[2012] The Neighbors

filmy z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2012] The Neighbors

Postautor: anna-banana » 04 lis 2012

Co byś zrobił gdybyś odkrył, że Twój sąsiad to seryjny zabójca?

The Neighbors

Obrazek

Latynizacja: Yiwootsaram 
Hangul: 이웃사람
Reżyseria: Kim Whee
Premiera: 23 Sierpień, 2012
Czas: 110 min.
Gatunek: Thriller

Opis:
Yeo-Seon to uczennica szkoły podstawowej, w deszczowy wieczór wraca z przystanku do domu, osiedla mieszkaniowego klasy średniej. Jednak nigdy do domu nie dociera...
10 dni potem jej poćwiartowane ciało zostaje znalezione w czerwonej walizce.
Gyung-Hee to macocha Yeo-Seon, obwinia się za to co się stało z dziewczynką,ponieważ feralnego wieczoru miała ja odebrać z przystanku.
Parę dni po zdarzeniu Gyung-Hee doznaje ogromnego zaskoczenia,kiedy staje przed nią dziewczynka łudząco podobna do zaginionej córki. Soo-Yeo mieszka w tym samym kompleksie mieszkaniowym.
Po kolejnych 10 dniach zabójca nie został złapany i ponownie zabija. Ale mieszkańcy snuja swoje podejrzenia i dopatrują się zabójcy w jednym z sąsiadów. Seung-Hyuk, to seryjny zabójca, ale sąsiedzi, każdy z własnych powodów, zatrzymują dla siebie tę wiadomość.

Obsada:
Kim Yunjin - Song Gyung-hee
Kim Sae-ron - Won Yeo-seon (pierwsza ofiara) / Yoo Soo-yeon
Chun Ho-jin - Pyo Jong-rok
Jang Young-nam - Ha Tae-seon
Im Ha-nyong - Kim Sang-young
Ma Dong-seok - Ahn Hyuk-mo,
Kim Sung-kyun - Ryu Seung-hyuk
Do Ji-han - Ahn Sang-yoon
Kim Jung-tae - Kim Jong-guk
Jeong In-gi - Kim Hong-jung,
Kim Ki-cheon - Hwang Jae-yeon
Cha Hyeon-woo - Detective Lee
Kwak Min-seok - Ahn Dong-joo
Cha Kwang-soo - Won Jung-man

Ode mnie:
Jako że jestem fanką wszelkiej maści thrillerów sięgnęłam po ten film i szczerze podobał mi się,ale chyba tylko dlatego że jestem fanką gatunku. Ten film to pomieszanie gatunków,bo oprócz thrillera znajdziemy tu trochę komedii, horroru i melodramatu. Dodatkowym problemem może być to że tożsamość zabójcy poznajemy w pierwszych minutach filmu,ale nie ujmuje to dużo filmowi. Mi podobał się szczególnie za melodramatyczny wątek matki, której córka,a właściwie pasierbica,zostaje zabita, szczerze powiem że było to dość wzruszające, dołączając do tego fakt,że przez tydzień po swojej śmierci Spoiler! córka dokładnie o 22 wraca do domu, podobało mi się zakończenie tego wątku, było takie nietypowe, jakby poprzez Spoiler! uratowanie dziewczynki wyglądającej jak zmarła córka kobieta mogła wreszcie zaznać spokój.
Najstraszniejsza jest jednak pointa filmu, nie można ufać do końca ludziom mieszkającym obok nas,nigdy nie wiadomo czy sąsiad nie jest seryjnym mordercą.

[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-movie”