[2013] Rough Play

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

[2013] Rough Play

Postautor: Chie » 14 paź 2013

Obrazek

Nazwa:Rough play
Rok:2013
Gatunek:Akcja, dramat
Czas:113min
Scenariusz:Kim Ki-Duk
Reżyser:Shin Yeon-Sik

Obsada
Lee Joon(MBLAQ)
Yang Dong Geun
Seo Yeong Hui
Kim Hyeong Jun

Plot
O Yeong nagle staje się bardzo popularny co doprowadza do tego że staje się bardzo arogancki. Kiedy zaczyna zadawac się z różnymi ludźmi w tym także gangsterami zauważa że jego zława spada a jemu może grozic niebezpieczeństwo

+18

W razie jakby trailery się nie pojawiły na stronie
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2013] Rough Play

Postautor: Eggie » 26 paź 2013

Jeden z filmów, na które wyczekiwałam w tym miesiącu. Zbierał dobre recenzje, a i Lee Joon jest chyba bardziej znany ze swojego aktorstwa niż śpiewactwa... No i byłam ciekawa perspektywy, z jakiej ten film oraz film Top Star pokażą aktorów, ich środowisko no i co by dużo mówić, ciemne oblicze sławy.

Actor is an actor podobał mi się, był bardziej "artsy" i przemyślany niż to wynikało dla mnie z trailerów. Spodziewałam się w sumie bardziej czegoś a la thrillera nawet. Tymczasem mamy dużo zadymionych ujęć, interesujące kąty ujęcia kadru no i generalnie robi sie czasem klaustrofobicznie - jakbyśmy siedzieli w głowie Oh Younga. Włożyłabym go też do kategorii tych "wolniejszych", w sensie skupiających się bardziej na psychice niż na akcji.

Lee Joon dał przedsmak tego co potrafi i wierzę, że dopiero się rozkręca. Rola oferowała mi całe spektrum postaci, bo film przeplatany jest scenami z filmów, które kręci postać Lee Joona. Czaem wychodzi groteskowo, ale jego bardzo emocjonalny w tym co robi, i zadziwiająco pasuje mi do takiego "indie" filmu.

Czego się natomiast nie spodziewałam to ilości scen seksu. Nie jestem jakaś pruderyjna i sceny definitywnie odgrywały kluczową rolę w transformacji Oh Younga - od pijaństwa po gwałty - ale te sceny sa tak realistyczne... No, powiedzmy, że ktoś przyzwyczajony do drewnianych koreańskich pocałunków się na pewno zdziwi. Jest za to genialnie zmontowane ujęcie, który pokazuje szaleńczy gwałt popełniany przez Oh Younga przeplatany momentami, w których widzimy go niewinnie uśmiechniętego na czerwonym dywanie i całość odbywa się do akompaniamentu oklasków publiczności. Rewelacyjna scena.

Miałam też wrażenie, że trochę za mało był wyeksponowany motyw mafii i zewnętrznych czynników, które przyczyniły się do upadku naszego bohatera. Cos tam jest niby, potem główna scena, w której mafia poprysięga zemstę i... nic. Bezrobocie aktora, i oczywiście wewnętrzna depresja, ale jakoś za mały impakt to miało jak dla mnie. No i koszmarna ostatnia scena, która zepsuła imidż filmu jako studium psychiki, a zamieniła go... no własnie, nie wiem w co. W każdym razie było slapstickowa i nie wiadomo po co tam wpakowana.

8/10
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2013] Rough Play

Postautor: Chie » 24 lut 2014

Końcówka dziwna i trochę nie pasująca do całości.
Trochę dziwnie oglądało się sceny seksu w wykonaniu babo Lee Joona.
Ogólnie byłam mile zaskoczona że sobie tak dobrze poradził. To chyba pierwszy raz kiedy z nim coś oglądałam.
Jego zachowanie na planie jeszcze na początku kariery zupełnie różniło się od tego poza planem. Słodki nagrywający reklamy, kłaniający się innym a potem seks, picie zabawa i całkowita zmiana charakteru.
Gdyby nie końcówka i parę innych scen to byłby to o wiele lepszy film.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-movie”