[2012] A Werewolf Boy

filmy z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2012] A Werewolf Boy

Postautor: anna-banana » 22 sie 2012

A Werewolf Boy

Obrazek

Latynizacja: Neukdae Sonyeon
Hangeul: 늑대소년
Reżyseria: Jo Sung-hee
Światowa premiera: 31 Październik 2012 (Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto ) - wersja 125 min
6 Grudnia 2012 - wersja 127 min

Opis:
Wezwana przez niespodziewany telefon starsza kobieta wraca do domku na wsi, w którym mieszkała jako młoda dziewczyna. Powraca dzięki temu do wspomnień,kiedy jako młoda dziewczyna, pół wieku temu, poznała pewnego chłopca - 'chłopca - wilka'. W tamtym czasie dopiero przeprowadziła się do tej spokojnej wsi i odkryła wtedy pewnego chłopca, ukrywającego się w ciemności.To ona nauczyła go wszystkiego: jak mówić, jak pisać, jak nosić ubrania, a także wszelkich ludzkich zachowań, po to by chłopiec w przyszłości mógł normalnie żyć.
Samotna dziewczyna otworzyła swoje serce dla tego niewinnego chłopca,a chłopiec z wdzięczności za wszystko co ona zrobiła dla niego pokochał ją, pierwszą osobę która okazała mu jakiekolwiek uczucie.
Ale ich związek napotkał trudności, ponieważ Ji-tae, inny konkurent do dziewczyny, zaczął stwarzać problemy 'chłopcu - wilkowi', a ten czując zagrożenie wyzwolił swoje zwierzęce instynkty i tym samym stał się niebezpieczny dla innych mieszkańców. By ocalić życie chłopca, które ryzykował będąc z dziewczyną,ta zostawia go z obietnicą: "Czekaj na mnie. Wrócę po Ciebie".

Obsada:
Song Joong-ki - Chul-Soo - 'chłopiec - wilk'
Park Bo-young - Soon-Yi
Yoo Yeon-seok - Ji-Tae
Jang Young-nam - Matka Soon-Yi

Po prostu LOL, Joong Ki w takiej roli? Zbieram szczękę,bo bierze się za prawdziwe aktorstwo (nie żeby do tej pory nie pokazywał swoich zdolności,ale grał raczej w komedyjkach) ,bo z opisu rola dość trudna,mam nadzieje że uda mu się ponieść tę rolę i nie zrobią z tego ckliwego czegoś.
----------------------------------------------------------------------------
Film posiada alternatywne zakończenie,którego premiera w grudniu 2012 roku. Wersja alternatywna jest dłuższa o 2 minuty.

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [z] [2012] A Werewolf Boy

Postautor: Mina » 22 sie 2012

No też mam nadzieje, że to nie będzie tylko cliwe coś bo jest to materiał no coś fantastycznego.
Widziałam podobne filmy amerykańskie ale były porażka takie taniochy , mam nadziej, że to będzie to kino koreańskie, ktore kocham.
Czyli w pażdzierniku szukamy tego i nowej dramy z Moco.
Aż dziw bierze ale chce by czas szybcej płynoł i był już ten pażdziernik.
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Re: [z] [2012] A Werewolf Boy

Postautor: evelinux » 26 sie 2012

zapowiada się super. nie mogę się doczekać.. może teraz ciastek nie będzie miał tak nudnej postaci jak ostatnio :rolly:
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2012] A Werewolf Boy

Postautor: anna-banana » 18 lut 2013

Film oglądnięty, chusteczki uprzątnięte,więc parę slow o nim.
Sie normalnie wzruszyłam, nie sądziłam że się wzruszę kiedykolwiek ponieważ Junki przemówi. :puppy:
Jeeej, Koreańczycy to jednak nawet z motywu wilkołaka potrafią nakręcić wzruszający film, jak oni to robią że innym ludziom wychodzą jakieś popłuczyny,a im piękne melodramaty z wyjącym Junkim. W ogóle Park Bo-young i Song Joong Ki stworzyli bardzo wdzięczną parę, szczególne oklaski oczywiście dla aktora odtwarzającego bohatera męskiego (zasługuje na pogłaskanie po główce w nagrodę, jak jego bohater :rolly: ) , ponieważ stworzyć postać która właściwie w ogóle nie mówi, a przekazać jej emocje nie jest rzeczą łatwą, tym samym Junki po raz kolejny udowadnia że nie jest tylko ładną buzią, a utalentowanym aktorem, dzięki niemu zapomina się nawet o tym że brak trochę realizmu, bo chyba nie tak łatwo i szybko nauczyć się podstawowych czynności, kiedy to około 20 lat przeżyło się jak zwierzę, ale nic, z miłości do pięknej niewiasty można pewnie nauczyć się wszystkiego, nawet jak uprawiać kwiatki,
Tak więc teraz czekam tylko na wersje z drugim zakończeniem, może będzie bardziej szczęśliwe.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 19 lut 2013

Czekałam tak długo na napisy aż w końcu pojawiły się na DC.
Film przecudowny. Junki idelanie poradził sobie z rolą. Bo właściwie grac okazując tylko emocje bez jakichkolwiek słów to na pewno nie jest łatwe.
O było parę momentów wzruszeń. W tym samym momencie się wzruszyłam co Anna ale jeszcze w paru innych.
Zakończenie też smutne. :(
Co do reszty to domek mi się podobał, widokii, te wszystkie kolorki były cudowne.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 11 mar 2013

Będzie krótko.

W sumie było smutno, nie aż tak żeby płakać, ale Joong Ki faktycznie rolę miał dobrą, i dobrze ją zagrał. PBY też była niezła, ale znikąd jej nie kojarzę jak do tej pory. Więc ogólnie film na plus, choć drugi raz już bym się pewnie za to nie zabrała, bo nie lubię takich przygnębiających filmów. Ta pierwsza, zabawniejsza część była dla mnie jak znalazł :D

Ja natomiast nie zrozumiałam w ogóle z tym superżołnierzem. Joong Ki był zrobiony z DNA wilka? No bo nie dość że ni w pi ni w drzwi był wilkołakiem to jeszcze był wiecznie młody? (Zakładając że to to na końcu to nie był jakiś sen czy coś...) Poza tym: a/ co on robił w ten zagrodzie z owcami? i b/ jaki włąściwie był powód powrotu starszej Son Ee na tę farmę? Tego chyba tez nie zrozumiałam... Nie miało to nic wspólnego z nim chyba, no bo kto by o nim wiedział... :confused: :confused: :confused:
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 11 mar 2013

Eggie pisze: Poza tym: a/ co on robił w ten zagrodzie z owcami? i b/ jaki włąściwie był powód powrotu starszej Son Ee na tę farmę? Tego chyba tez nie zrozumiałam... Nie miało to nic wspólnego z nim chyba, no bo kto by o nim wiedział... :confused: :confused: :confused:

Wtedy kiedy ten koleś wjechał w nią samochodem??
Bo jeśli o to chodzi to on chyba poszedł szukac tej piłeczki dla siostry Son E

A z tym domem to jato zrozumiałam tak że ten do teraz należał do niej i ona miała go sprzedac ale na końcu jak wiadomo nie zrobiła tego.
Chyba był przepisany w testamencie lub coś takiego już dokładnie nie pamiętam.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Panda
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Panda » 15 sie 2013

Z przyczyn technicznych udało mi się tylko obejrzeć 40 min. Wystarczyło, żeby ten film stał się jednym z moich ulubionych.
Nie czytam zakończenia, tylko muszę znaleźć czas na dokończenie.

Ciastek :smitten:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Postautor: Lily » 02 paź 2013

Nie urzekła mnie ta historia. Może dlatego, że jakoś nigdy nie miałam zajawki na jakieś wilkołaki czy inne tego typu bajkowe stwory. Dziwią mnie też opinie, że film jest ponoć bardzo wzruszający. Albo ja jestem taka zdziadziała i takie historie mnie w ogóle nie ruszają, albo to wy jesteście nadwrażliwi :P Nic mnie tutaj nie wzruszyło, ani odrobinę.
Generalnie film jakiś tragiczny nie jest, można obejrzeć. Choć zdecydowanie przydługi, oglądałam na raty, bo już po godzinie czułam się znudzona. Jeśli zakładamy wersję, że to co widzi babcia na końcu nie jest snem, to uważam to za zakończenie totalnie od czapy. Nie dość, że chłopak miał nadzwyczaj wyostrzone zmysły, biegał szybciej niż Usain Bolt, to jeszcze był forever young, to już za bardzo naciągane jak dla mnie. Jeśli jednak był to sen, to spoko, kupuję to.

Dla fanów "law story" wymiksowanych z fantastyką. Ja takim nie jestem, więc tylko 5/10.
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Skaza » 02 lis 2015

Film z cyklu "Oglądane w trasie: Tst-Krk". Żałuję, że moja wersja była słabej jakości (tak to jest, jak się na szybko załatwia :( ), bo krajobrazy pokazane w filmie były bardzo ładne. Historia ukazana w A Werewolf Boy jest ciekawa, momentami zabawna, czasem wzruszająca. Song Joong Ki zagrał wspaniale, jego zachowanie naprawdę przypominało psie instynkty. Sama postać Chul Sonn była ciekawie wykreowana, nie był standardowym wilkołakiem z tak popularnych ostatnio filmowych romansideł dla nastolatek. Z aktorów moją uwagę zwrócił na siebie jeszcze Yoo Yeon Seok, którego wcześniej widziałam tylko w Reply 1994. Lubię, gdy aktorzy mają pole do popisu i nie dostają cały czas ról jednego rodzaju.
Co do negatywów, muszę się zgodzić z [ref=#669900]Lily[/ref] - film troszkę przydługi, bateria siadła mi w laptopie podczas jazdy i końcówkę musiałam obejrzeć jak już dojechałam :lol: Nie jestem pewna, czy zakończenie mnie usatysfakcjonowało Spoiler! - po trochu przypominało sen głównej postaci. Podobało mi się, że Chul Sonn wiernie czekał do samego końca, ale dlaczego się nie postarzał? To trochę nie miało sensu.

Ogólnie mówiąc, dla A Werewolf Boy jestem na tak, ale tylko raz - nie sądzę, bym była na tyle sentymentalna, żeby do tego filmu wracać :)
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek

Wróć do „K-movie”