[2013]The Gifted Hands

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

[2013]The Gifted Hands

Postautor: Chie » 11 mar 2013

The Gifted Hands
ObrazekObrazek

Tytuł:The Gifted Hands, Psychometry
Rok:2013 7 marca
Gatunek:mystery,fantastyka(?)
Czas trwania: 108 min
Reżyser: Kwon Ho-young

Obsada:
Kim Beom-Joon
Kim Gang U-Yang Chun Dong

Fabuła:
Yang jest detektywem od 3 lat. Kolejną sprawą jaką musi się zając to znalezienie sprawcy porwania i zamordowania dziewczynki. Podczas śledztwa dostrzega na ścianie budynku graffiti przedstawiające przebieg zbrodni. Zgarnia chłopaka odpowiedzialnego za graffiti po czym dowiaduje się że posiada on niezwykłe umiejętności, a mianowicie potrafi zobaczyc przeszłośc osoby którą dotknie. Detektyw postanawia wykorzystac to w celu złapania sprawcy.

Trailery

Ode mnie
Czekam na napisy. Jak dla mnie zapowiada się fajnie. Ciekawe jak sobie Kim poradzi.

Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
etebari
Co to jest dorama? o_O

Re: [2013]The Gifted Hands

Postautor: etebari » 21 lip 2013

Bardzo fajny film:) Dysponuję napisami w polskiej wersji językowej własnej roboty więc jeśli ktoś ma ochotę to proszę pisać na priv:)
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Re: [2013]The Gifted Hands

Postautor: Skaza » 23 paź 2015

Fabuła The Gifted Hands może nie jest jakaś górnolotna i nie ma szalonych zwrotów akcji, ale film się oglądało przyjemnie. Jednak przyznam, że spodziewałam się czegoś więcej. Kim Kang Woo po raz kolejny wciela się w rolę detektywa (po raz kolejny dla mnie, po obejrzeniu rewelacyjnej dramy Missing Noir M). Jego postać była najbardziej wyrazistą postacią filmu i zdecydowanie przyćmił swoją grą swojego młodszego kolegę po fachu. Kim Bum nie zachwyca, ale też nie rozczarowuje - na pewno wypadł o wiele lepiej niż w dramie Boys Over Flowers, gdzie jego rola polegała na uśmiechaniu się, udawaniu, że potrafi grać na saksofonie (kocham bloopersy :fav: ) i generalnie byciu "pięknym". Tutaj w sumie mało się uśmiechał, ale za to dużo krwawił :lol: Z aktorów, którzy bardziej przykuli moją uwagę, można wymienić też małą Kim Yoo Bin, która jak na dziecko zagrała bardzo dobrze. Najbardziej z filmu podobały mi się: scena walki KKW pod domem Kim Juna i końcowe sceny w wieżowcu. Happy end na szczęście nie jest przesadnie słodki. Nie zrozumiałam motywów działania czarnego charakteru i odniosłam wrażenie, że brakuje mu jakiejś głębi psychologicznej czy czegoś w tym stylu. Drastycznie rzucał pieskami. :crazy: Na koniec do plusów filmu chciałam jeszcze dorzucić, że nie jest przesadnie długi ani rozwlekany, co w koreańskiej kinematografii niestety zdarza się zbyt często.

Summa summarum, film polecam, może nie gorąco, tylko tak zwyczajnie :)
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek

Wróć do „K-movie”