[2012] Royal Concubine

filmy z Korei
Awatar użytkownika
kitsune
Już poznaję aktorów ^^"

[2012] Royal Concubine

Postautor: kitsune » 29 maja 2012

Obrazek

Royal Concubine / 후궁
Royal Concubine: Concubine of King / 후궁: 제왕의 첩
Reżyseria: Kim Dae Seung
Premiera: 6 czerwca 2012

OBSADA

Jo Yeo Jeong - Hwa Yeon
Kim Min Jun - Kwon Yoo
Kim Dong Wook - Król Sungwon
Jo Eun Ji - Geum Ok

OPIS

Royal Concubine opowiadać będzie zmysłową historię osadzoną w czasach Joseon. Spragnieni władzy rodzice Shin Hwa Yeon posyłają ją do pałacu jako królewską konkubinę. Dziewczyna kocha jednak Kwon Yoo, z którym dorastała. Rozdarta pomiędzy księciem Seo Won i swoją miłością szybko zostaje wplątana w pałacowe intrygi.

Trailer

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2012] Royal Concubine [z]

Postautor: anna-banana » 29 maja 2012

Jeden z filmów na które czekam z niecierpliwością. Ciekawa jestem jak poradzi sobie aktor z Coffee Prince w roli króla,jakoś nie pasuje mi w tej roli :)
Jo Yeo-Jeong chyba lubi takie odważne historie osadzone w Joseon, wcześniej przecież grała w Servant.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
kitsune
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2012] Royal Concubine

Postautor: kitsune » 24 wrz 2012

Właśnie mi się przypomniało, że to ja zakładałam ten temat i wypadałoby coś tu napisać. No więc... Oglądałam i na szczęście było dobrze! :victory: Może sama historia nie jest niczym nowym, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć - podobało mi się. Relacje bohaterów były chore, jak przystało na taką produkcję. Najbardziej w tym wszystkim szkoda mi chyba młodego króla. Wykorzystanego i porzuconego przez obie kobiety - tak podobne do siebie w tym wszystkim. Hwa Yeon była przeszłością starej królowej, ta zaś była odbiciem przyszłej Hwa Yeon, co zresztą zaznaczono na sam koniec.
Było kilka odważnych scen, ale zostały ładnie wplecione w fabułę i nie wydawały się wymuszone. Szczególnie ta pierwszej nocy pary królewskiej, gdzie orszak dwórek i eunuchów instruował króla zza cienkich ścian, obserwując wręcz przebieg wydarzeń i doprowadzając go tym do szaleństwa...
Dobrze dobrane kadry i ujęcia, ładne - przygaszone kolory, surowe wystroje wnętrz i stroje w stonowanych kolorach, zupełnie różnych od tych, które normalnie widuje się w tego typu produkcjach, naprawdę mnie urzekły. :smitten: :fav: Jeśli komuś podobały się podobne produkcje, jak Portait of Beauty czy Frozen Flower to i Konkubina powinna mu się spodobać. :giggle:
[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-movie”