[2014] Miss Granny

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

[2014] Miss Granny

Postautor: Heartless » 29 lip 2014

Miss Granny

Obrazek

Tytuł oryginalny: 수상한 그녀
Tytuł alternatywny: Suspicious Girl
Romanizacja: Soosanghan Geunyeo
Reżyseria: Hwang Dong-Hyuk
Scenariusz: Shin Dong-Ik, Dong Hee-Sun, Hong Yoon-Jung, Hwang Dong-Hyuk
Producent: Han Hong-Suk, Lim Ji-Young, Jun Jae-Soon
Kraj produkcji: Korea Południowa

Premiera: 23,01.2014
Gatunek: komedia
Czas trwania: 124 minut
Język: koreański

OBSADA:

Shim Eun-Kyung - Oh Doo-Ri
Na Moon-Hee - Oh Mal-Soon
Lee Jin-Wook - Seung-Woo
Jin Young - Ji-Ha
Park In-Hwan - Mr Park
Sung Dong-Il - Hyun-Chul
Hwang Jung-Min - Ae-Ja
Kim Hyun-Suk - Na-Young
Kim Seul-Gi - Ha-Na

Jung In-Gi - lekarz
Park Hye-Jin - Ok-Ja
Ha Yeon-Joo - Soo-Yeon
Lim Hyun-Sung - długowłosy pasażer w sunglasach
Kim Soo-Hyun ( cameo )- motocyklista

OPIS:

Oh Mal Soon (Na Moon Hee) to 74 letnia wdowa mieszkająca z rodziną syna, który jest jej oczkiem w głowie. Wiele dla niego poświęciła, a teraz dowiaduje się, że syn chce ją oddać do domu spokojnej starości. Jedyną osobą, która sprzeciwia się temu jest jej ukochany wnuk. Smutna babcia wędruje po ulicach rozpamiętując swoje życie. Przybita postanawia zrobić sobie zdjęcie, które zwyczajowo wystawiane jest po śmierci w domu pogrzebowym. Na wystawie atelier fotograficznego 'Studio Fotograficzne Wieczna Młodość' widzi młodziutką Audrey Hepburn - jej marzeniem było wyglądać tak jak ona, ale młode lata dawno już minęły... Życzliwy fotograf udostępnia kosmetyki i Oh Mal Soon po raz pierwszy w życiu robi sobie makijaż.
W drodze powrotnej do domu Oh Mal Soon zaszokowana odkrywa, że znów jej ciało ma młody wygląd, znowu ma 20 lat! W ten sposób babcia/ dwudziestolatka zaczyna nowe życie jako Oh Doo Ri (Shim Eun Kyung)...

ODE MNIE:

Bawiłam się świetnie, relacje między babcią a jej otoczeniem są pyszne, chciałabym być tak pozytywna w jej wieku :rolly: Jej odmłodzona wersja też jest świetna i bardzo mi przypomina z wyglądu i zachowania wczesną Kim Seon Ah (She's on Duty, My Name Is Kim Sam Soon ) Polubiłam ten film i pewnie jeszcze do niego kiedyś wrócę :smitten:

Moja ocena 10/10 ( w rankingach w Korei jest w pierwszej 10 oglądalności )

Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2014] Miss Granny

Postautor: Chie » 30 lip 2014

Oglądałam go parę dni temu i naprawdę dobrze się bawiłam.
Babcia jak i jej młodsza wersja są świetne.
Bardzo podoba mi się też ost niestety chyba wszystkie występy były lip-sync
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 03 sie 2014

W końcu ktoś założył temat. Przy niczym ostatnio się tak nie ubawiłam. Jedna z lepszych komedii koreańskich ostatnich lat, wraz zresztą ze świetną obsadą. Przyczepiłabym się o parę niepotrzebnych i nudnych elementów, ale samo przesłanie boskie i co tu dużo pisać, warto obejrzeć.
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 04 sie 2014

Co tu dużo mówić, skoro wszystko zostało powiedziane, świetny film,ale przede wszystkim świetna rola Shim Eun-Kyung, bądźmy szczerzy, bez niej ten film nie byłby aż tak dobry. Czekam na jej występ w Nodame, bo jak nikt inny pasuje do tej roli.
PS. I ta końcówka, i to cameo ... :melt:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 01 paź 2014

Świetny film, który nareszcie udało mi się nadrobić...
Jestem pełna podziwu dla gry aktorskiej Shim Eun Kyung, dziewczę ma 20 lat a cudnie oddała charakterek Ahjumy :rolly:
Ten film to świetna rozrywka! Nie tylko powodował moje salwy smiechu, ale również potrafil wzruszyć do łez...
Piękna oprawa muzyczna dopelniła całości. Jakże brakowało mi tak dobrych występów chociażby w takim Trocie :P

Ten film to hołd Ahjumom całego świata. Pozytywne myślenie i chęć do życia to cechy kóre sama chciałabym posiadać.

Sama końcówka mnie totalnie rozwaliła! :rolly: :rolly: :rolly:

Wróć do „K-movie”