[1985] Eoudong

filmy z Korei
Awatar użytkownika
kitsune
Już poznaję aktorów ^^"

[1985] Eoudong

Postautor: kitsune » 31 paź 2012

Obrazek

Eoudong (1985)

Obsada:

Lee Bo Hee
Ahn Seong Gi
Park Won Sook
Reszty nie udało mi się zidentyfikować

Opis:

(Ponieważ oficjalny opis nie zgadzał się momentami z tym co działo się na ekranie, czas na improwizację...)

Młoda szlachcianka Wu Dong zostaje wydana za mąż, jednak zaniedbywana przez męża nie za chodzi w ciążę. Zgodnie z panującą zasadą trzech lat, jej mąż przyjmuje drugą żonę i Wu Dong zostaje odsunięta w cień. Z czasem zaczyna wymykać się do miasta i obcować z ludźmi z niższych sfer, ale ostatecznie zostaje przyłapana przez teściową i wygnana przez męża i rodziców. Zrozpaczona próbuje popełnić samobójstwo jednak zostaje uratowana i trafia do domu gisaeng.

Ode mnie: Prawdę mówiąc nie mam pojęcia co myśleć (i pisać) o tym filmie. Byłam nieco zaskoczona ilością scen erotycznych, których zupełnie się nie spodziewałam po przeczytaniu zakłamanego opisu producenta. :rolly: :rolly: :rolly: Właściwie do tej pory nie wiem kto kogo przeleciał w krzakach na początku ani dlaczego odcinano ludziom uszy, ani nawet kogo wykastrowano w scenie dzieciństwie, bo z pewnością nie pierwszego zabójcę. A już o traumę zakrawało odkrycie tożsamości głównej bohaterki. Jeśli ktoś oglądał Wild Romance, nie może nie pamiętać ahjummy, która wynosiła Jessicę w torbie...

Spoiler! Obrazek

Ogólnie miał to być (i chyba był) o wyzwolonej kobiecie, w takich nie innych czasach. Ogromna szkoda, że nie trzymano się chronologii - momentami trudno było ogarnąć to co się dzieje i kto jest kim, a sama bohaterka wydawała mi się wręcz demoniczna. Do tego solidna dawka dramatyzmu i niepokojącej, tandetnej muzyki w chwilach uniesień... Wielkiej miłości, która miała być, nie widziałam, końcówka była dla mnie wręcz radosnym nieporozumieniem, ale to pewnie dlatego, że czegoś nie zrozumiałam. :confuse:

Film można obejrzeć online, całkiem legalnie i w dobrej jakości dzięki Korean Film Archive:

Od lat 18 (Snejk czuwa!)
Spoiler!

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Akemi
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [1985] Euodong

Postautor: Akemi » 31 paź 2012

Ja po tym filmie nadal traumię. Nie potrafię dać mu nawet oceny, bo... No właśnie. Wszystkie powyższe argumenty kitsuna pokrywają się z moimi. Akcja momentami się tak szybko zmieniała, że nie wiedziało się o co właściwie chodzi. W jednej chwili jest scena łóżkowa w domu publicznym, a za ułamek sekundy pokazują rozróbę na świeżym powietrzu. I człowiek zastanawia się, czy dzieje się to w chwili obecnej, czy jest to scena z przeszłości, czy może pokazują przyszłość.
Totalnie zabijały efekty specjalne w trakcie scen łóżkowych. Chyba "movie maker dla ubogich" to najlepsze określenie. I scena końcowa, kiedy rzucili się sobie w ramiona jakby żyli w celibacie przez całe życie i zaczęli robić swoje zamiast wywołać u mnie pożądanie (o co chyba chodziło twórcom) wywołała u mnie dziki wybuch śmiechu, którego nie potrafiłam opanować.
Nadal nie rozkminiam tajemnicy odciętych uszu, kastracji, fetyszu stóp i niedoszłego samobójstwa, które zostało poprzedzone zdumiewającymi wygibasami na świeżym powietrzu i jak w wielu produkcjach historycznych odbyło się na pustkowiu.
Koreańskie stare kino zawstydziło to współczesne :confuse: Ale zabójca miał świetną klatę! :melt:
Wombat na chorobowym, jego funkcję przejął Baran.
Baran przyjmuje pacjentów na psychologicznym pastwisku od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:30 do 22:00. Pacjenci proszeni są o przyniesienie oscypków BIAŁYCH, NIE WĘDZONYCH w ramach opłaty za konsultację lekarską.

Wróć do „K-movie”