsada
Jeon Chang-geol
Oh Ji-yeong
Jang Won-yeong
Kang Seong-pil

Opis:
Kyung-yoon i Eun-joo prowadzą śledztwo dotyczące brutalnego zabójstwa właściciela fitness clubu. Sprawa wydaje się być łatwa w rozwiązaniu kiedy to na miejscu zbrodni zostaje znaleziony włos, prawdopodobnie należący do napastnika. Szybko znajduje się podejrzany,jednak on również zostaje ofiarą brutalnego morderstwa. Okazuje się że ofiary służyły razem w wojsku i łączy ich pewien incydent. Dla detektywa Kyung-yoon sprawa przybiera charakter osobisty, gdyż powoli zaczyna rozumieć że jest ona związana z jego przeszłością.

Ode mnie:
Film jest dobry,ale ma trochę wad (mnie chwilami denerwowała teledyskowa praca kamery), jednakże jak na thriller przystało trzyma w napięciu i prawie aż do napisów nie poznajemy tożsamości zabójcy. Ze względu na historię detektywa jest to także dramat, trochę ckliwy na końcu,ale da się przeżyć. Dla mnie osobiście było trochę szokujące co można zrobić z miłości i jak bardzo można się jej wyprzeć,ale koniec końców trzeba się do niej przyznać. Szokująca jest również wojskowa historia, ale o różnego rodzaju przemocy słychać także było w naszym wojsku.
Jednym słowem film dobry, ale widziałam lepsze thrillery.

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Re: [2007] Rainbow Eyes

Postautor: wiktor » 05 lut 2012

ja dawno temu obejrzałam zapowiedź, więc skoro nic nie czytałam film okazał się dla mnie wielkim zaskoczeniem .... :wow: ....
dla mnie ten film jest o pewnym motocykliście, który narobił sobie kłopotów, bo jeździł bez kasku, o śniegu i zapalniczce
Spoiler! Obrazek

Obrazek

Obrazek

zgadzam się, że jest dobry ... po 30 minucie wbiło mnie w siedzenie i .... zaskoczyło zakończenie ...
choć sama historia mogłaby się skończyć na słowach: next time...don't love...it's a shame (bo jakoś dziwnie potem ten motor jeździł :crazy: )
jak dla mnie ... temat stary jak świat, z jednej strony każdy chce być kochany, akceptowany i ... nieakceptacja ... pokazane z pewną dozą brutalności czasów, w których przyszło nam żyć ....

a z ciekawości przetłumaczyłam sobie tytuł 가면 pokazuje mi: maska (chyba, że zły translator :giggle: ) ... też mi pasuje do filmu

polecam :victory:
Obrazek

Wróć do „K-movie”