[2011] Bleak Night

filmy z Korei
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2011] Bleak Night

Postautor: rikli » 30 kwie 2012

Obrazek

Tytuł: BLEAK NIGHT / 파수꾼 / (Pa-soo-ggoon)
Reżyseria: Yoon Sung hyun (윤성현)
Data premiery: 2011/03/03 (pierwszy raz pokazany 9 października 2010 na 15th Busan International Film Festival 2010)
Gatunek: dramat

Obsada:

Je-hoon Lee: Gi-Tae
Park Jung-Min: Baek Hee-Joon
Jun-Young Seo: Dong-Yoon
Jo Sung-Ha: Ojciec Gi-Tae
Bae Je-Ki: Jae-Ho
Lee Cho-Hee: Se-Jung

Ode mnie (możliwe lekkie spoilery): dawno nie widziałam dobrego filmu i wczoraj zobaczyłam. świetnie, ŚWIETNIE zagrany, oczywiście wątki się przeplatają i troszkę byłam zagubiona na początku, ale wszystko w końcu się zazębiło i WOW. końcówka? nadal nie wiem jak do końca interpretować ten film. tak do końca. tyle momentów, aby naprawić przyjaźń, a jednak nic z tego, każdy uniósł się, nie wiem, dumą? i stosunek do ki-tae... z jednej strony myślisz sobie "ale z niego k*tas", ale z drugiej, z biegiem historii, myślisz sobie "mogło być gorzej, ej, podaj mu rękę!" i w ogóle khunfused... ale super film, żałuje, że nie udało mi się iść na niego podczas festiwalu 5ciu smaków (a poszłam na "Oki" i był niezbyt fajny ;<).
POLECAM bardzo bardzo bardzo

"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2011] Bleak Night

Postautor: Snake » 09 lut 2014

Jak na Koreę to raczej nietypowy dramat o przyjaźni, bo od początku do końca obraz jest utrzymany w poważnej i stonowanej stylistyce. Film zdecydowanie artystyczny, historia nie jest opowiadana w kolejności chronologicznej, więc główne pytanie, które zadaje sobie widz, to nie "co się stało", tylko "dlaczego". Sprzyja to uwypukleniu psychologicznej strony tego filmu, jednak reżyser przez cały czas dystansuje się od wartościowania i chyba dlatego ten film jest taki dobry. Ponadto świetne dialogi, niezła gra aktorska (aktorzy trochę wyrośnięci, jak na licealistów, ale bronią się;) ) i w sumie jeden z ciekawszych i bardziej charakterystycznych koreańskich filmów w ostatnich latach.

7+

Wróć do „K-movie”