[2013] New World

filmy z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2013] New World

Postautor: anna-banana » 11 sie 2013

New World

Obrazek

Latynizacja: Sinsegye
Hangul: 신세계
Reżyseria: Park Hoon-Jung
Scenariusz: Park Hoon-Jung
Data premiery: 21 Luty, 2013
Czas trwania: 134 min.

Opis:
Ja-sung to policjant działający 'po przykrywką', który z rozkazu komisarza Kang Hyung-Chul infiltruje organizację działającą pod nazwą Goldmoon. Po 8 latach jest prawą ręką Jung Chung, drugiej ważnej osoby w Goldmoon, która jednak tak naprawdę dzierży władzę w tej organizacji. Jednak kiedy lider Goldmoon ginie w wypadku organizacja znajduje się w chaosie, ponieważ wszyscy walczą o stołek po nim. Policja inicjuje operacje "Nowy Świat", by tym samym interweniować w walkę o stołek po liderze Goldmoon. Ja-sung znajduje się nagle między młotem a kowadłem, ponieważ musi dokonać wyboru po której stronie stanąć, a ceną za jego decyzje może być nie tylko jego własne życie, ale jego żony i przyszłego dziecka.

Występują:
Lee Jung-jae - Lee Ja-sung
Choi Min-sik - komisarz Kang Hyung-chul
Hwang Jung-min - Jung Chung
Park Sung-woong - Lee Joong-gu
Song Ji-hyo - Shin Woo
Kim Yoon-seong - Suk-mu

Ode mnie:
Jak zwykle koreańskie gangsterskie filmy są świetne. Tu dodatkowo oprócz walki o wpływy, mamy również wewnętrzną walkę bohatera, który tak naprawdę jest agentem policji, infiltrującym gangsterską organizację. Jak zwykle przy tego typu obrazach mamy tu zmagania bohatera, który nie wie komu powinien być właściwie lojalny, bo niby jest policjantem, ale przecież po tylu latach z kompanami z gangsterskiego świata wiele przeszedł (świetna scena przed samymi napisami, boki zrywać ^^) i dlatego jest już z nimi zżyty, lecz mimo wszystko musi wiedzieć że to wszystko robi jako policjant, dlatego jego życie gangstera może wydawać się fałszywym, jednak czy naprawdę tak jest? Co jest dla niego udawaniem,a co prawdą? Nie pomaga tutaj jego zwierzchnik w policji, który mami go ciągle wizją że pozwoli mu skończyć prace kreta w gangu.
Film serwuje oczywiście wiele świetnych walk, z niemal mistrzowską w podziemnym parkingu, która natomiast przenosi się do windy.
Świetne kino, które przywodzi na myśl inny wybitny film A Dirty Carnival. Sony Pictures już wykupiło prawo do remaku, więc coś w tym musi być, chociaż zrobią z tego kolejny beznadziejny film typu remake Infernal Affairs.

[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-movie”