[2012] Nameless Gangster

filmy z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2012] Nameless Gangster

Postautor: anna-banana » 05 lip 2012

Nameless Gangster

Obrazek

Tytuł: Nameless Gangster: Rules of the Time / The War Against Crime
Latynizacja: Bumchoiwaui Junjaeng: Nabbeunnomdeul Jeonsungshidae
Hangul: 범죄와의 전쟁 : 나쁜놈들 전성시대
Reżyser: Yun Jong-Bin
Data premiery: 2 Luty 2012
Czas: 133 min.

Opis:
Film przedstawia historię gangsterskiego światka Busan, kiedy rząd w latach 90. zeszłego wieku wypowiedział wojnę przeciwko przestępczości.
Początek lat 80. Choi Ik-Hyun jest funkcjonariuszem publicznym (jest celnikiem?), razem ze swoim współpracownikiem znajduje w porcie gdzie pracuje kontener,a w nim narkotyki. Kolega proponuje by razem opchnęli heroinę, dodatkowo kolega zna pewnego pana który mógłby ich uwolnić od ciężaru nielegalnego załadunku. W ten sposób panowie spotykają się Choi Hyung-Bae, członkiem gangsterskiego światka w Busan i człowiekiem powiązanym z yakuzą.

Obsada:
Choi Min-shik - Choi Ik-hyun
Ha Jung-woo - Choi Hyung-bae
Jo Jin-woong - Kim Pan-ho
Ma Dong Seok - Pimp Kim
Kwak Do-won - Jo Beom-seok
Kim Sung-kyun - Park Chang-woo
Kim Jong-soo - Director Jang
Kim Jong-gu - Chief Jang Ju-im
Kwon Tae-won - Director Heo Sam-shik
Song Young-chang - Lawyer Han

Ode mnie:
Jako wielbicielka koreańskiego gangsterskiego nie mogłam sobie odmówić tego seansu. I nie zawiodłam się. Choi Min-shik jak zwykle spisał się na medal, jako mężczyzna wplątujący się w świat gangsterski był bardzo dobry,chociaż tak na prawdę nie wiem czy jego bohater był takim idiotą czy osobą aż tak przebiegła,bo pomimo tego że film bardzo mi się podobał,nie lubiłam jego bohatera, który strasznie 'się woził',jakby nagle był nie wiadomo jak wielkim bossem w gangsterskim świecie. Za to przeogromnie polubiłam Choi Hyung-bae, który był takim bad assem i był tak cool, z tym swoim wąsikiem, złotym łańcuchem, okularkami i przeogromnym tatuażem w stylu yakuzy. Scena kiedy idzie z kolegami uzbrojonymi w pałki, by zrobić porządek w klubie była świetnie zrobiona,to zwolnienie tempa i muzyczka.
Dla tych co lubią dobre gangsterskie kino must see :D

A na koniec przebój z filmu, który świetnie odzwierciedla klimat filmu, czyli lata 80.

[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-movie”