[2014] Cart

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

[2014] Cart

Postautor: Skaza » 22 wrz 2015

Obrazek

Tytuł: Cart
Latynizacja: Kateu
Hangul: 카트
Reżyseria: Boo Ji Young
Scenariusz: Kim Kyung Chan
Gatunek: dramat, obyczajowy

Obsada:
Yum Jung Ah jako Sun Hee
Moon Jeong Hee jako Hye Mi
Kim Young-Ae jako Soon Rye
Kim Kang Woo jako Dong Joon
Do Kyung Soo jako Tae Young
Chun Woo Hee jako Mi Jin
Ji Woo jako Soo Kyung

Opis:
Sun Hee, matka dwójki dzieci, przez 5 lat pracowała „na zlecenie” w supermarkecie, gdzie wielokrotnie obiecywano jej, że ewentualnie stanie się pełnoetatowym pracownikiem. Wkrótce pracownicy „na zlecenie” dowiadują się, że na skutek redukcji etatów zostaną zwolnieni, w tym Sun Hee. W ramach protestu pracownice postanawiają utworzyć związek zawodowy i walczyć o należne im prawa. Film oparty na prawdziwej historii, która wydarzyła się w lipcu 2007 roku - kasjerzy E.Land Mart Retail, po zwolnieniu strajkowali przez 510 dni.

Ode mnie:
Co tu dużo mówić – Ajummy pokazują, że należy zawsze walczyć o swoje i nigdy się nie poddawać (ach, jak to patetycznie brzmi :) ). Podobało mi się, że Sun Hee przeszła pewien rodzaj metamorfozy podczas protestu, z uległej osoby do kobiety, która potrafi postawić na swoim i ma siłę, by zmotywować innych do walki, gdy ci już się poddali. Można sobie popłakać, jak ktoś lubi. I tylko mnie taka refleksja naszła co do Kyungsoo – biedny chłopak, gdzie nie zagra tam cały czas obrywa ;d Ale jego piosenka do filmu pt. "Scream" jest bardzo ładna.

Ogólnie film na plus, jeśli ktoś ma ochotę na obyczajówkę, chociaż wolę zamknięte zakończenia ;)

Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek

Wróć do „K-movie”