[2015] Gangnam Blues 1970

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2015] Gangnam Blues 1970

Postautor: Mizuki » 21 sty 2015

Gangnam Blues 1970 [2015]

Obrazek

Film: Gangnam Blues (angielski tytuł)
Romanizacja : Gangnam 1970
Hangul: 강남 1970
Reżyser: Yu Ha
Scenariusz: Yu Ha
Producent:
Data: 21 stycznia 2015 Korea/ 29 stycznia 2015 Świat
Czas trwania: 135 min.
Dystrybutor: Showbox / Mediaplex
Język: Koreański
Kraj: Korea Południowa

Akcja filmu rozgrywa się w 1970 roku w będącej w fazie rozwoju gospodarczego dzielnicy Gangnam,w której dodatkowo szerzy się korupcja. Kim Jong Dae(Min Ho) oraz Yong Ki(Rae Won) to przyjaciele z dzieciństwa. Ich domy zostały zniszczone przez miejscowych gangsterów. Ponieważ potrzebują pieniędzy angażują się w walkę polityczną. 3 lata później Kim Jong Dae jako uczciwy już człowieka mieszka z Kil Su byłym przywódcą gangu. Z kolei Yong Ki dołączył do "Myeongdong-pa"najpotężniejszego gangu przestępczego w Seulu i jako jego członek został uwikłany w walkę korupcyjną o ziemie Gangnam. Pomiędzy gangami wywiązuje się walka o ziemie w wyniku których Yong Ki zostaje porwany przez jeden z gangów. (info. leeminhopoland)

Obrazek

Obsada:

Lee Min-Ho- Kim Jong-Dae
Kim Rae-Won - Baek Yong-Ki
Kim Ji-Su - Min Sung-Hee
Jung Jin-Young - Kang Gil-Soo
Seol Hyun - Kang Sun-Hye
Lee Yeon-Doo - Joo So-Jung
Jung Ho-Bin - Yang Gi-Taek
Eom Hyo-Seop - Director of the Central Intelligence Agency Kim Jung-Gyu
Yoo Seung-Mok - Law Maker Seo Tae-Gon
Lee Suk - Gigolo Kim Choon-Ho
Choi Jin-Ho - Law Maker Park Seung-Goo
Han Jae-Young - Gangster Park Chang-Bae

Obrazek

Trailer

:mrgreen: Ciekawostki:
* Hyun Bin otrzymał propozycję wcielenia się w postać Jongdae Kima, jednak odrzucił ofertę.
*Podczas konferencji prasowej filmu "Gangnam 1970" producent Yoo Ha powiedział,że miał obawy czy dobrze robi dając rolę w takim filmie Min Ho. Dodał, że pomyślał tak ponieważ Min Ho zrobił na nim wrażenie "tandetnego" po dramie "The Heirs". (na mnie też cholibka :rolly: )
*Min Ho powiedział, że często podczas zdjęć puchła mu twarz ponieważ jadł przed snem pikantny makaron. (tia chyba makaron toksyną botulinową :rolly: )
*Do jednej ze scen w deszczu i błocie zużyto 800 litrów wody i pomagało przy niej 150 statystów. Jak mówi Yoo Ha poszukiwania odpowiedniego miejsca do tej sceny trwały tydzień, efekt jest powalający.
Obrazek

Ode mnie: czekam na ten film, fantazyjne koszule przemówiły do mnie...Mam nadzieje na szybkie tłumaczenie.
Eggie jezeli skusisz się na to poprosimy o wstępne opinie :rolly:

Obrazek

Awatar użytkownika
IDIC
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2015] Gangnam Blues 1970

Postautor: IDIC » 25 sty 2015

.
.

Mizuki86 pisze:
Ode mnie: czekam na ten film, fantazyjne koszule przemówiły do mnie...Mam nadzieje na szybkie tłumaczenie.

Też czekam z niecierpliwością :nod:
Wcześniejsze części street trylogy bardzo mi się podobały.
Liczę też bardzo na to, że po obejrzeniu Gangnam Blues uda mi się zrozumieć, dlaczego w ogóle te trzy obrazy wyreżyserowane przez Yoo Ha określane są mianem trylogii.
Na razie - powiem szczerze - nie potrafię powiązać ze sobą wcześniejszych filmów na tyle ściśle, aby postrzegać je jako jedną całość.

Aha! Mam też nadzieję, że na YT w miarę szybko pojawi się film, pokazujący jak to Le Min -Ho razem z Panem Reżyserem i 500 fanami zbierają śmieci w Gangnam :mrgreen:
Min-Ho zadeklarował gotowość do przeprowadzenia takiej śmieciowej akcji po przekroczeniu przez Gangnam Blues pułapu 5 mln.
A z danych na stronie KoBiz wynika, że właśnie wczoraj ten pułap został przekroczony (daily gross total - $ 5 496 646).

.
.
Cha Seung Won na Doki :melt:

Obrazek

Wróć do „K-movie”