[2007] The Epitaph

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[2007] The Epitaph

Postautor: Snake » 14 lut 2012

Obrazek

inny tytuł: Gidam
czas trwania: 1 godz. 38 min.
gatunek: Dramat, Horror
premiera: 1 sierpnia 2007
produkcja: Korea Południowa
reżyseria: Jeong Beom-sik, Jeong Sik
scenariusz: Bum-Sik Jung, Sik Jung

opis
Jest sierpień 1979 roku. Doktor Park Jung-Nam [Mu-song Jeon] prowadzi wykład dla studentów koreańskiej szkoły medycznej. Prezentuje on zdjęcia archiwalne operacji przeprowadzonej przez neurochirurga doktora Kim Dong-Won na otwartym mózgu generała Hirai - dowódcy japońskiej armii, która w owym czasie okupowała Koreę. Po wykładzie, w swoim gabinecie doktor Park znajduje paczkę zawierającą album ze zdjęciami z okresu, gdy rozpoczynał naukę zawodu lekarza. Cofa się myślami do lutego 1942, kiedy to praktykował w szpitalu Anseng. Młody Park Jung-Nam [Tae-woo Kim] stracił wówczas swoją narzeczoną Aoi [Ji-a Park], jeszcze zanim ją poznał. Na jego los wpłynął wówczas dramat małej Asako i problemy małżeństwa Państwa Kim. Konsekwencje wydarzeń z tego okresu położyły się cieniem na życiu bohatera.
[za filmweb]

linki:
http://www.filmweb.pl/film/Gidam-2007-451875" onclick="window.open(this.href);return false;
http://asianmediawiki.com/The_Epitaph" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Re: [2007] The Epitaph

Postautor: wiktor » 14 lut 2012

nareszcie :mrgreen:
powiem od siebie, że bardzo mi się podobał ten film /i to wcale nie dla tego, że to był pierwszy mój wieczorek filmowy i mam do niego mały sentyment/ :aww:
jest ślicznie zrobiony, jak dla mnie po prostu pięknie i do tego świetna muzyka, która wpasowuje się w moment...
ja z tego filmu pamiętam kobiety /chyba się powtarzam ..../ :victory: ale...
ja ...po prostu ...., załączam kilka zdjęć dla ciekawych ....
Spoiler! Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

polecam :victory:
Obrazek
Awatar użytkownika
Akemi
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2007] The Epitaph

Postautor: Akemi » 16 sty 2013

Również mam do tego filmu sentyment, ale z nieco innego powodu - jest to jedyny horror, na jaki udało mi się naciągnąć kitsuna i w miarę dzielnie go zniosła - za co należą jej się gratulacje xD
A wracając do filmu samego w sobie: bardzo podobały mi się zdjęcia. Niektóre ujęcia były niezwykłe i zapadały w pamięć. Niestety się nie przestraszyłam (chyba już żaden horror na mnie nie działa, sad...), ale i tak doceniam film - za całokształt i za każdy element z osobna. Wg. mnie nie sposób zapomnieć muzyki oraz fabuły - to się oglądało całym sercem i z zapartym tchem śledziło się losy bohatera.
Wombat na chorobowym, jego funkcję przejął Baran.
Baran przyjmuje pacjentów na psychologicznym pastwisku od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:30 do 22:00. Pacjenci proszeni są o przyniesienie oscypków BIAŁYCH, NIE WĘDZONYCH w ramach opłaty za konsultację lekarską.

Wróć do „K-movie”