[2011] Blind

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2011] Blind

Postautor: Eggie » 25 lis 2011

Obrazek

gatunek: Thriller
reżyseria: Sang-hoon Ahn

Obsada:
Kim Ha-Neul- Min Soo-Ah
Yoo Seung-Ho- Kwon Ki-Sub
Jo Hie-Bong- Detective Jo
Yang Young-Jo- Myung-Jin

O czym:
Młoda policjantka w wyniku swojej lekkomyslności traci w wypadku brata, a sama ślepnie. 3 lata później, prowadzi samotne życie, ciągle winiąc się za jego śmierć. Pewnego wieczora wsiada do taksówki, która ma wypadek, lecz kierowca zapewnia, że potrącił zaledwie psa. Ona zaś jest przekonana, że kierowca zapakował ciało do bagażnika i się go pozbył. Wraz z innym świadkiem, Ki Subem oraz jedynym policjanem, który wierzy temu co słyszała i czuła, próbuje rozwiązać zagadkę...

Ode mnie:
Ogląda sięprzyjemnie, bo lubię Kim Haneul i Yoo Seung ho. jest kilka dziur w fabule tu i ówdzie, z czego najgorszą jest chyba fakt, że motyw obwiniania się i jakby odkupienia jest strasznie sztampowy. Ale film trzyma w napięciu i jako thriller sprawdza się bardzo dobrze myślę :)

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [2011] Blind

Postautor: KartoflAnka » 26 lis 2011

Trzeba przyznać , że bardzo dobry film, bo jest i napięcie i pomysł całkiem ciekawy. Postać policjanta dostarcza nawet skrawek poczucia humoru. Można się nawet popłakać tutaj ze wzruszenia, jako i ja uczyniłam. Krew sika, ale tak na poziomie, nawet ci o słabych nerwach powinni przetrwać. Momentami faktycznie, jak wspomniała Eggie tak trochę bez ładu, jakby rozmowę niepotrzebną wcisnęli, albo retrospekcję przeżyć głównej bohaterki. Kim Ha Neul ładnie zagrała niewidomą. Szczerze polecam.

No i Yoo Seung Ho ma tutaj epickie włosy. :mrgreen: Dla miłośniczek jego talentu - koniecznie trzeba to przeżyć :rolly:
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 26 lis 2011

Byłam na tym filmie w kinie parę miesięcy temu. Jak dla mnie treść ot taka i pewnie podobnych koreańskich filmów znalazłoby się jeszcze co najmniej z pięć. Jak Eggie napisała - parę dziur w fabule i takich właściwie schematycznych pierdół, które można sobie było darować. Ale nie uważam, że to był zły film. Poziom napięcia i scen czy ja wiem czy drastycznych.. bardziej wywołujących u widza nerwicę był na poziomie :D Do dziś pamiętam miny moich koleżanek po 10 minutach :D Jedna wyszła w połowie bo nie mogła wytrzymać tych scen, druga kurczowo trzymała się mnie za ramię :D No scena w metrze! wracaj potem człowieku do domu po nocy :rolly:Albo taksówka! Ohohoh. Pominę pieska bo tu akurat zebrało mi się na śmiech XP Aha, osobiście uważam, że postać Yoo Seung Ho kompletnie niepotrzebna, ale jego oddanie i bezwarunkowa bohaterskość bawiła mnie do końca :victory:

Swoją drogą Kim Ha Neul dzięki roli w tym filmie, dostała wczoraj nagrodę dla najlepszej aktorki na Blue Dragon Film Awards. Dobrze, że za Blind, nie za ten drugi :victory: :victory:

ps swoją drogą to jakiś rok filmów o niewidomych?
Obrazek
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 08 gru 2011

Przyjmując jako punkt odniesienia filmy polsatowskie i "inne takie" Blind jest dobrą produkcją. Porównując do innych koreańskich thrillerów jest jednak filmem co najwyżej przeciętnym.

Najlepsze jest chyba szybkie tempo filmu (czasem spada), dużo się dzieje, pojawia się napięcie, jednak spora część tego jest osiągnięta ułańską fantazją scenarzysty-reżysera. Blind jest mocno przesadzone, ale ogląda się całkiem fajnie.

Maura pisze: Pominę pieska bo tu akurat zebrało mi się na śmiech XP

Nie dziwię się, jakoś płytko ta scena wyszła ;)
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 14 mar 2012

Kolejny dobry thriller made in Korea,ale przyznam że trochę przeszkadzała w nim schematyczność i brak logiki ("nie pisz mu gdzie jesteście,bo to nie policjant,przecież policjant wie gdzie jesteście!' czy "odbierz tel potem przeciągaj chłopaka i opatruj mu rany!" albo "czemu do *** wszyscy wyjeżdżają i zostawiają ich samych w wieeelkim opuszczonym sierocińcu skoro wiedzą że ściga ich psychol?"), pomimo tego naprawdę trzyma w napięciu i chyba ani na chwile nie przestaje, scena w metrze pomimo że wiadomo było trochę jak się skończy,ale jak uciekała w wyludnionej stacji metra, a za przewodnika miała chłopaka połączonego wideo rozmową (swoją świetny pomysł by pomóc uciec niewidomej, poprzez wideo rozmowę która pokazuje co jest przed nią i tak można ja kierować).
No i ta końcówka srly?

PS. Biedny pies :puppy:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 12 sie 2012

Fajny film. Do końca trzyma w napięciu choc końcówka taka jak zawsze w innych filmach.
Scena w metrze mi się podobała i to kierowanie poprzez video rozmowę. Dobry sposób by komuś pomóc.
W sumie wszystko mi się podobało. Film się nie dłużył, akcja gnała do przodu no i bohaterowie.

Szkoda mi było pieska.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-movie”