[2013] Secretly and Greatly

filmy z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2013] Secretly and Greatly

Postautor: anna-banana » 13 wrz 2013

Secretly and Greatly

Obrazek

Tytuł: Secretly Greatly / Covertness
Latynizacja: Eunmilhage Widaehage
Hangul: 은밀하게 위대하게
Reżyseria: Jang Cheol-Soo
Premiera: 5 Czerwca 2013
Czas: 124 min.

Opis:

Grupa szpiegów zwana Korpusem 5446 to ludzie trenowani od młodości przez najlepszych w Korei Północnej, których celem jest unifikacja ich kraju. Zostają oni wysłani do Korei Południowej, gdzie kamuflują się jako zwykli obywatele (odpowiednio: wioskowy głupek, aspirujący piosenkarz i uczeń). Ich życie upływa na nudzie, z czasem przyzwyczajają się do swojego życia, lecz pewnego dnia zostaje im przyznana tytułowa 'tajemnicza i wielka' misja. Z powodu drugiej bitwy o Yeonpyeong Korea Północna domaga się imion, adresów i rang 30 swoich szpiegów aktywnych u sąsiadów z Południa- Pyongyang ma dostać za to pieniądze, jeśli wyda swoich szpiegów. By zapobiec sytuacji w której elita szpiegów z Północy wpadnie w ręce wrogów rząd nakazuje wszystkim aktywnym szpiegom odebrać sobie własne życie.

Obsada:
Kim Soo-hyun - Won Ryu-hwan / Bang Dong-gu
Park Ki-woong - Rhee Hae-rang / Kim Min-Su
Lee Hyun-woo - Rhee Hae-jin
Son Hyun-joo - Kim Tae-won
Park Hye-sook - Jeon Soon-im
Kim Sung-kyun - Seo Soo-hyuk
Choi Woo Shik - Yoon Yoo-Joon

1:08 co robi Kim Soo-hyun??? :melt:

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2013] Secretly and Greatly

Postautor: Chie » 14 wrz 2013

Czekam na ten film i czekam mam nadzieje że strona z której aktualnie korzystam niedługo doda ten film.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Postautor: wiktor » 15 wrz 2013

chciałam na początku podziękować Annie za propozycję pięknego filmu :*
uśmiałam się na pierwszej połowie filmu ... to było wspaniałe = kocham właściciela zielonego dresa :melt: kapitalny z niego głupek :buahaha: :buahaha: :buahaha: :buahaha: niech go tylko nie popsują, niech nie robią z niego plastusiowego gwiazdusia, niech mu tylko nie poprawiają jego pięknie asymetrycznych oczu plizzzzzzzzzzzzzz... i ta fryzura na miotłę :thumb: przyznać trzeba, że trójka chłopaków tworzyła paczkę nie do podrobienia :clap:
a potem mała zmiana ... na spotkanie z szefem chłopak poszedł do fryzjera i wyciągnął z szafy dobrze skrojony gajerek :plot: te rozmowy z szefami .... :bejsbol: kolegami :fight: pięknie się chłopaki bili - tylko nie wiem, czy oni aby na pewno chcieli się zranić, bo czasami to wyglądało, jakby chcieli się ... rozebrać :taniec: przytulić :confuse: a może zatańczyć :smoke2: ... no dobra, przesadzili z tym deszczem... a wszystko poszło o te mamuśki, czy oni tam nie mają ojców :confuse:
i ten odwieczny temat Korei ... i Korei
a to przecież tylko ludzie, którzy kochają i chcą być kochani, troszczą się i .... chwyta ich za serce, gdy inni troszczą się o nich - no dobra, przesadzili z tą książeczką :omg: .. szkoda tylko, że to serce rozrywa kilka kulek i uczy latać :smoke2:

ja tam polecam :victory:

p.s. proszę o dopisanie, że w supportingu gra Choi Woo Shik
Obrazek
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 15 wrz 2013

wiktor pisze:chciałam na początku podziękować Annie za propozycję pięknego filmu :*

Nie ma za co, wszak dobrymi filmami trzeba się dzielić :wink:

Miałam wątpliwości co do pierwszej części filmu, czy to był fanserwis dla wielbicieli Kim Soo-hyun? Bo aż sama się obśliniłam jak sobie ćwiczył wieczorem z zaciszu swego pokoiku :melt: A tak będąc poważnym, to powiem że w pierwszej części byłam pod ogromnym wrażeniem jak nasz wioskowy głupek rozplanował sobie swoja przykrywkę. Te drobne szczególiki, jak np jak wywołać gluta lub że raz na tyle a tyle robi kupkę na ulicy. Po prostu czapki z głów. :bow: Ale i tak najlepsze z tego wszystkiego było jak dziewczyna chciała od niego kupić papierosy :rolly:

PS. Czy on na końcu zginął? Bo niby dostał parę kulek, po czym spadł z dachu, ale i tak pod zdjęciem było napisane od niego zdanie. Coś zakręciło mną tak że chyba nie skumałam :confuse:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Postautor: wiktor » 15 wrz 2013

anna-banana pisze:PS. Czy on na końcu zginął? Bo niby dostał parę kulek, po czym spadł z dachu, ale i tak pod zdjęciem było napisane od niego zdanie. Coś zakręciło mną tak że chyba nie skumałam :confuse:

jak na moje to: tak = trochę mi to przypomina końcówkę z 71 into the fire tam też akcja kończyła się na dachu - i...tu trzabyłoby powiedzieć: trójkami do nieba szli.... :smoke2: bo logicznie myśląc: dźgnęli go w plecy, postrzelili w coś tam, potem szefuńciu sprał mu tyłek, a na koniec jak się przytulał do młodego dostał serię kulek w plecy jeśli nie to, to na pewno wykończyło go przeziębienie, bo bieganiu w taki deszcz .... :giggle: chyba, że koreańczy to inny gatunek ludzi :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 17 wrz 2013

Dobry film o tym, że niby w tej całej wolności współczesnego świata nadal są ludzie, którym piorą mózgi, że nadal człowiek człowiekowi wrogiem, że do życia tak naprawdę wystarcza klapki i dres, i miska pełna mięsa. Są wartości, które człowiek przez lata sobie powymyślał, coby zapewnić porządek w społeczeństwie, takie jak miłość, rodzina itp.itd.
Rodzi się tylko jedno pytanie: Czy aby każdy ma prawo do skorzystania z dobrobytu posiadania rodziny, kochania kogoś i godnego życia?
Po pierwsze - mnie pierwsza część filmu nie bawiła - raczej obrzydzała - jak bardzo naszemu bohaterowi odebrano godność i człowieczeństwo? On sam brzydził się tego, że udaje głupka, więc ja nie rozumiem. Sam powiedział , że co 6 miesięcy miał odstawiać akcję kupa -dlaczego niby wybrał tę matkę z dziećmi? W ramach mniejszego zła. Dziecko na pewne rzeczy po prostu patrzy inaczej. Może i niektórych bawi udawanie upośledzonego, mnie akurat nie bardzo. Ja rozpatrywałam to raczej w kategorii - jak bardzo upodlił się z miłości dla swojego kraju, który i tak zabrał mu już wszystko.
Ogólnie dobry film, trzyma w napięciu, ładne, efektowne zakończenie. Film o poświęceniu i oddaniu, nadziei i praniu mózgu.

Wróć do „K-movie”