[2011] Officer of the Year

filmy z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2011] Officer of the Year

Postautor: anna-banana » 05 paź 2011

Obrazek

Tytuł: Officer of the Year, The Apprehenders
Latynizacja: Chepyoyang
Hangul: 체포왕
Reżyseria: Lim Chan-Ik
Data premiery: Maj 4, 2011
Czas trwania: 117 min.

Opis:
Dwa seulskie posterunki Mapo i Seodaemun są zlokalizowane blisko siebie przez co są ze sobą porównywane i rywalizują ze sobą. Szef posterunku w Mapo Hwang Jae-Sung jest nieustraszony i nie zawaha się przed żadną metoda by złapać przestępce, nawet jeśli ma go "ukraść" policjantom z Seodaemun, dla niego nie sprawia to problemu,bo każda sprawa może mu dać tytuł oficera roku. Natomiast na posterunku Seodaemun zjawia się Jung Wei-Chan, absolwent prestiżowej Akademii policyjnej. Obaj panowie mają chrapkę na tytuł oficera roku, ale tytuł może dostać tylko ten z największą ilością rozwiązanych spraw. Tymczasem niespodziewanie oba posterunki muszą zacząć współprace z powodu seryjnego gwałciciela. Kto rozwiąże sprawę,kto dostanie tytuł oficera roku?

Obsada:
Park Joong-Hoon, Lee Sun-Gyun, Lee Sung-Min, Joo Jin-Mo

Ode mnie:
Film oglądnęłam oczywiście dla ajussiego z CP czyli Pana z głosem :rolly:
Jednakowoż jest to film dobry,dosyć śmieszny, mimo że jest często poziom głupkowatego humoru,ale warto zobaczyć chociażby sceny jak to posterunki wykradają sobie wzajemnie bandziorów.
Wydaje mi się jednak że reżyser nie mógł się zdecydować czy chce robić film poważny czy głupkowaty,bo kiedy zaczyna się robić poważnie dla mnie jest to mało wiarygodne,że nagle ci policjanci którzy jeszcze przed chwilą się wygłupiali teraz tak bardzo chcą złapać gwałciciela,nie dla tytułów,ale po prostu dlatego że jest to bandzior,który krzywdzi kobiety.
Więc jest to film trochę z przymrużeniem oka,by się pośmiać z głupoty policjantów.

[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-movie”