[2012] All About My Wife

filmy z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2012] All About My Wife

Postautor: anna-banana » 30 wrz 2012

Bo to zła kobieta była...

All About My Wife

Obrazek

Tytuł: All About My Wife (English title) / All Of My Wife (literal title)
Latynizacja: Nae Anaeui Modeun Geot
Hangul: 내 아내의 모든 것
Reżyseria: Min Kyu-Dong
Scenariusz: Heo Sung-Hye, Min Kyu-Dong
Producent: Park Joon-Ho, Min Jin-Soo, Lee Yoo-Jin
Data premiery: 17 Maj 2012

Opis: (za heliosnh.pl)
Dwoje Koreańczyków wpada na siebie w Japonii. Piękna Jung-in, znudzona kursem gotowania turystka i student architektury Doo-hyun zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Jednak po siedmiu tłustych latach małżeństwa przychodzą chude dni i noce, grzęznące w kłótniach i niechęci. Zbyt sobie bliscy, małżonkowie zapominają o słodkiej niepewności i tajemnicy, jaka towarzyszyła pierwszym miesiącom związku i rozpalała gorączkę ciał. Stają się dla siebie już tylko otwartymi drzwiami.
Doo-hyun marzy o rozwodzie z gadatliwą, krytykującą wszystkich, niezadowoloną kurą domową, jaką stała się Jung-in, ale nie potrafi do niego doprowadzić. Marzy o samotności. Zdesperowany planuje wyjazd służbowy na prowincję, w którym żona wbrew jego woli będzie mu towarzyszyć. Ostatnią deską ratunku dla sfrustrowanego męża wydaje się spotkany tam Sung-ki, legendarny Casanova, któremu nie oparła się jak dotąd żadna kobieta. Uwiedź mi żonę! - błaga Doo-hyun, odchodzącego na emeryturę, mistrza. Jung-in ma być ostatnią zdobyczą w karierze uwodziciela.

Obsada:
Im Soo-jung ... Yeon Jung-in
Lee Seon-gyun ... Lee Doo-hyun
Ryoo Seung-ryong ... Jang Seong-ki
Lee Kwang-soo ... PD Choi
Kim Ji-young ... Song
Kim Jung-tae ... Park Kwang-shik
Lee Sung-min ... szef Doo-hyun

Kiedy w filmie spotykają się dwoje ajussih z najlepszymi głosami Korei film musi być świetny :rolly:
Film do oglądnięcia na wielkim ekranie w ramach Festiwalu Filmów Koreańskich we Wrocławiu :victory:

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [2012] All About My Wife

Postautor: anna-banana » 22 paź 2012

Absolutnie prześwietny film! Pomimo że jest przewidujący,że wiadomo jak to będzie na końcu,ale co z tego. Znamy te schematy komedii romantycznych,ale pomimo to jest to bardzo dobry film,przy którym można się odprężyć i przy którym można miło i śmiesznie spędzić czas. Nie ma tu chyba postaci której by się nie polubiło,począwszy od biednego zahukanego męża (jaki on zaszczuty i zagadany),przez zmęczonego kobietami Casanovę (te jego teksty!),przez pracownika radia (Lee Kwang Soo!), który nie ma szczęścia do kobiet,bo nawet w napisach końcowych nie zazna z nią szczęścia, swoją drogą piękna scena w napisach :rolly:
To co robi nasza główna bohaterka swojemu mężowi to mistrzostwo świata, jaka ona potrafi być zrzędliwa, nawet w kiblu człowiekowi nie da spokoju :omg:
Przezabawny film,co chwila wybucha się śmiechem,a ja się prawie na tym popłakałam ze śmiechu, nie przeszkodziły mi nawet czasem kulawe polskie napisy,które nie do końca oddawały to co mówią bohaterowie (leżałam ze śmiechu jak przetłumaczyli ajumme na paniusie,ale cóż nie da się tego tak przetłumaczyć,by pokazać i oddać to jak nazwanie ajummą jeszcze młodą kobietę może mieć dla niej pejoratywne znaczenie :rolly: ),ale mimo wszystko jestem szczęśliwa że mogłam ten film oglądnąć. Bardzo miło spędzone 2h. Polecam :D
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2012] All About My Wife

Postautor: Chie » 16 sie 2013

Film był świetny. Naprawdę mu współczułam .Żona nawet towarzyszyła mu do łazienki robiła soczki, bez przerwy narzekała i buzia się jej nie zamykała.Panowie świetni. Casanova i jego przyjaciółki. Scnea kiedy robił obrazy z piasku i mówił bardzo mi się podobała.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-movie”