[2011] Chilling Romance

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

[2011] Chilling Romance

Postautor: Cherry » 27 mar 2012

Chilling Romance

* Tytuł: Chilling Romance, Spellbound
* Oryginalny tytuł: ossakhan yeonae, 오싹한 연애
* Premiera: 01.12.2011
* Czas: 110min.
* Rodzaj: komedia, romans, zjawiska nadprzyrodzone

Obsada:
Son Hye Jin jako Gang Yeo Ri
Lee Min Ki jako Ma Jo Goo
Kim Hyeon Suk
Yoon Ji Min
Hwang Seung Eon
Park Cheol Min

Opis:
Od czasu wypadku w którym zginęła przyjaciółka Yeo Ri kobieta zyskuje dziwną zdolność - zaczyna widywać zjawy. Kiedy się pojawiają, ludziom wokół niej przytrafiają się dziwne rzeczy.
Właśnie dlatego rodzina Yeo Ri postanowiła wyprowadzić się, a ona sama decyduje na prowadzenie samotniczego, odizolowanego od ludzi trybu życia.
Pewnego dnia zauważa ją na ulicy magik Jo Goo który oferuje jej pracę przy swoich występach.
Kobieta przyjmuje ofertę ale jej nastawienie do ludzi się nie zmienia: nie rozmawia za wiele, odmawia wyjścia na drinka... Aż pewnego dnia sprowokowana przez Jo Goo daje się przekonać i od tego wydarzenia wszystko zaczyna się zmieniać dla obojga: Yeo Ri otwiera się przed magikiem a on poznaje sekret dziewczyny...

Moje 3 grosze:
Jeju... uwielbiam ten film. połączenie komedii, romansu i horroru(?). Jak dla mnie oryginalny i ciekawy. Nawet jeśli jesteś dziwakiem i samotnikiem to zawsze znajdzie się ktoś kto cię wspiera i rozumie. ^^

Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2011] Chilling Romance

Postautor: anna-banana » 08 kwie 2012

Jej, właśnie jestem po seansie i co tu dużo mówić, dawno się tak dobrze nie bawiłam :rolly:
Mimo że nie jestem fanką horrorów,ale tu nie była aż tak strasznie,a za to było przeogromnie śmiesznie, było milion scen kiedy płakałam ze śmiechu na czele ze sceną pozbawiania przodu koszuli, wyliczaniu sposobów całowania, jak również scena już z napisów kiedy to hyung mówi o silnej aparycji pewnej damy :rolly: :rolly: :rolly:
Połączenie horroru z komedią świetnie wypada,nie sądziłam ze takie połączenie w ogóle jest możliwe :D
Nie jestem zwolenniczką So Ye Jin,ale w tym filmie wypada świetnie,a partnerującemu jej Li Min Ki również niczego nie brakuje.
Krótko mówiąc seans z tym filmem to prawie 2 h dobrej zabawy :aww:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 19 kwie 2012

ojeju jak mi się ten film podobał ;O a wcale nie miałam wielkich oczekiwan, bo w końcu czego się spodziewać po komediach romantycznych... na pewno nie oryginalności. a JEDNAK

to było coś tak innego i odrężającego i po prostu tak dooooobrze się ogląda. oczywiście nie da się mówić o jakiejś ambicji czy coś, ale jest inaczej niż w typowej komedii. naprawdę dobrze połączyli komedię z elementami horroru. aktorzy wypadli dobrze, najlepiej wypadla klata Minkiego w zdartej koszuli :rolly: nie no, ogolnie serio fajny film :3
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 19 kwie 2012

Ai_tanu pisze:najlepiej wypadla klata Minkiego w zdartej koszuli :rolly: nie no, ogolnie serio fajny film :3

Podwójnie zdartej,o ile dobrze pamiętam,ale tylko Koreańczycy mogą wymyślić coś takiego i w dodatku żeby to było tak śmieszne że prawie sobie oplułam monitor :rolly:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 12 maja 2012

OMG! Świetny film!
Nie wiedziałam, że można połączyć romans, melodramat, horror i komedię w taki sposób, żeby nie było to tanie i badziewne.
Serio się uśmiałam, łzy uroniłam, elementy horroru doceniłam...
A dalej może być z odrobiną spoilerów także na własną odpowiedzialność prosze czytać ;)

Scena z rwaniem koszuli to był piękny nie tylko powód do śmiechu ale i widok hahaha. Szczególnie za drugim razem jak mu zerwała połowę koszuli a on wyskoczył z zapasową (mądry chłopak, szybko się uczy xP)
No i jej szokujące wyznanie na ławce/huśtawce po którym miałam nie lepszą minę niż Minki i cieszyłam się, że przed chwilą skończyłam pić herbatę bo bez wątpienia bym się nią udławiła :P Do tego jej 'próba hamburgerowa' która od początku skazana była na porażkę :P

Scena rozmowy przez telefon, w której przyznaje się iż wcale nie jest szczęśliwa - łamacz serca. Ryczałam razem z nią (ogólnie dość dużo ryczałam jak na taki film ale to głownie dlatego że mam taki płaczliwy nastrój od wczoraj :P)
A to, kiedy czekała na Minkiego oglądając pokaz magiczny jakiegoś typa i nagle zaatakowała ją ta martwa przyjaciółka... Pojawienie się Miniego i to, co zrobił pięknie pokazało, że odwaga to nie jest brak strachu. Bał się, co dobrze podkreślił najazd kamery na jego drżącą dłoń, a mimo to miał odwagę przegonić tę zjawę.

Jak wjechał w niego ten wózek widłowy, to myślałam że tam zaraz wyjdę z siebie... Serio myślałam, ze już po nim i krzyczałam tylko w myślach "NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE nie możecie go zabić!"
ale... uff!!! darowali mi :P

Horrorowe elementy nie były jakieś badziewne. Jak dla mnie były idealne jak do tego filmu. Były z humorem (jak ten mały dzieciak i ta końcówka przy napisach) ale było przy nich też i coś z powagi i napięcia.

Zdecydowanie polecam. Nawet osobom, które nie mogą oglądać horrorów (tylko niech oglądają w dzień na wszelki wypadek i powinno być dobrze :P).
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
canitiem
Co to jest dorama? o_O

Postautor: canitiem » 04 maja 2013

To będzie mój pierwszy post(nie licząc przywitania) :).
Film ten oglądałam już dość dawno. Może rok, może półtorej reku temu. Pamiętam, że ogromnie mi się podobał. Naprawdę po raz pierwszy zetknęłam się z produkcją, która połączyła w jedno gatunki, których z pozoru nie da się połączyć. No bo jak to romans i horror? A na dodatek jeszcze komedia? Twórcom udało się to jednak wyśmienicie. Były momenty w tym filmie, kiedy naprawdę się bałam(nie pomyślałam i oglądałam w nocy), ale końcówka filmu rozładowała całe te napięcie :lol: Głównych aktorów lubię, więc przyjemność z oglądania była jeszcze większa.
A sceny z rwaniem koszuli rzeczywiście były mistrzowskie :P
Film ten jest bardzo różny od tych, które do tej pory oglądałam i jak do tej pory nie widziałam niczego podobnego. Szczerze mogę polecić go innym, bo naprawdę jest wart obejrzenia( i nie tylko dla nagiej klaty Lee Min Ki ;))
Awatar użytkownika
Panda
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Panda » 15 sie 2013

Pomimo kilku scen, film raczej jest komedią. Jak można łączyć horror z filmem o miłości? :omg:
Film na nudę. Jestem raczej na nie
Obrazek
Awatar użytkownika
adrastea
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: adrastea » 24 wrz 2013

Siostra mnie namówiła na ten film. Horror i miłość? Czy to się może w ogóle udać?

A jednak film podobał mi się bardzo =) świetna rozrywka na nudny, późny wieczór. Film był jak dla mnie bardzo dobrze zrealizowany, udało im się połączyć elementy komediowe i mroczne, choć przyznam, że było bardziej śmiesznie niż strasznie :P

Pewne sceny przywodziły na myśl Prestiż czy też Iluzjonistę. "Magia" była fantastycznie pokazana, te przedstawienia były naprawdę fajne.

Co do wątku romansowego XD to ta para była prześmieszna. Sceny z rwaniem koszuli na pewno zapamiętam na wieki. I to jak "zmieniali" miejsce do picia. I sceny na huśtawce ^^ Końcówka może nie była najlepsza ale jakoś to nie wpłynęło na całościowy odbiór tego filmu. Jak dla mnie. Główny aktor to ciacho :smitten: I rzeczywiście nosi świetnie skrojone brania ;)

Obrazek
"My lost memory is what's guiding me out of a world of anger and frustration" by Tsukasa
http://www.filmweb.pl/user/adrastea_87" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Skaza » 13 wrz 2015

Jak już wcześniej pisano, w filmie zgrabnie udało się połączyć komedię z elementami horroru, choć samego horroru w tym horrorze nie ma zbyt dużo, bo napięcie w "strasznych" momentach jest szybko rozładowywane. Film trochę przypominał mi "Master's Sun", mimo że historia nie jest taka sama :) Film dobry na odmóżdżenie wieczorem, nie jest wymagający i cały czas wywołuje uśmiech na twarzy.

Jak zobaczyłam, że na Lee Min Ki znowu zaczaiła się krwiożercza ciężarówka (czy raczej - krwiożerczy wózek widłowy), to myślałam że zejdę. Jak pozbyli się go w ten sposób w "Shut Up Flower Boy Band" to obraziłam się na dramę i przestałam ją oglądać. Dobrze, że chociaż tutaj go oszczędzili :fav:
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek

Wróć do „K-movie”