[2009] Postman to heaven

filmy z Korei
Awatar użytkownika
MalutkaMartunia
Już poznaję aktorów ^^"

[2009] Postman to heaven

Postautor: MalutkaMartunia » 21 sty 2012

POSTMAN TO HEAVEN

Obrazek

Tytuły alternatywne: Heaven's Postman, Heaven's Mail Deliverer
Czas trwania: 107 min
Typ: film
Gatunek: fantasy, melodramat, romans
Kraj: Korea
Rok: 2009
Obsada: Han Hyo Joo, Hero JaeJoong

OPIS:
Jest taka skrzynka – czerwona, drewniana, która stoi wśród pięknych, wzburzonych wiatrem łanów zbóż… I przychodzą do niej ludzie – smutni, stęsknieni, roztargnieni; wrzucają do niej listy, ślą ostatnie słowa do ukochanych osób, które odeszły. A kiedy już się zapełni, pojawia się ktoś jeszcze – posłaniec z nieba i zabiera wszystkie wiadomości do swoich adresatów.

Młoda dziewczyna, Ha Na, straciła chłopaka, który jak się okazuje miał żonę i synka. Czując się oszukana i porzucona, wysyła do zmarłego listy poprzez czerwoną skrzynkę stojąca wśród łanów zbóż, ale wiadomości pełne złości, gniewu, żalu i nienawiści szybko proszą się o interwencję z samego nieba. Dlatego wkrótce do skrzynki i dziewczyny przychodzi młody chłopak – Shin Jae Joon, który jak twierdzi jest posłańcem z niebios i musi zabrać ze sobą listy oraz upomnieć Ha Nę za jej zachowanie. Dziewczyna nie wierzy aniołowi, ale mimo to przyłącza się do niego i pomaga mu w pracy. Kiedy jednak tych dwoje zaczyna łączyć coś więcej, Ha Na zauważa, że im bardziej zapomina o smutku dzięki Jae Joon’owi, tym trudniej jest jej zobaczyć ducha, który powoli znika.

Do skrzynki na listy piszą wszyscy. Rodzice do zmarłych dzieci, mąż do zmarłej żony, siostra do brata… Film ukazuje różnorodne postacie, bardzo realistyczne, popełniające błędy jak każdy. Mamy starszego pana, który obawia się czy jego żona była z nim szczera w związku; młodego muzyka, który porzucił dom i chorego ojca dla kariery czy lekarza, który nie mając czasu dla ukochanej i syna, nie zdążył się przed ich niespodziewaną śmiercią pożegnać i prosić o przebaczenie. Wszystkim tym ludziom pomaga dwójka głównych bohaterów i aby wyrwać ich z cierpienia, dopuszczają się oszustw, spreparowując rzekome ostatnie słowa zmarłego dla rodziny. „Kłamstwo, ale nie kłamstwo”, bo według Ha Ny i anioła sprawi ono, że choć na chwilę będzie lepiej, że ktoś przestanie się zamartwiać przygnębiając przy tym innych. W końcu każdy im wierzy, bo chce wierzyć.

Postman to heaven ma za zadanie wzbudzić w nas refleksję, uczucia; zmusić do zastanowienia się czy nie ma czegoś co chcielibyśmy powiedzieć drugiej osobie. Historia, choć fantasy, nie ma żadnych „fajerwerków” czy zaskakujących magicznych sytuacji. Anioł nie ma skrzydeł, nie potrafi latać – to zwykły chłopak, ale tym sposobem prosta historia i prości ludzie poruszają i zyskują na wartości, bo być może w obecnych lub przyszłych chwilach, przydałby się komuś niebiański posłaniec, który odbierze listy i upomni za zachowanie. Dlatego każdy kto chce pomyśleć i zarazem przeżyć coś niezwykłego oraz pięknego, niech przeniesie się do jednej takiej skrzynki – czerwonej, drewnianej, która stoi wśród wzburzonych wiatrem łanów zbóż.

źródło:http://dit-drama.pl/?p=561

Obrazek

ODE MNIE:
Postman to heaven to film dla lubiących nutkę melancholii i problematykę ludzkich dramatów. Jeśli masz ochotę choć na krótką chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i znaleźć odpowiedź na filozoficzne pytania: "Czy istnieje pośmiertne życie?", "Co to jest miłość?", "Czym jest cierpienie?" koniecznie obejrzyj zekranizowaną historię dwojga młodych ludzi w Postman to heaven. Film przekonał mnie o tym, że na naprawę dawnych błędów nigdy nie jest za późno, a także o nieprzezwyciężonej sile wiary w drugą osobę. Mam nadzieję, że po obejrzeniu tego filmu nie będzie próżnie wpatrzeni w samych siebie, lecz obejrzycie się również na innych.

Dyskusja na temat całego projektu Telecinema (między innymi Postman to heaven): http://dokidoki.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=2012

[center]Obrazek[/center]
[center]''\(O o O)/'' Już wspominałam, że wyznaję G-Dragonizm? ''\(O o O)/''[/center]
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2009] Postman to heaven

Postautor: Chie » 21 sty 2012

Film podobał mi się i zakończenie też było fajne.Podobał mi się głos Jae.Plenery były bardzo dobrze ukazane i ta samotna skrzynka.Główni bohaterowie pomagali ludziom pozbyc się cierpienia.Naprawiali błędy wyjaśniali niedmówienia choc czasami wiązało się to z kłamstwem czy oszustwem to wydaje mi się że w tych słusznych sprawach można im to wybaczyc,zwłaszcza gdy można było zobaczyc ulgę czy łzy szczęście tych osób.
Hana była wesołą lekko doświadczoną przez los dziewczyną.Mimo wszystko przeważnie na jej ustach gościł uśmiech.
Shin był aroganckim stojącym z tyłu i cichym chłopakiem i w tej roli ten aktor mi się podobał.
Polecam
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Rosia-chan
Przyklejony do ekranu

Re: [2009] Postman to heaven

Postautor: Rosia-chan » 21 sty 2012

MalutkaMartunia pisze:Postman to heaven to film dla lubiących nutkę melancholii i problematykę ludzkich dramatów.
No i oczywiście dla fanek JJa xD Przede wszystkim plusem tego filmu jest to,że cały czas go tam pełno (w końcu główna rola,wiadomo ^^). Jest tak piękny,że naprawdę wygląda jak anioł 8)
Chie pisze:Podobał mi się głos Jae.

Mi tak samo :aww: Jae ma taki ciepły,słodki,delikatny głos... Zawsze już będę ten głos kochać.
Nie mogłam przeboleć scen pocałunków,bo gdy to oglądałam byłam oddaną fanką Jae i za bardzo zazdrościłam aktorce odgrywającej główną rolę : Potem przestałam,ale mimo to i tak pocałunek jest okropny,BO laska stoi jak kłoda.No drewno totalne. Porażka.
Ale film mi się podobał :victory: Ciekawy pomysł :) I co najważniejsze - końcówka dobra. Mało filmów widziałam póki co,ale z tych,które oglądałam to narazie chyba jedyny,który miał porządne zakończenie :mrgreen:
Obrazek
KAŻDY CZŁOWIEK NA KULI ZIEMSKIEJ MA SKARB,KTÓRY GDZIEŚ NA NIEGO CZEKA

Wróć do „K-movie”