[2012] The Thieves

filmy z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2012] The Thieves

Postautor: anna-banana » 20 mar 2012

Dziesięciu zawodowców, jeden diament, wielki skok,czyli Ocean's Eleven po koreańsku.

The Thieves

Obrazek

Tytuł: The Thieves,The Professionals
Latynizacja: Dodookdeul
Hangul:: 도둑들
Reżyser: Choi Dong-Hun
Data premiery: 25 lipiec 2012

Opis:
Popeye ze swoimi kompanami jedzie do Makao na skok, ale okazuje się że mózgiem operacji jest nie kto inny jak dawny jego kompan, Macao Park, który kiedyś go wyrolował i uciekł z 68 kg złota. Macao Park wciąga w całą akcję Chińczyków, którzy są nieświadomi tego co on dla nich zaplanował. Natomiast Popeye sprowadza była flamę Parka, bo chce wyrównać rachunki. Celem całej akcji jest diament wart 20 milionów zielonych, który przechowywany jest w kasynie. Jednak każdy z grupy ma swój cel by zachować diament dla siebie.

Obsada:
Kim Yun-Seok - Macau Park
Kim Hye-Soo - Pepsi
Lee Jung-Jae - Popeye
Jeon Ji-hyeon - Anycall
Kim Hae-Suk - Chewing gum
Oh Dal-Su - Andrew
Kim Soo Hyun- Zampano
Simon Yam - Chen
Angelica Lee - Julie
Kwok Cheung Tsang - Johnny

scena w 0:52 i mina Kim Soo-hyeon :rolly:

Chyba jeden z najbardziej oczekiwanych przeze mnie filmów tego roku, tyle tu znanych twarzy, że liczę na przednią zabawę. Na Ocean's Eleven dobrze się bawiłam, więc liczę że ten film również będzie dobry.
Ja chce już ten film bo po trailerze zapowiada się świetny film :hurra:

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Re: [z] [2012] The Thieves

Postautor: wiktor » 20 kwie 2012

:confuse: myślę, że nie wiem, ale ... :confuse: .... chyba chcę zobaczyć ... niech już będzie lato .... i to wcale nie dla Kim Soo Hyuna :smitten: , ale mam nadzieję, że będzie dobra akcja :victory: bo jak nie, to .... :bejsbol:
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2012] The Thieves

Postautor: anna-banana » 12 sty 2013

Po tym blockbusterze jak po żadnym innym spodziewałam się świetnego filmu, bo czego można się innego spodziewać gdy przed kamerą staną jedni z najbardziej znanych aktorów kina koreańskiego. I tak dostajemy ponad 2h świetnego kina rozrywkowego, jest akcja, jest zabawnie,jest romantycznie,wręcz perfekcyjny przykład kina rozrywkowego.
Dla mnie najlepsza była parka Zampano & Anycall, akcja w barze wymiata, biedny Zampano jak musiał się poświecić dla akcji. :rolly:
Świetny film,nic dziwnego że pobijał rekordy box officu :)
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 21 sty 2013

Podpisuję się pod wszystkim co napisała Anna... Po prostu kawał dobrej rozrywki... Dawno żadem film akcji tak nie przykuł mojej uwagi... A nie dość, że plot jest ciekawy, że aktorzy świetni, to jeszcze zdjęcia i praca kamery też niczego sobie... Pościg na linach w Busan i skakanie po pudełkach z klimatyzacją po prostu mistrzostwo!
:volli:
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Postautor: wiktor » 28 sty 2013

na świeżo po .... więc może być mało obiektywnie :rolly:
dobre to, polecam :victory: taka miła dla oka akcja, która nawet ciekawi :D
i nawet taki ładny stereotyp, który mnie akurat rozbawił:
- trzeba być młodym, mieć wysportowane ciało i chłopki są twoje :mrgreen: ... choć Kim Soo Hyun pewnie nie koniecznie tego chciał :giggle:
- ja się tam doszukałam wątku miłosnego: romans w pracy (i tu :roll: no cóż o kwasy nie trudno :roll: ), do siebie samego (sorry Kim Soo Hyun - może i jesteś fajny, ale nie taki super, by być ok :smoke2:) i .... niezapomniana, niezastąpiona kasa .... :rolly:
- "nie wierz nigdy kobietom...." :smoke2: , bo:
Obrazek

:*
Obrazek
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 17 lut 2013

Aktualnie, najbardziej kasowy film w historii Korei, w rodzimym box-office przebił królującego od kilku lat The Hosta.

No i szkoda, bo The Thieves to marna podróbka Oceans Eleven. Jest parę niezłych scen, są gwiazdy na ekranie, ale poza tym to bida z nędzą.
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 18 lut 2013

Muszę się zgodzić ze Snejkiem - nie wiem, może to kwestia tego, że po tylu zachwytach nastawiłam się na nie wiadomo jak dobry film ... albo chociaż dobrą rozrywkę - a nie dostałam tego.

Na początku naprawdę nudnawo. Jak już akcja się rozkręciła i mieliśmy "wielki skok" ....to też mnie to rozczarowało .... jakoś tak spodziewałam się większego efektu "wow, jak oni to zrobili, ale wykombinowali, w życiu bym na to nie wpadła!" i mega zwrotów akcji ... Wypadło naprawdę blado.

I szkoda, że upchnęli w tym filmie aż tyle postaci, bo przez to wydaje się, że każdego potraktowali po macoszemu. Były na tyle mało wyraziste, że paru godzinach od obejrzenia filmu ciężko je zliczyć.

Szkoda, liczyłam na coś lepszego.
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 04 cze 2013

Mi się film bardzo podobał . Nie oglądałam amerykańskiej wersji więc nie mam porównania ale naprawdę bardzo dobrze się bawiłam i szybko zleciał mi czas. Było wszystko czego potrzebowałam w filmie, fajne efekty, akcja, humor , dobre postacie i znane twarze przez które właśnie postanowiłam to obejrzec.
Jak najbardziej do polecenia
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 04 cze 2013

Mnie sie film podobał, a Ocean's bardzo lubię.
Polubiłam chyba wszystkich złodziei oprócz Poppie oczywiście, którego powinno pokarać bardziej. Podobała mi się para Guma do żucia i Chen, szkoda, że ich wątek był taki krótki. Soo Hyun Kim wygladał świetnie, mało go trochę było (ale były sceny bez koszulki) no i szkoda, że nie wiemy co się z nim stało. Gianna Jun była świetna jako Yennical, najbardziej zauroczyły mnie sceny z nią i Zampano oczywiście. Gianna mogłaby zagrać w jakiejś dramie, specjalnie dla niej nawet obejrzałam Blood i jako Saya też była bardzo dobra.
Film fajny. Wciągnął mnie i obejrzałam na raz, jest szybka akcja. Jest też trochę niedociągnieć ale ogólnie jest zabawnie i dla świetnej obsady warto zobaczyć.
Obrazek

Wróć do „K-movie”