[2002] Turning Gate

filmy z Korei
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę
Posty: 897
Rejestracja: 30 maja 2010

[2002] Turning Gate

Post autor: Snake » 20 paź 2011

Obrazek

inne tytuły: Saenghwalui balgyeon, On the Occasion of Remembering the Turning Gate
premiera: 22 marca 2002 (Świat)
reżyseria: Sang-soo Hong
scenariusz: Sang-soo Hong
gatunek: Dramat

obsada: Chu Sang Mi, Ye Ji-Won, Kim Hak-Seon ,Kim Sang-Kyung

opis
Obraz "The Turning Gate" Sang-soo Hong'a analizuje doświadczenia spontanicznych relacji międzyludzkich. Pewnego dnia Kyung-soo, aktor z nie do końca ustabilizowaną drogą swojej kariery, otrzymuje telefon od rozrywkowego znajomego z czasów szkolnych. Z braku innych planów przyjmuje zaproszenie. Jak okazuje się potem alkohol i rozproszenie zdaje się poróżniać starych przyjaciół. Kobiece towarzystwo uzdrawia niejako atmosferę, a Kyung-soo zaczyna coraz mocniej zwracać uwagę na młodą studentkę, która zdaje się być nim zainteresowana jeszcze bardziej. Dziewczyna boi się angażować, dopóki nie zostaje przekonana, że nie chodzi tutaj tylko o fizyczne zbliżenie. Ironia tej relacji zostaje wkrótce odkryta...
za filmweb

linki:
http://www.imdb.com/title/tt0313550/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://asianmediawiki.com/Turning_Gate" onclick="window.open(this.href);return false;


Takie koreańskie obrazy chciałbym oglądać częściej. Jeśli kojarzycie Daytime Drinking - to Turning Gate jest trochę podobny, z tym, że dużo lepszy. Siła filmu to spokojna i interesująca narracja, mało spektakularna historia, która wciąga swoim naturalizmem i ironią. Obserwujemy kawałek życia głównego bohatera, jego relacje z niektórymi postaciami, elementy komediowe, dramatyczne i romantyczne, a w szerszym kontekście niezłe zrządzenia losu. Jeśli ktoś lubi coś w rodzaju kina drogi, czy skromnych obyczajówek to może być film dla niego.
Złośliwy może powiedzieć, że w filmie nic się nie dzieje, ale ja napiszę, że fabuła jest mocno nieprzewidywalna i "nieproporcjonalna", a sama opowieść wciągająca. Jeśli się odpowiednio wykreuje filmową rzeczywistość to nawet dłużyzny stają się na swój sposób emocjonujące i to ma miejsce w Turning Gate.

8/10


ODPOWIEDZ