[2013] Norigae

filmy z Korei
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2013] Norigae

Postautor: anna-banana » 04 maja 2014

Norigae

Obrazek
Hangul: 노리개
Data premiery: 18 Kwietnia 2013
Czas trwania filmu: 101 min.
Gatunek: Dramat/Sądowy

Opis:
Film przedstawia historię walki reportera i pani prokurator o skazanie winnych w sprawie samobójczej śmierci aktorki. Jung Ji-Hee to początkująca aktorka, marząca o wielkiej karierze. Maltretowana fizycznie i seksualnie popełnia samobójstwo.

Występują:
Ma Dong-Seok jako Lee Jang-Ho
Lee Seung-Yeon jako Kim Mi-Hyoun
Min Ji-Hyun jako Jeong Ji-hee
Lee Do-Ah jako Go Da-ryeong
Seo Tae-Hwa jako Lee Sung-Ryeol

Ode mnie:
Jak wiadomo 'szoł - biznes' to nie tylko blichtr i cekiny. Gdy zgasną światła fleszy widać ciemną stronę, która jest bardzo ciemna. By zrealizować swoje marzenia, by mieć chwilę sławy i bycia na szczycie trzeba wiele poświęcić, bo nic nie ma za darmo. Maltretowanie fizyczne, zmuszanie do służenia jako 'eskorty' , a nawet zmuszanie do świadczenia usług seksualnych 'grubym rybom', tak wykorzystywane są marzenia o momencie sławy.
Film jest dość trudny w odbiorze, ponieważ niesie ze sobą dość duży ładunek emocjonalny, ostatni raz czułam się tak po innym sądowym dramacie The Silenced.
Najtragiczniejsze w tym filmie jest to że jest on inspirowana prawdziwą historią. W 2009 wschodząca gwiazda, która zagrała m.in. w Boys Before Flowers, Jang Ja-yeon popełniła samobójstwo. Koreą wstrząsnął ogromny skandal. Aktorka w swoim samobójczym liście opisała swoją historię. Jak była maltretowana fizycznie i seksualnie, jak była zmuszana do bycia 'eskortą i świadczenia usług seksualnych prominentom że świata rozrywki, społecznego i finansowego. W siedmiu stronicowym liście podała ponad dwa tuziny nazwisk osób którym zmuszana była świadczyć różne usługi.
45.3% aktorek zmuszanych jest do bycia 'eskortami' na zakrapianych imprezach, 60.2% zmuszanych jest do świadczenia usług seksualnych.

[center]Obrazek[/center]

Wróć do „K-movie”